Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie blenda w plenerze

    Witam,
    Chciałem podpytać jak sobie radzicie z obsługą dużej blendy w plenerze, kiedy nie macie asystenta? Jakiś statyw pod lampę ze specjalnym mocowaniem? Jak to sobie radzi na wietrze?
    | FB | BLOG |

  2. #2
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    Witam,
    Chciałem podpytać jak sobie radzicie z obsługą dużej blendy w plenerze, kiedy nie macie asystenta? Jakiś statyw pod lampę ze specjalnym mocowaniem? Jak to sobie radzi na wietrze?
    Po godzinie pracy z blenda i aparatem , bedziesz chcial wydac kazda kase na asystenta

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Po godzinie pracy z blenda i aparatem , bedziesz chcial wydac kazda kase na asystenta
    Próbowałem już, ale ze zwykłym statywem obciążonym torbą foto, także znam ból
    | FB | BLOG |

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dla mnie w tym temacie nic twórczego nikt nie wymyśli.
    Solidny statyw + mocarne obciążenie a i tak przy silniejszym wietrze takie 120x180 zmieni kąt świecenia.
    Asystent jest wręcz nieoceniony Wygoda + szybka korekta ustawienia blendy w mgnieniu oka

  5. #5

    Domyślnie

    Skąd wiedziałeś, że mam 180x120?
    No cóż, pozostaje w takim razie inwestycja w lampy, bo o asystenta łatwo nie jest
    | FB | BLOG |

  6. #6

    Domyślnie

    O takim rozmiarze napisałem bo sam własnie taką mam i nawet nie chcę mi się tracić czasu na kombinowanie i myślenie czym zastąpić asystenta

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAFAL_PAWLEWICZ Zobacz posta
    O takim rozmiarze napisałem bo sam własnie taką mam i nawet nie chcę mi się tracić czasu na kombinowanie i myślenie czym zastąpić asystenta
    Asystenta można zastąpić: ... uroczą asystentką

    A tak bardziej przyziemnie, to myślę że pomocna może być wizażystka lub osoba która robi makijaż.
    Bo chyba nikt bez takowej osoby się w plener z modelką nie wybiera ;> Czy się mylę?

  8. #8

    Domyślnie

    No cóż, początki z samowystarczalnymi modelko-wizażystko-stylistko-fryzjerkami są trudne...
    | FB | BLOG |

  9. #9
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paul.g.85 Zobacz posta
    Asystenta można zastąpić: ... uroczą asystentką

    A tak bardziej przyziemnie, to myślę że pomocna może być wizażystka lub osoba która robi makijaż.
    Bo chyba nikt bez takowej osoby się w plener z modelką nie wybiera ;> Czy się mylę?
    Zalezy jakiego typu zdjecia robisz. Gdzie jest napisane, ze musza byc te osoby potrzebne do zrobienia fotografii ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paul.g.85 Zobacz posta
    Asystenta można zastąpić: ... uroczą asystentką

    A tak bardziej przyziemnie, to myślę że pomocna może być wizażystka lub osoba która robi makijaż.
    Bo chyba nikt bez takowej osoby się w plener z modelką nie wybiera ;> Czy się mylę?
    ja robię za wizażystkę i asystenta od blendy co prawda moja blenda mała, średnica ok 60cm, ale na razie starczy jak nie trzymam i cykam, to czasem modelka trzyma, a czasem ustawiam aparat na statywie, kadruję i sama trzymam blendę i pilotem strzelam trzeba sobie radzić, bo fakt faktem ludzie leniwi do pomocy:P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •