Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: D80 i P300

  1. #1

    Domyślnie D80 i P300

    Wciągu ostatnich 3 miesięcy zauważyłem zdarzające się przypadki (podkreślam przypadki) niewłaściwego naświetlenia klatki górnej połówki w stosunku do dolnej a to z odcieniem kolorów jak i nasycenia. Najczęściej to się zdarzało przy użyciu zewnętrznej lampy błyskowej (SB800). Przebieg aparatu od nowości ok 7000. Zdarzało mi się to również w aparacie Nikon P300 ale znacznie rzadziej. Nie wiem czy to są już kłopoty z migawką czy to jest przypadłość Nikona której nie umiem opanować. Oprócz tych dwóch aparatów mam starego Canona G5 z lampą 420 EX i na tym sprzęcie nie miałem nigdy takich przypadków. Bardzo proszę o wypowiedzi bo może coś źle robię w ustawieniach, może to jest spowodowane zbyt małą przerwą czasową przy wykonywaniu kolejnych zdjęć

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    przykładowe zdjęcie rozwiałoby wiele wątpliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli w tandemie D80+SB-800 używałeś czasów krótszych niż czas synchronizacji (1/250s) i w menu D80 nie ustawiłeś trybu FP to tak może być. A propos P300, mam, używam i nie spotkałem się z czymś takim.
    Tak jak kolega wyżej napisał, wstaw fotki z EXIF. Bez tego ani rusz
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    (w menu D80 nie ustawiłeś trybu FP to tak może być)
    Po sprawdzeniu aparatu tryb FP nie był ustawiony. Zdjęcia z zewnętrzną lampą błyskową w 90% wykonuję w trybie P (automatyki programowej) więc czas otwarcia migawki - domyślny.
    W uzupełnieniu pierwotnej informacji wada naświetlonej klatki wyglądała jak dwa sklejone zdjęcia w poziomie tego samego motywu z różnymi parametrami. Aktualnie takowych zdjęć nie posiadam bo przy pierwszym przeglądaniu takowe idą do kosza. Jeżeli coś podobnego ponownie mi się przytrafi na pewno zamieszczę w swojej kolejnej wypowiedzi.
    Dziękuję "bednario" i "stachumuszel" za chęć pomocy w temacie którego moje rozumowanie jest zbyt płytkie.

  5. #5

    Domyślnie

    A moze masz poprostu uszkodzona karte pamieci? Objawy sa dokladnie takie jak opisujesz.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •