Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A ja ci polecę pentaxa 6x7
    To taki nadmuchany slr małego obrazka.
    Szkła dość dobre (polecam 45 i 55mm oraz 200mm ) a sposób użytkowania podobny do małego obrazka
    A ja odradzę pentaxa.
    Szkła może i dobre, tylko gdzie to kupić i skąd wziąć na nie miliony monet??

    Gościu chce spróbować z średnim, i chce kwadrat, a wy mu 67 polecacie...

    Kiev, Pentacon, Arax, Bronica - w zależności od zasobności portfela.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    A ja odradzę pentaxa.
    Szkła może i dobre, tylko gdzie to kupić i skąd wziąć na nie miliony monet??
    ?????????

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Naprawdę nie zrozumiałeś?

    System 67 pentaxa jest znacznie mniej dostępny i znacznie droższy od kieva, pentacona czy nawet broniki.

  4. #14

    Domyślnie

    Kiev i Pentacon, to sprzęt zawodny i wymagający delikatnego traktowania. Bronicę miał kolega i sprzedał, bo był problem z dostępnością szkieł.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #15

    Domyślnie

    A ja polecam Araxa60-następca Kieva, bezawaryjny
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Naprawdę nie zrozumiałeś?

    System 67 pentaxa jest znacznie mniej dostępny i znacznie droższy od kieva, pentacona czy nawet broniki.
    Zdziwiłem się że chcesz porównywać optykę i cenę sprzętów które tak różnią się jakościowo. No ale to twoja sprawa.

    Nadal polecam pentax 6x7 oferty ze szkłami 45,55,90 i 200mm
    Body do wyrwania za 800-1200zł
    szKła można u nas dostać czasem za śmieszne pieniądze. Ja za 165mm zapłaciłem 250zł

  7. #17

    Domyślnie

    Mialem Pentacona (a kysz), mam Kieva i mam Pentaxa 67 (mkII) - jedynie pentaxa z tej trojki mozna uznac za sprzet "niezawodny" choc faktycznie jest to klamot, ale jesli chodzi o sama prace z tym sprzetem to bez porownania do pozostalych dwoch choc przyznam ze Kieva tez bardzo lubie i sie na niem jeszcze nie zawiodlem, a ze szklami z Jeny mozna zrobic naprawde fajne obrazki Niestety z kievami bywa tak, ze trzeba trafic na dobry egzemplarz by sie nim cieszyc dlatego Arax jest pewniejszy, a Pentax to zupelnie ina liga wg mnie bo ze format wiekszy to wiadomo.

  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Kiev i Pentacon, to sprzęt zawodny i wymagający delikatnego traktowania.
    Owszem, zawodny, i nawet przyznam, że bardziej niż inne systemy, ale na rynku trafić można na przerabiane Pentacony, w których wyeliminowano problem nakładania klatek.
    Poza tym, czy nie rozważamy tu na temat "chciałbym spróbować średniego, raczej budżetowo, ale nie wiem co wybrać i czy w ogóle się w to pchać"?

    Jak ktoś chce kupić pierwsze lustro, to też mu D4 polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Bronicę miał kolega i sprzedał, bo był problem z dostępnością szkieł.
    Hahaha, no błagam...
    A mój kolega miał samochód na wodę i podwodny statek kosmiczny.
    Dostępność szkieł na pewno nie jest mniejsza niż w Pentaxie, poza tym, jaką serię posiadał Twój kolega - S, ETR, SQ, GS?? Bronica to pojęcie naprawdę bardzo pojemne.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Zdziwiłem się że chcesz porównywać optykę i cenę sprzętów które tak różnią się jakościowo.
    A to nie o to tu chodzi?
    Poza tym - "jakościowo"? Mówisz o jakości końcowej, czyli o obrazku? Jesteś pewien tej olbrzymiej różnicy?

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Nadal polecam pentax 6x7 oferty ze szkłami 45,55,90 i 200mm
    Nadal odradzam pentaxa 67.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Body do wyrwania za 800-1200zł
    Za 700 zł był do wyrwania Kiev 88 z Arsatem, dwoma magazynkami i pryzmatem TTL.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    szKła można u nas dostać czasem za śmieszne pieniądze. Ja za 165mm zapłaciłem 250zł
    No tak, z naciskiem na czasem, albo nawet bardzo czasem.
    Ostatnio edytowane przez enthropia ; 07-08-2012 o 13:59

  9. #19

    Domyślnie

    Dostepnosc szkiel do Pentaxa jest ogromna zalezy gdzie i czego sie szuka Jak sie chce absolutnie niedostepne 75/2.8 no to pewnie ale piekny standard 105/2.4 mozna kupic bez problemu podobnie jak wiele szkiel pomiedzy 90 a 200mm
    Pentacony nawet te przerobione na reczny przesow filmu nie rozwiazuja problemu z zacinajaca sie migawka co jest rownie czestym problemem
    Aktualnie na alledrogim serwisie sam mam wystawiony (grzecznosciowo) fajny zestaw P6 + szkla Zeissa + matowka od Araxa Polecam

    ps. i ja tez polecam pentaxa 67 mimo calej jego klamotowosci

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Hahaha, no błagam...
    A mój kolega miał samochód na wodę i podwodny statek kosmiczny.
    Dostępność szkieł na pewno nie jest mniejsza niż w Pentaxie, poza tym, jaką serię posiadał Twój kolega - S, ETR, SQ, GS?? Bronica to pojęcie naprawdę bardzo pojemne.
    Po co ta szydera? Ale w sumie, jak masz sobie w ten sposób poprawić humor lub podbudować ego, to proszę. Mnie to tyle dotyka co woda kaczkę.

    Nie wiem, którą miał, ale widać niewłaściwą. Z tego co się orientuję, to szkła nie są kompatybilne pomiędzy typami Bronic i akurat do tego typu co miał nie mógł znaleźć odpowiadającej mu szklarni.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •