Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jakie budżetowe stałki do D700 i dlaczego?

    Witam.

    Jak w temacie. Posiadam D700 + Tamron 28-75 + Nikkor 50 1.8D + Nikkor 35/1.8G (wiem że dx). Jaka jest zasadność kupna Nikkora 24/2.8, 35/2D, 50/1.8G, 85/1.8D? Zaznaczam że chodzi głównie o ślubniaki jak również inne imprezy typu chrzciny, komunie itd. Jakiś czas temu przed D700 radziłem sobie na D300s+D90 + Tamron 17-50 + 35/1.8+ Sigma 10-20/3.5+Samyang 8/3.5+Sb-900. Naszło mnie na D700 i teraz mam dylematy co do stałek. Proszę o opinie użytkowników D700 + stałki Nikkora. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1985 ; 03-07-2012 o 21:12

  2. #2
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Od niedawna używam D700 razem z 35 1.8 i 85 1.8. 35-tkę używasz, więc nie będę się wypowiadał.
    Co do 85-tki, to po przejściu z D80 na D700 szkło jeszcze bardziej pokazuje swoje możliwości. Oczywiście demon prędkości to to nie jest, jednakże portrety z tego szkła cud, miód Ja polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz1985 Zobacz posta
    Jaka jest zasadność? Zaznaczam że chodzi głównie o ślubniaki
    To olej stałki i kup drugie body, to przede wszystkim.
    A jak już masz drugie body, to o zasadności posiadania dodatkowych szkieł chyba już nie trzeba rozmawiać
    Warto je mieć choćby na wypadek awarii, albo swobody doboru sprzętu do danego zlecenia.
    Np. nie na każde zlecenie będę taszczył 70-200, jak jadę daleko i pociągiem, to wolę zabrać 85 i/lub 135. I tak dalej.

    Co do samych stałek: wszystkie, które wymieniłeś są świetne, więc wybór to już wyłącznie kwestia gustu i upodobań, w tym Ci nikt za wiele nie pomoże.
    Słabym ogniwem jest to samotne body i ten Tamron (choć może się mylę, bo z tego co słyszę, to jest chwalony, ale jakoś bardziej ufam Nikkorowi w temacie uniwersalnego zooma).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #4

    Domyślnie

    samotne nie samotne bo jest jeszcze cały zestaw z D300s i D90 w zanadrzu którego nie mam zamiaru się pozbywać.

  5. #5

    Domyślnie

    A jeszcze co do Tamrona to różne krążą opinie. Ja swoje Tamrony serwisuje i kalibruje u głównego dystrybutora w Gdańsku. Demonami szybkości nie są ale potrafią "wypluć" całkiem niezły obrazek jak na tą klasę sprzętu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz1985 Zobacz posta
    Jaka jest zasadność kupna Nikkora 24/2.8, 35/2D, 50/1.8G, 85/1.8D?
    zasadność jest taka czy faktycznie wszystkie będziesz wykorzystywał w reportażu
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    zasadność jest taka czy faktycznie wszystkie będziesz wykorzystywał w reportażu
    Ja na przykład tak (oczywiście nie jednocześnie), ale znam takich, co mają tylko dwa szkła (np. 35 i 50, albo inną kombinację) i żyją. To wyłącznie kwestia upodobań itd.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli wg Was wszystkie wymienione szkła nadają się do reportażu? Czy któreś można sobie odpuścić np. ze względu na słabą jakość szkła... Nie potrzebuję zbędnych wydatków a nie jestem w stanie lub nie mam możliwośći przetestować, dlatego też takie zapytanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem masz co potrzebne. Pomyślałbym raczej nad czymś do portretu. Jeżeli stałka to 85mm, 135mm lub tele 70-200
    D700/D300s/D50

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystkie są dobre...jeżeli Cię stać na zakup wszystkich to oczywiście możesz sobie kupić i zastosowanie w reportażu znajdą...Decyzje z czego ewentualnie zrezygnować musisz podjąć sam... Tego typu pytania zadawane przez ludzi mających już jakieś doświadczenie uważam za bezzasadne. Jeżeli zostawisz choć jeden korpus DX to wypróbuj N35/1.8 na FX... Wielu fotografów ślubnych stosuje go z powodzeniem na pełnej klatce...wersja 2.0 jest szybsza i w pełni kryje FX ale jest droższa i nie zawsze w pełni otwarta daje zadowalające efekty... Ja bym kupił 24,50,85... Do reportażu 24 lub 35 /wymiennie/ na FX + 50 tka na DX. Na sali głównie 50 na FX zresztą w kościele standardem też można większość tematów obskoczyć... Dużo zależy w jaki sposób masz zamiar pracować...Inna sprawa że wg mnie trzy stałki powinny wystarczyć do wszystkiego... dobry fachowiec zamknie temat skupiając się na kadrach a nie nieustannej zmianie szkieł...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •