Close

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 309
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reed Zobacz posta
    chlopaki, odbiegacie od tematu (wycropowalem 70% obrazka )

  2. #22

    Domyślnie

    Teraz to ja już zupełnie zgłupiałem nie wiadomo co wolno a czego nie w zabawie w Rawki. Regulamin to jedno, dyskusja to drugie a przykład zabawy z portretem "zabawa w RAW nr 21" to jeszcze coś innego i dowód na to, że każdy inaczej interpretuje regulamin.

    - Używamy tylko i wyłącznie programu do wywoływania plików raw, np. Bibble, ACR, C1, Lightroom, NX, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter, czy też innego podobnego programu.
    jasne jak słońce

    - Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu.


    ...a to już niejasne, powiedziałbym czarne jak zimna, gradowa noc listopadowa
    bo jak rozumieć -lokalną treść na zdjęciu? Ja rozumiem, że nie "wycinamy" z obrazka żadnych jego elementów, ale czy to tylko o to chodzi??
    Dozwolone narzędzie dla przykładu Capture NX ...ok a jedna z podstawowych opcji w pracy z tym narzędziem to control points, który może być wykorzystany praktycznie do wszystkiego. LR nie używam ale z tego co pamiętam też ma podobne narzędzia.
    Jest to wtedy ingerencja czy nie? Może mi to ktoś przełożyć z polskiego na nasze?
    Ostatnio edytowane przez jacekz40 ; 11-07-2012 o 13:08

  3. #23

    Domyślnie

    A moze łopatologicznie, zrobić zrzuty ekranu z popularniejszych programów i zaznaczyć, które suwaczki używamy a które nie?
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  4. #24

    Domyślnie

    Jeżeli się okaże, że nie można używać wszystkich narzędzi z wywoływarek, to ja się nie bawię, bo to nie ma sensu. Kropujcie do woli plik z 700 daje się ładnie obrabiać, nawet wielkości znaczka.:>

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wujekadam Zobacz posta
    Jeżeli się okaże, że nie można używać wszystkich narzędzi z wywoływarek, to ja się nie bawię, bo to nie ma sensu. Kropujcie do woli plik z 700 daje się ładnie obrabiać, nawet wielkości znaczka.:>
    a to się zgadza, już sprawdziłem piękna maszyna i obiektyw też niczego sobie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wujekadam Zobacz posta
    Jeżeli się okaże, że nie można używać wszystkich narzędzi z wywoływarek, to ja się nie bawię, bo to nie ma sensu.
    Też tak uważam. Powinna się liczyć koncepcja i jej realizacja. Nie róbmy z wywoływarek ograniczonych wersji shareware. Limitowanie możliwości aplikacji ACRopodobnych spowoduje jedynie mniejszą różnorodność prac i już na wstępnym etapie będzie blokować pomysły użytkowników.

  7. #27

    Domyślnie

    jeszcze troche i bedzie mozna uzywac tylko krzywych

    fakt w sumie glownie na nich mozna robic cuda... jedyne czego w lightroomie nie uzywam przy obróbce to pędzelka punktowego (ktory i tak w wersji 3.3 jest dosyc ograniczony).
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czarny. Zobacz posta
    Też tak uważam. Powinna się liczyć koncepcja i jej realizacja. Nie róbmy z wywoływarek ograniczonych wersji shareware. Limitowanie możliwości aplikacji ACRopodobnych spowoduje jedynie mniejszą różnorodność prac i już na wstępnym etapie będzie blokować pomysły użytkowników.
    To jeszcze ja trzy grosze dorzucę właśnie o to dokładnie chodzi, ograniczenia regulaminowe w zabawie nie pozwalają na wykorzystanie wszystkich narzędzi danych przez program. Obrabiam zdjęcie konkursowe i co chwila zaglądam w regulamin - i pytanie nurtujące mogę coś tam jeszcze porobić czy nie mogę, czy to już będzie naruszenie regulaminu Regulamin powinien dać swobodę interpretacji, to powinno być jak dobre show. Dla mnie nieważne są metody a efekty. Myślę, że w ten sposób konkurs zyskałby na atrakcyjności, każdy robiłby to co lubi i najlepiej potrafi bez ograniczania w kreowaniu obróbki. Jeden zrobi HDR-a bo lubi inny jak Bóg przykazał a jeszcze inny wstawi gołego NEF-a...a tak dla jaj
    A na koniec autor zwycięskiej pracy niech się tłumaczy wszem i wobec co tam nagmerał i jak osiągnął przepiękny efekt końcowy

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Lokalną modyfikację definiuję tak: powstaje ona przez wybranie miejsca na zdjęciu. Umieszczenie pinezki, zaznaczenie obszaru, kierunku działania efektu itp.
    ok, a teraz małe pytanie - co z przekształceniami z ustawionym progiem? przecież to też wówczas działa lokalnie - tylko w tych miejscach, gdzie okreslona wartość przekracza zadany próg



    U-pointy, maski czy inne dziwactwa to analogiczne rozwiązania do czasów analogowych, gdzie można było naświetlić dany obszar zdjęcia mocniej słabiej, przez użycie właśnie masek i jak sie czasem popatrzy na zdjęcie z zakreślonymi obszarami i opisami +/-wartość to dopiero wówczas zauważa się, że wywołanie zdjęcia to nie tylko kąpiel w chemii, ale róznież myślenie. I moim zdaniem zadawa w RAWki powinna być analogią do ciemni fotograficznej - można zrobić wszystko, co mógłby zrobić człowiek w ciemni, bez dorysowywania/ kopiowania fragmentów zdjęcia, ale z lokalnymi korektami.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #30

    Thumbs up

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    ok, a teraz małe pytanie - co z przekształceniami z ustawionym progiem? przecież to też wówczas działa lokalnie - tylko w tych miejscach, gdzie okreslona wartość przekracza zadany próg
    To działa lokalnie ale przetwarzany jest cały obraz. Nie decydujesz np. o tym, że w lewym górnym rogu filtr działa a w pozostałej części obrazu nie.

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    U-pointy, maski czy inne dziwactwa to analogiczne rozwiązania do czasów analogowych, gdzie można było naświetlić dany obszar zdjęcia mocniej słabiej, przez użycie właśnie masek i jak sie czasem popatrzy na zdjęcie z zakreślonymi obszarami i opisami +/-wartość to dopiero wówczas zauważa się, że wywołanie zdjęcia to nie tylko kąpiel w chemii, ale róznież myślenie. I moim zdaniem zadawa w RAWki powinna być analogią do ciemni fotograficznej - można zrobić wszystko, co mógłby zrobić człowiek w ciemni, bez dorysowywania/ kopiowania fragmentów zdjęcia, ale z lokalnymi korektami.
    Moim zdaniem wykluczanie masek i punktów kontrolnych jest niepotrzebne. Powinno się jedynie zabronić ingerencji w treść obrazu.

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •