Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie velvia koniec produkcji

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...ilmow-fujifilm

    znika kolejne magiczne medium
    czyli zostaje 50 w formacie 35.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...ilmow-fujifilm

    znika kolejne magiczne medium
    czyli zostaje 50 w formacie 35.
    Z podanej przez ciebie informacji prasowej wynika, że zostaje velvia 50 135 i 120, natomiast kasowana są szitki velvii 50 i cała 100F.
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sorevell Zobacz posta
    Z podanej przez ciebie informacji prasowej wynika, że zostaje velvia 50 135 i 120, natomiast kasowana są szitki velvii 50 i cała 100F.
    Dokladnie tak, zostanie Velvia 100 bez F
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  4. #4

    Domyślnie

    W zasadzie używam tylko slajdów w małym, średni tylko b&w .Kiedyś myślałem nad slajdem w średnim ale po co mi slajd w średnim jak ciężko dostać rzutnik a mam do małego i też jest odjazdowo jak pokaże z małego na ekranie 2,5 m na 2,5 m

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    W zasadzie używam tylko slajdów w małym, średni tylko b&w .Kiedyś myślałem nad slajdem w średnim ale po co mi slajd w średnim jak ciężko dostać rzutnik a mam do małego i też jest odjazdowo jak pokaże z małego na ekranie 2,5 m na 2,5 m
    Jesli myslimy o slajdach i uzywaniu rzutnika to jak najbardziej 35mm.
    Jesli w gre wchodzi skanowanie i drukowanie to sredni tutaj ma duza przewage (oczywiscie mowimy o drukach wiekszych niz 8x10).
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  6. #6

    Domyślnie

    Odgrzebuję wątek: ostatnio w sklepie dostałem informację, że małoobrazkowej Velvii 50 i Provii 100 już nie dostanę, ponoć zamknięta produkcja, a to co na rynku zostało to już tylko stare sztuki magazynowe. Czy to prawda?

  7. #7

    Domyślnie

    Oby nie. Na stronie Fuji nadal są wyszczególnione velvia i provia jako dostępne slajdy. Kodaków troche zakisiłem na zapas, mam nadzieje że Fuji nie trzeba bedzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mogłem kupić ostatnią rolkę Provi 100 za ...49 zl. Podziękowałem.

  9. #9

    Domyślnie

    Może Provia 400 ? bo faktycznie dosyć zdrożała. Tutaj kosztuje prawie 15$ (z podatkiem), oczywiście w małym obrazku.

  10. #10

    Domyślnie

    Raczej plotki - Provia 400X i Velvia 100 dostają nowe opakowania, w niestety wyższej cenie. Dlatego sprzedawcy sieją panikę.
    flickr / Rolleicord, Canon

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •