Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Fakt. Ostre szkiełko. Teraz poczytałem test, bo normalnie nie wgłębiam sie w osiagi DX, szczególnie kitów.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chuck.norris Zobacz posta
    Gdyby to była prawidłowa odpowiedź to nic bym nie mówił, ale pierwszy rzut oka na optycznych i już wiadomo że N18-105 vr jest ostrzejszy od 50 na 5.6. Dlatego właśnie czekam na dalsze sugestie, może ktoś znajdzie coś sięgającego 50 mtf?
    Tamron 60mm. Ale to tylko testy. W praktyce musisz jeszcze dopasować obiektyw pod puszkę etc.

  3. #23

    Domyślnie

    Olympus 150 F2.0 tylko nie wiem jak go zapniesz

  4. #24

    Domyślnie

    Bardzo ostre w centrum potrafią być zoomy Tamrona. Czy to 17-50, czy 17-35. Za tę cenę dałoby się też wyrwać używkę Nikkora 35-70/2.8D, który też daje zdjęcia, którymi się można ciąć. O wiele bardziej uniwersalne szkła niż stałka, jednak mają swoje wady, o które nie pytałeś i być może do danego celu się nie nadają. W szczególności przy zdjęciach krajobrazowych, na których kontrast może znacznie spadać w zależności od zastanych warunków i położenia Słońca w kadrze. To akurat zoomy bardziej reporterskie niż krajobrazowe. Pod krajobraz pewną rolę odgrywają powłoki, tłumienie odblasków, prędkość osiągania limitu dyfrakcyjnego w stosunku do głębi ostrości, oddanie kolorów i kontrastu. Sama ostrość to tylko jeden parametr z wielu. W dobie obróbki komputerowej można ją bardzo zwiększyć w edytorze. Można też wykonać panoramę z kilku zdjęć teleobiektywem, co znacznie zwiększy rozdzielczość. No i co z tego, że maksimum ostrości mamy powiedzmy w 50/1.8 przy f/5.6, kiedy taka przysłona przy kątach widzenia stałki, zupełnie jest nieużywalna? Da zbyt małą głębię ostrości i w praktyce nie znajdzie zastosowania.

  5. #25

    Domyślnie

    O ostrości chyba w tym wątku powiedziało się wszystko. A nie jest to jedyny parametr obiektywu.
    Myślę, że ma "nie być zła" a oprócz tego praca pod światło, dystorsja a dokładnie jej brak, (obiektyw 'ostry' a zwłaszcza przysłonięty aberacji powinien nie mieć) i inne.
    Plus cechy mechaniczne, wygoda itd.

    napędzanie się jedynym parametrem, to jak licytacja megapixelami matryc jako jedynym miernikiem aparatu.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #26

    Domyślnie

    Widzę, że w niepamięć poszedł jeden z warunków - wewnętrzny napęd AF w obiektywie Uwzględniając również ile ma kosztować, to chyba tylko Nikkor 18-105 DX.
    N i L

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •