Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie boczne punkty AF w D5100...?

    Używacie bocznych punktów AF w d5100 ? Są wg Was używalne w ogóle ?
    O ile na dłuższym końcu jest OK, to na szerokim kącie autofocus strasznie sie gubi.
    Sytuacja wygląda podobnie z 18-105, jak i 24-120 F4.
    Środkowy punkt działa jak należy i osiągam satysfakcjonującą ostrość.
    Może za dużo wymagam od aparatu tej klasy , w dodatku przyzwyczajenia do wyższej robią swoje ,
    no ale jeśli już te punkty są, to powinny działać jak należy, czy to tylko moje zdanie ?
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    W D70 używałem, w D90 nie używam bo trafność AF to loteria.
    D600 | N24-70 2.8G ED | N85 1.8G | N70-300 4.5-5.6G VR | SB-600

  3. #3

    Domyślnie

    Ja regularnie używam bocznych z ob. 18-105 i nie zauważyłem żadnych problemów. Wydaje mi się nawet, że fotki wychodzą ostrzejsze na punktach bocznych niż na centralnym z przekadrowaniem. Inną sprawą jest, że mój D5100 był w serwisie na kalibracji AF, właśnie z powodu jego błędnego działania. Od tamtej pory strzelił nieco ponad 7000 fotek i wszystko jest ok.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja także używam wszystkich punktów, mój nie był jeszcze w serwisie, nie nażekam na brak celnośći, no może te dwa na krańcach po lewej i po prawej są troche gorsze ale reszta dla mńe ok
    D7000; 17-50 2.8; Nikon 70-200 2.8 vr; 85 3.5 makro; Samyang 8mm 3.5; 35 1.8; sb700; statyw benro + głowica kulowa

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiłam do tego aparatu spacerzooma : N18-105.
    Na bocznych punktach, na szerokim kącie było koszmarne mydło. Wymieniłam szkiełko. Jest teraz naprawdę nieźle .
    Jeszcze lepiej będzie po kalibracji w serwisie..., ale to przy okazji, a na razie wystarczy jak jest .
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chuck.norris Zobacz posta
    Ja także używam wszystkich punktów, mój nie był jeszcze w serwisie, nie nażekam na brak celnośći, no może te dwa na krańcach po lewej i po prawej są troche gorsze ale reszta dla mńe ok
    Zlituj się nad nami!

  7. #7

    Domyślnie

    Środkowy jest krzyżowy, boczne chyba nie, więc tu może częściowo leżeć przyczyna.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  8. #8

    Domyślnie

    Sorry, częściowo klawiatura w ipadzie (mńe) a częściowo lekka dysortografia
    D7000; 17-50 2.8; Nikon 70-200 2.8 vr; 85 3.5 makro; Samyang 8mm 3.5; 35 1.8; sb700; statyw benro + głowica kulowa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •