Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Miasto+przyroda

  1. #1

    Domyślnie Miasto+przyroda

    Przede wszystkim witam Was serdecznie. To mój pierwszy post.
    Troszeczkę wystawiam swoje próby z fotografią na forum Canon Board z racji, że mam system C.

    Atmosfera na tym forum jest miła, dlatego też się tu znalazłem.

    Poniżej cztery fotografie z Bydgoszczy.

    Konstruktywna krytyka mile widziana.

    Zapraszam.

    1. Część odbudowywanego pomnika-fontanny "Potop"


    2. Matczyna miłość.

    By afemi at 2012-07-07[/IMG]

    3. Przejście na drugą stronę.

    4. Chatka baby Jagi


  2. #2

    Domyślnie

    Mnie się podoba 2-ka - dobre ujęcie, ale z kolorkami bym powalczył.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    2 była przez moją nieuwagę zrobiona przez puszkę w formacie jpg.
    Pozostałe to rawy gdzie praca z kolorem to tylko ( niestety) ustawienia programowe balansu bieli, ustawienia stylu fotografii.
    No i wyostrzenie. W tym miejscu przyznaję się, że nie bardzo umiem okiełznać kolorystykę. Nie mam na myśli walki typu kolor skóry czy zielonej trawy,
    po prostu nie mam jakichś odniesień wzorców do których bym mógł się odnieść. Raz tylko w zdjęciu dałem większe nasycenie zieleni. Ale będę próbował pójść ta drogą
    i zacząć obrabiać zdjęcia pod katem kolorów.

    Mnie się podoba 1.

    Co do 2. to tylko zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zrobić HDR, nie miałem statywu.
    Prawa górna strona zdjęcia, mogłaby być troszkę ciemniejsza, choć efekt wody maskuję lekki przepał.
    To moje spostrzeżenia, ale nie twierdzę że słuszne

    3. i 4. miło by było gdyby pojawił się sztafaż, jakiś pływający ptak. Bo raczej ludzie w tej kompozycji moim zdaniem odpadają.
    No chyba że romantyczna para na łodzi na wzór XIX w.

    Bardzo dziękuję za głos.

    Pozdrawiam

    mafi
    Ostatnio edytowane przez mafi ; 09-07-2012 o 10:20

  4. #4

    Domyślnie

    Witajcie,

    Jedno zdjęcie z sobotniego spaceru wzdłuż Brdy, w tle bydgoska opera.

    1. Widok spod mostu.


    Co sądzicie o dopaleniu zdjęcia lampą w celu nieznacznego rozjaśnienia cienia?

    mafi

  5. #5

    Domyślnie

    Kolejne zdjęcie. Nowa trasa rodzi się.
    Ciekawe rozwiązanie, bo kierowca jadący z góry w dół, będzie miał ładny widok na miasto.

    6.


  6. #6

    Domyślnie

    Wrzucę jeszcze starsze zdjęcie. To jest HDR.

    Zagadka dla Poznaniaków : Gdzie to jest?

    7.


  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie to jest . Kompozycyjnie zdjęciom trudno postawić zasadniczy zarzut. Brakuje na nich natomiast ciekawego światła.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcleod Zobacz posta
    Nie wiem gdzie to jest . Kompozycyjnie zdjęciom trudno postawić zasadniczy zarzut. Brakuje na nich natomiast ciekawego światła.
    Witaj mcleod

    Graffiti jest przy trasie torze kolejowym w Mosinie ( trasa Wrocław - Poznań.) Faktycznie nie jest to sam Poznań, mogłeś nie wiedzieć .
    Miło mi, że się odezwałeś. Ech, zawsze tak dziwnie na sercu, ze względu na sentyment do Poznania.

    Ze światłem będzie ciężko, i tak się cieszę że wystawiłeś taką opinię. Uczę się widzieć świat przez wizjer aparatu.
    Staram się kadr wypełnić poprawnie jeszcze przed wciśnięciem spustu. Ze światłem będzie trudniej, bo to chyba wymaga treningu. Ale trzeba się uczyć.

    Jeszcze raz dziękuję za miły wpis.

    Pozdrawiam

    P.S. Jesienią w Wielkopolskim Parku w okolicach Puszczykowa (kierunek grejzerówka), tworzy się piękny czerwony korytarz z opadłych liści i tych na drzewach. Chciałbym tam porobić zdjęcia. Parę mam. Jak wróci do mnie komp, to przeglądnę i wrzucę.

    mafi

  9. #9

    Domyślnie

    Ze światłem chyba chodziło o to, że wszystkie zdjecia zrobiłeś w pochmurne dni. Słońce sprawia, że kadr jest bardziej plastyczny a kolory nasycone. Aby łapac takie światło potrzeba jedynie czasu, szczęścia i konsekwencji

    Co do dopalenia zdjecia nr 5 lampą, byłbym ostrożny, jest dobrze jak jest, a nie wiem co ukazałoby się oczom po rozjaśnieniu .
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 12-07-2012 o 22:22 Powód: ort

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć Dune,

    Nie licząc ostatniego zdjęcia z Mosiny, inne czasy inny sprzęt (też spod znaku C), fotki były pstrykane w dużym słońcu.
    Na niektórych zdjęciach mam wrażenie "zadymienia", chyba właśnie ostre słońce to powoduje. Generalnie tato ( żółta strona mocy ) mi mówił, że bardziej równomierne światło jest właśnie w dni pochmurne. Nie ma wówczas cieni na twarzach, nie trzeba ich dopalać lampą. Zastanawiałem się nawet czy zdjęcie nr 6 nie ma przepalonego nieba, soft nie pokazał przepału. Niestety obecnie mam tylko Canonowski DPP, nie można w nim lokalnie zmieniać poziomu naświetlenia zdjęcia. Bo w tej fotce bym przyciemnił niebo, żeby wyszły chmurki.

    Dzięki za opinie do zdjęcia nr 5

    Jeżdżąc do pracy mijam ładne miejsce gdzie raniutko mógłbym złapać ładne światełko ( tak myślę ), ale trochę leniuch się odzywa ;-(

    Pozdrawiam

    mafi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •