Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o średni

    Ludziska...

    Mam dylemat czy zostać przy małym obrazku czy przejść na średni. Nie mówię, że od razu na Hasela ale tak na Kieva 60, a może Mamiye 645...

    Tylko zastanawiam się czy jest sens. Przez najbliższy czas własna ciemnia odpada. Brak $ i warunków by robic sobie odbitki.
    Jedynie samo wywoływanie B&W a później skan. Z jednej strony wydaje mi się, że kupowanie średniego formatu przy założeniu że zdjęcia będą szły do neta to głupota. Z drugiej zaś jak widzę na necie skany ze średnich to robią wrażenie jakością. Np portrety Sonnarem 180-tką

    Aparat będę chciał wykorzystać, hmm... jak to ująć? Do spokojnego focenia. Zresztą po to obecnie głównie robię analogiem. Więc szybkość działania nie potrzebuję.

    Pozdro.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat jakiś czas temu, ale kupiłem Mamkę 645 i nie żałuję.. A teraz się pozbywam... Żeby kupić coś większego (6x7, 4x5). Frajda z focenia bardzo duża, przy odrobinie wprawy w skanowaniu jakościowo naprawdę bardzo dobrze.
    I think in f-stops..
    24, 35, 50, 105

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avedon Zobacz posta
    Ludziska...

    Mam dylemat czy zostać przy małym obrazku czy przejść na średni. Nie mówię, że od razu na Hasela ale tak na Kieva 60, a może Mamiye 645...

    Tylko zastanawiam się czy jest sens.
    Jestem w podobnym punkcie. Z szacunkiem dla systemu M 645 (ekonomiczny a jakościowo profesjonalny), o ile bym szedł w średni to z "przekory" do 30 lat prostokąta, to w kwadrat. Wydaje mi się, jedna z głównych decyzji, jeśli mowa o średnim.

    A w kwadracie albo kaszanka z (bardzo bliskiego socjalistycznego) wschodu/zachodu, albo potwornie zużyte np. hasle, albo drogo. Albo dwuobiektywowe (równie zużyte).
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko z prostokąta kwadrat łatwo zrobić, a odwrotnie już nie za bardzo ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Oj, chyba powtarzasz komunały. Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć
    o ile bym szedł w średni to z "przekory" do 30 lat prostokąta, to w kwadrat.
    Kwadrat, czy prostokąt? Chyba się pogubiłeś w wypowiedzi.
    Drogo lub tanio to zależy co się*przez to rozumie. Hassy niekoniecznie są zajechane. Seria 200 nie jest taka stara jak 500. To, że jest droższa i bez centralnej migawki to inna historia. Rolleie mogą być wręcz nowe, Bronica także niekoniecznie będzie zajechana, a szkła są porządne. Arax nadal produkuje aparaty, model CM możesz mieć nowy. Pomijam Contaxa, bo nie ma opcji 6x6. TLRy nadal produkuje Rollei. Kupienie Rolleia lub Yashici w doskonałym stanie nie jest problemem. WYbierasz, na czym bardziej ci zależy - cena (Yashica) lub jakość wykonania (Rollei). Flexarety kosztują niewiele, a są całkiem niezłe. Mamiya robiła świetne TLRy z wymienną optyką, choć zwykle droższe od Yashiki. Do tego cała gama najróżniejszych TLR - Ricoh, Minolta, Aires.
    Ostatnio edytowane przez doktor ; 05-08-2012 o 13:30
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6

    Domyślnie

    A ja ci polecę pentaxa 6x7
    To taki nadmuchany slr małego obrazka.
    Szkła dość dobre (polecam 45 i 55mm oraz 200mm ) a sposób użytkowania podobny do małego obrazka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Oj, chyba powtarzasz komunały. Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć
    Ano wlasnie. Niezajechane Mamiye mozna stosunkowo latwo kupic, a czesto trafiaja sie idealne. Mam taka jedna w domu do sprzedania jakiemus kolekcjonerowi, bo sam wole uzywac lekko poobijanej..

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    A w kwadracie albo kaszanka z (bardzo bliskiego socjalistycznego) wschodu/zachodu, albo potwornie zużyte np. hasle, albo drogo. Albo dwuobiektywowe (równie zużyte).
    hehehe widac nie specjalnie siedzisz w temacie skoro takie herezje wypisujesz
    jak juz napisal Doktor - jest w czym wybierac trzeba tylko wiedziec czego sie chce.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A ja ci polecę pentaxa 6x7
    To taki nadmuchany slr małego obrazka.
    Z racji formatu klatki, mocno nadmuchany. Kolega ma tego pentaxa i nazywamy go klamot.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #10

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •