Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie monitor i dekoder, czyli DisplayPort i HDMI - pytanie

    Hmm... temat raczej nie jest związany z fotografią, więc Cafe to chyba dobre miejsce na zadanie tego pytania...

    Otóż posiadam monitor EIZO S2243W, a on posiada DisplayPort.
    Widziałam, że są w sprzedaży kable DisplayPort-HDMI i zamierzam taki nabyć, by podłączyć dekoder N-ki. Próbował ktoś z Was cos takiego ? Co z dźwiękiem ? Będzie to jakoś działać ?

    Dzięki z góry za pomoc
    Nikon

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Przez HDMI płynie obraz i dźwięk. Pytanie, czy taki kabel i ten monitor obsługują protokół HDCP (niby-antypirackie dziadostwo)?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    chyba kupię ten kabel w media i w razie problemów oddam
    Nikon

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Chyba tak.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daga Zobacz posta
    Hmm... temat raczej nie jest związany z fotografią, więc Cafe to chyba dobre miejsce na zadanie tego pytania...

    Otóż posiadam monitor EIZO S2243W, a on posiada DisplayPort.
    Widziałam, że są w sprzedaży kable DisplayPort-HDMI i zamierzam taki nabyć, by podłączyć dekoder N-ki. Próbował ktoś z Was cos takiego ? Co z dźwiękiem ? Będzie to jakoś działać ?

    Dzięki z góry za pomoc

    WItam, mam ten sam monitor, nie wiem jak to bywa z kablem, ale chcialem swego czasu podłaczyc Xboxa, kupilem przejsciowke displayport/hdmi, niestety nie dziala takie polaczenie - probowalem wszystkich ustawien , nie dziala i juz. Nie wiem jak bedzie z kablem - moze kabel zadziala, w kazdym razie pisze abys wiedziala jak ja mialem.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam przejściówkę DisplayPort-HDMI podłączoną do laptopa, ale dźwięk mam podłączony osobno kablem do głośników. Jutro sprawdzę czy da się podłączyć do TV, żeby był dźwięk w głośnikach TV.

  7. #7

    Domyślnie

    Problemem będzie HDCP. Nie pozwoli raczej odtworzyć HD na nieautoryzowanym urządzeniu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Kabla jeszcze nie kupiłam, bo za kilka dni wyjeżdżam na urlop, więc nie miałabym możliwości odebrania paczki .
    Zamówię po powrocie, bo w sklepach niestety nie ma takich kabli.

    Coś jednak czuję, że wyrzucę te blisko 50 zł w błotko...
    Ostatnio edytowane przez ASAHI ; 04-08-2012 o 23:59 Powód: lit.
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kupowałem w VOBISie kabel DisplayPort (monitor) - HDMI (laptop), ale to było pół roku temu. Działa bez problemów.

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trick Zobacz posta
    Ja kupowałem w VOBISie kabel DisplayPort (monitor) - HDMI (laptop), ale to było pół roku temu. Działa bez problemów.
    Ale tu chodzi o podłączenie eNki. Ze wględu na protokół HDCP sprawa nie jest taka prosta.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •