Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pomóżcie rozwiązać problem z Samyangiem 8mm

    Ehem... Sprawa bardzo osobliwa. W najbliższym czasie, konkretnie 17 sierpnia wybieram się do Norwegii. Oslo-Bergen-Alesund. Ja, żona, dwie córy, siostra, szwagier. Obiekty: natura, architektura, pociągi (Flam! http://www.visitflam.com/flam-railway/). Nic tylko spakować całą jakże skromną szklarnię, którą posiadam, a którą zobaczycie w podpisie i w drogę.

    W szklarni brakuje mi szerokiego szkła. Swego czasu chciałem bardzo kupić Sigmę 17-50 2.8, szkło bardzo dobre w swojej cenie, a sprzedać Nikkora 18-70, który część tej kwoty by pokrył. Sęk w tym, że dobrego 18-70 warto sobie zostawić, a ten mój jest całkiem spoko, spieniężać go za grosze nie wato, a mając go nie znajduję uzasadnienia dla Sigmy. Musi więc poczekać, może kiedyś... Zresztą 17 czy 18mm to nie tak znowu szeroko, choć na teraz najszerzej jak mam. Co do naprawdę szerokiego - jest sobie ten wszystkim znany Samyang, ba, nawet wersja z procesorem ostatnio. Pomyślałem więc, żeby go w związku z wyprawą kupić, ale naprawdę nie widzę uzasadnienia dla szerokiego szkła u kogoś, kto porobić zdjęcia ma czas 2-3 razy do roku. Warto byłoby pożyczyć od kogoś, ale kto pożyczy sprzęt? Sam bym tego nigdy nie zrobił. Wpadłem więc na szatański plan: kupić na Allegro i odsprzedać potem, po powrocie, z niewielką stratą.

    I tu zaczyna się ambaras. Niestety podzieliłem się tym pomysłem z małżonką, która stwierdziła, że nie jest on jednak aż tak dobry i że "tym co mam, też mogę zrobić ładne zdjęcia". Problem w tym, że nie podzieliłem się na zasadzie trybu oznajmującego, ale poprzez pytanie, co sądzi o tym pomyśle. Z tego powodu, a także z tego, że już wiem, co sądzi, nie mogę niestety tego zrobić. Nie chodzi o kwotę - tu raczej styka i taki wydatek nie stanowi większego problemu - ale o zasadę: nie mogę, skonsultowawszy się, zrobić jednak czegoś innego.

    Pozostaje jedna jedyna opcja: jednak pożyczyć od kogoś. Wśród znajomych nikt Samyanga 8mm nie ma. Wrzuciłem nawet post z ogłoszeniem, ale nie przeszedł cenzury, zresztą spodziewałem się tego trochę. Poradzicie coś? Bo szkoda przepuścić takiej okazji do focenia.
    D90|S17-50|N35 1.8|N50 1.8|S70-200|SB600|tanie studyjne klamoty
    10zł miesięcznie na jakąś fundację na rzecz dzieci - świata nie zbawisz, a kogoś uszczęśliwisz.

  2. #2

    Domyślnie

    mogę Ci pożyczyć, opłacisz tylko kuriera w obie strony.
    Ale zdajesz sobie sprawę, że to rybka? Do krajobrazów to tak nieszczególnie
    Ewentualnie Tokinę 12-24/4
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 19-07-2012 o 00:41

  3. #3

    Domyślnie

    Byłbym zobowiązany, chętnie odwdzięczę się nota bene jakąś symboliczną kwotą i mogę też dać pełną wartość w zastaw. Tak, wiem, że to ryba i zamierzam z tego w pełni korzystać
    D90|S17-50|N35 1.8|N50 1.8|S70-200|SB600|tanie studyjne klamoty
    10zł miesięcznie na jakąś fundację na rzecz dzieci - świata nie zbawisz, a kogoś uszczęśliwisz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •