Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    fragles - nie mogę Ci nic sugerować. Co do światła to niekoniecznie ostro natomiast w miarę kierunkowo. Z doświadczenia tylko powiem że np. makaron źle wygląda gdy się błyszczy ale już na pizzy ostre światło daje ciekawe efekty. Napoje walę z 2 lamp ustawionych po mojej prawej i lewej a ciastka najczęściej na płasko. Podkreślam jednak ze robię zdjęcia do ulotek, plakatów czy bilboardów a to coś innego niż takie prawie artystyczne strzały na stronę www. Te pomidorki Twoje faktycznie mogą się podobać - właśnie żona mnie pogoniła ale wiem że tylko na monitorze tak fajnie to wygląda...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    wszystkim, którzy mają "exclusive" przyjmują procentowo duuuuuuuużo więcej niż pozostałym, obojętnie od jakości + dodatkowo działa tam kółkeczko wzajemnej adoracji
    święta prawda, dlatego ja zaczynam ich zlewać, poza niezbyt dobrą atmosferą, przestaje sie opłacać w porównaniu do innych agencji.

    Sorry za OT
    D300 + S 10-20 | T 17-50 2.8 | T 90 2.8 | S 70-200 2.8 | SB-800 | SB-600 | Cokin Hitech 0.6 1.2 |
    LowePro CompuTrekker AW
    http://submit.shutterstock.com/?ref=64681- zarabiaj na zdjęciach!

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Zdjęcia OK (bazylia zielona! ), ale ten sos wygląda jak zwykły keczup...

    Tutaj dylemat kulinarny, bo "prawdziwy" sos przygotowany przez pana Giuseppe pewnie jest mniej fotogeniczny (kawałki rozdziabdzianych pomidorów, itp.).

    Dlaczego kwadratowy talerz tak ucięty na 1.?
    I ciemniejszy obrus bym dał, żeby talerz i makaron lepiej odstawały od tła.

    P.
    Fiat Lux

  5. #25

    Domyślnie

    dzięki za uwagi

    sos boloński - Pudliszki

  6. #26

    Domyślnie

    ta kratka serwety/ obrusu zupełnie mi nie pasuje, wydaje mi się, że najlepiej robić takie zdjęcia na ciemnym drewnianym czystym i gładkim stole albo coś, na nowej 2. ten makaron na widelcu wg mnie powinien być doświetlony z przodu a nie tylko z góry
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #27

    Domyślnie

    Gratuluje efektów. Naprawdę fajnie, szczególnie pomidory. Doswietlone ok.

    Trochę mało makaronu na talerzu
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #28

    Domyślnie

    Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze. To o przepałach i bladości zdjęć już napisano. Mi w tych zdjeciach przeszkadza ich "płaskość". Jak napisałeś masz juz jakiś sprzęt studyjny. Poztaraj się na zdjęciach uzyskać jakiś światłocień. Zdjęcia zrobią się bardziej trójwymiarowe, wyraziste. Trochę ciena, światełko z kontry itp.

  9. #29

    Domyślnie

    Wiem wiem
    Właśnie o tym samym sobie myślę (oglądam foty żarcia) żeby nie bać się cienia tylko mądrze go wykorzystać, zamiast likwidować.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •