Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: 1/8000

  1. #11

    Domyślnie

    Krzysztofie - dokladnie tak. Zapomnij o wyprawie do serwisu. Z niemal kazdym jasnym szklem bedziesz mial ten efekt. Tak juz jest w naszych puszkach...

  2. #12

    Domyślnie

    Sprawa dotyczy tylko stałek 1,8 i poniżej ... ?


  3. #13

    Domyślnie

    Raczej jasnych szkiel i 1/8000

  4. #14

    Domyślnie

    Witam admina.Jestem pierwszy dzień na waszym (sorry - naszym) forum i już odezwał się admin
    Moje spostrzeżenia są trochę inne.Nie ma prostej zależności między jasnością obiektywu i tym cho....m zafarbem.Mam 85/1,8 który jest jaśniejszy od 28/2,8.Z 85-ką jest OK, a z 28-ką mam zafarb.Chyba chodzi o kąt widzenia.Może kąt padania promieni na matrycę?
    Mam jeszcze inne podejrzenia związane z elektronicznym uzyskiwaniem najkrótszych czasów.Być może nasza ukochana firma traktuje nas jak króliki doświadczalne przed wypuszczeniem kolejnego modelu?
    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Wyglada wiec na to ze faktycznie przyczyna moze byc kat. Z 80-200/2.8 i czasem wymuszonym 1/8000 tez nie mialem problemu. W 50 kazdej jaka przypne jest identycznie...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof
    TrOn - dzięki za podanie miejsca gdzie temat był poruszany - nie znalazłem go,bo siedzi w "Obiektywach i akcesoriach".
    I siedzi w dobrym miejscu bo sprawa dotyczy obiektywu
    pozdrawiam Sebastian

  7. #17

    Domyślnie

    Adminie - najlepsze jest to,że efekt zależy nie tylko od kąta widzenia.Czy miałeś te zafarby ze swoim zoomem Sigmy ustawionym na 50mm lub jakąkolwiek inną ogniskową?Domyślam się że nie.
    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    TrOn - muszę cię zmartwić.Sprawa dotyczy naszych puszek.Jak napisałem w pierwszym poście mam to samo z 20-ką i 28-ką.
    Pozdrawiam

  9. #19
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    to sie dzieje chyba tylko przy b.malych wartosciach przyslony...sprobuj deczko przymknac.

  10. #20

    Domyślnie

    Wlasnie nie mialem z zadnym innym, ciemniejszym szklem. Stale 20/35/50 daja taki efekt, choc po przymknieciu efekt znika.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •