Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zawilgocony i zaparowany wyświetlacz i aparat

    Witam

    Mam nikona d3100 i kilka dni temu jak była straszna burza miałem go w torbie która była w plecaku, przez kilka minut miałem otwarty plecak (deszcz tylko trochę kropił i częściowo był pod parasolką) i trochę do niego napadało ale szybko to zauważyłem i zamknąłem plecak. Ani plecak ani torba nie są wodoszczelne.

    Nie robiłem przez tydzień zdjęć, aparat cały czas był w torbie (i w plecaku) i kiedy po tygodni próbowałem zrobić zdjęcie zauważyłem że auto focus nie działa, w środku był trochę zaparowany (obiektywy nie były zaparowane) woreczki z silikonem były całe wilgotne ale torba była sucha. Po jakimś czasie kiedy aparat był włączony wyświetlacz stał się zaparowany (gdzieś w środku prawdopodobnie między plastikiem zewnętrznej obudowy a samym LCD), kiedy patrze przez wizjer obraz jest zamazany jakby była para ale nie na obiektywie tylko gdzieś w środku. Mogę robić zdjęcia ale nie z autofokusem który się nie włącza. Zdjęcie wygląda dobrze na ekranie komputera ponieważ obiektyw i matryca są czyste.

    Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy muszę dać aparat do naprawy/serwisu czy sam wyschnie i odparuje?
    Ostatnio edytowane przez jcubic ; 14-07-2012 o 20:54
    d750 | N 28-300 | Tamron 15-30 VC SP2 | Tamron 90 macro SP2 | N 50 1.8g |Lensbaby | SB-910 | Manfrotto 190GO!

  2. #2

    Domyślnie

    Zostawienie aparatu w wilgotnym środowisku na tak długo to bardzo zły pomysł. Skoro zamknąłeś plecak to wilgoć nie miała gdzie uciec i sobie ciągle krążyła wewnątrz plecaka i aparatu.

    Najprawdopodobniej nic złego się nie stanie, ale musisz aparat postawić w przewiewnym miejscu, bez obiektywu. Wersja mniej optymistyczna to powstanie grzyba i lekkich smug na elementach optycznych. Wersja zupełnie pesymistyczna to śniedziejące ścieżki na laminatach i problemy elektroniczne.

    Zostaw go parę dni w pokoju na półce i być może będzie dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki na drugi dzień autofokus sam się "naprawił".
    d750 | N 28-300 | Tamron 15-30 VC SP2 | Tamron 90 macro SP2 | N 50 1.8g |Lensbaby | SB-910 | Manfrotto 190GO!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •