Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za reakcję.
    Co do statywu to zauważ, że czas naświetlania był 1/150s a przy takim czasie to już raczej poruszenia aparatu nie powinny grać roli. Autofokus centralnie a więc na maszty więc to chyba one powinny być ostre. Co więcej na innych zdjęciach, z fokusem włączonym na krajobraz tenże krajobraz był nieostry, przy dobrych warunkach oświetleniowych a więc i krótkich czasach naświetlania. Próbowałem różnych ustawień. Lepsze fotki wychodzą przy bliskich i kontrastowych ujęciach.
    Instrukcję przestudiowałem kilka razy choć oczywiście niewykluczone, że coś przeoczyłem. A z laptopem pod ręką nic nie zrobię bo go niestety nie mam
    Jeżeli miałbyś jakieś sugestie będę wdzięczny.

  2. #12

    Domyślnie

    A ja z innej beczki: napisz do Nikona, żeby dodali obsługę AF-Assist w kolejnej wersji oprogramowania

    Ja to już zrobiłem, mam nadzieję, że jeśli pojawi się więcej głosów w tej sprawie, to wreszcie to zrobią.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  3. #13

    Domyślnie

    ja z innej beczki: napisz do Nikona, żeby dodali obsługę AF-Assist w kolejnej wersji oprogramowania. Ja to już zrobiłem, mam nadzieję, że jeśli pojawi się więcej głosów w tej sprawie, to wreszcie to zrobią.
    Watpie CP5400 to juz historia. Cyfrowki maja krotkie zycie.

  4. #14

    Domyślnie

    Moment moment... mialem cos takiego. Uzylem ktoregos z programow tematycznych czy jakos tak... i zdjecia wyszly kompletnie nieostre, nie z powodu wylaczenia wyostrzania, a tak, jakby AF ustawil sie calkiem gdzies indziej. Teraz mi sie cos majaczy... tylko nie pamietam co to bylo. Juz wiem - tryb Night Portrait... dziwne, nie?

    [ Dodano: Wto Cze 28, 2005 10:01 pm ]
    Jakby cos nadal mam ta fotke... i jest podobna to tego, co autor watku nam tu pokazal... dziwne....

    [ Dodano: Wto Cze 28, 2005 10:03 pm ]
    Ciekawe, patrze na exifa i co widze? AF-C zamiast normalnego AF-S w tym trybie... moze to to?? Aparat sam tak ustawil...

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki Campo za odzew.
    Wygląda na to, że jeszcze sporo muszę łyknąć wiedzy bo nie bardzo wiem o co chodzi dokładnie z tym normalnym AF-S i nienormalnym AF-C.

  6. #16

    Domyślnie

    Ustawianie ostrosci ciagle i pojedyncze. Poczytaj w intrukcji.
    Ale na twoim zdjeciu (exif) AF nie byl ciagly...

  7. #17

    Domyślnie

    A, to o to chodzi. Mam ustawione na single. Ale to chyba bez znaczenia, bo aparat sygnalizuje złapanie ostrości a bez tego nie robię zdjęcia.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Campo
    Ustawianie ostrosci ciagle i pojedyncze. Poczytaj w intrukcji.
    Ale na twoim zdjeciu (exif) AF nie byl ciagly...
    No i dobrze, ciągły AF jest tylko na zdjęciach w trybie "Sport".
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  9. #19

    Domyślnie

    Jak widac nie. Tryb nocny portret rowniez wlaczyl ciagly AF.

  10. #20

    Domyślnie

    Wszystko to fajnie ale to chyba nie ma związku z moim problemem. Tryb ciągły lub pojedynczy to sposób ustawiania ostrości. I w jednym i drugim przypadku ostrość powinna być ustawiona prawidłowo. Moim problemem jest to, że nie jest ustawiona. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •