Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Jakość obrazka w jpg.

    Witam

    Mam jedno konkretne pytanie. Po przesiadce z nikona d50, z której puszki obrazek będzie porównywalny (najlepszy w jpg) ? W grę wchodzą: używane D200/d300.Nowe d90/d7000. Fotografia ogólna z nastawieniem na krajobraz.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smartkid Zobacz posta
    Witam

    Mam jedno konkretne pytanie. Po przesiadce z nikona d50, z której puszki obrazek będzie porównywalny (najlepszy w jpg) ? W grę wchodzą: używane D200/d300.Nowe d90/d7000. Fotografia ogólna z nastawieniem na krajobraz.

    Pozdrawiam
    D7000 Przy założeniu że AF trafi

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qba87 Zobacz posta
    D7000 Przy założeniu że AF trafi
    Trafi, trafi. Jeśli JPG to omijaj D200, to korpus stworzony do NEF. Polecam za qba87 również D7000.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    To ja się podepnę, co myślicie o jpg z d700 względem nefa, oczywiście zakładam że warunki były na tyle dobre że WB jest ok i nic z cienia nie będzie trzeba wyciągać. Daje radę? Czy też tak jak w d200 lepiej rawa wywołać?
    FX - 28 - 50 - 135

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro mówicie, że jpg w przypadku d200 odpada to pozostaje D7000 lub ew. używane D300. CZy obrazek w jpg z tych dwóch aparatów jest porównywalny? Będzie to zakup na kilka lat więc chciałbym wybrać coś niezawodnego i twałego.
    Ostatnio edytowane przez smartkid ; 01-08-2012 o 15:37

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o jakość obrazu to zdecydowanie im nowsza puszka ta jednak lepiej... Z d50 to myślę że spokojnie możesz przesiąść się na D5100...pewne braki w ergonomii nie powinny Ci doskwierać bo używasz korpusu z tej samej półki... Za to jakość obrazu jest bardzo wysoka... Miałem okazję testować ten model i możliwość "wyciągania z cieni oraz świateł jest naprawdę wysoka...Nie używam jpg w aparacie ale generalnie modele amatorskie mają bardziej dopieszczony ten format... (właśnie D50 jest w tym względzie bardzo ok ale D5100 zostawia daleko w tyle D200 i D300 )

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Trafi, trafi. Jeśli JPG to omijaj D200, to korpus stworzony do NEF. Polecam za qba87 również D7000.
    Bzdura.
    Znam osoby fotografujące d200 i nie wiedzących co to nef.
    Ich jpg bez obróbki niejednokrotnie były nagradzane.
    CCD d200 robi fantastyczne jpg prosto z puszki.
    Zobacz np. tu fonuss.pl
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 01-08-2012 o 16:48

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Bzdura.
    Znam osoby fotografujące d200 i nie wiedzących co to nef.
    Ich jpg bez obróbki niejednokrotnie były nagradzane.
    CCD d200 robi fantastyczne jpg prosto z puszki.
    Zobacz np. tu fonuss.pl
    Wiesz, mam D200 od kilku lat i uwazam, ze z NEF wyciagnie sie zdecydowanie wiecej niz z JPG w przypadku tej puszki. Co oczywiscie nie oznacza, ze jak ktos potrafi, zrobi dobrego JPG.
    D200 ma bardzo skromny zakres ustawien dotyczacych tego formatu i pliki prosto z puszki sa dosyc miekkie. Jako material do dalszej obrobki oczywiscie nadaja sie doskonale. Prosto z puszki mnie osobiscie nigdy sie nie podobaly.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    O to chodzi, że nie bawię się w NEFY i dlatego szukam aparatu,który da mi najlepszy z możliwych obrazek prosto z puszki. Na aparat mogę wydać max. 3500 zł. Jeśli wydam mniej zawsze zostanie coś na obiektyw. Puszka musi być z silnikiem więc d5100 odpada. Jest do kupienia D200 z przebiegiem ok 5000 za 1600zł , D300 z p.6000 za 3300zł lub nowy d7000. Pytanie,który z nich da mi to czego szukam i posłuży kilka lat

  10. #10

    Domyślnie

    Przy takich założeniach, to tylko D7000 ale zawsze możesz trafić na nowy egzemplarz chlapiący olejem na matrycę.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •