Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie ... odwieczny dylemat zakupu, jaki model wybrać?

    Witam.
    Jestem nowy na forum i powoli przeglądam różne posty, jak na razie nie znalazłem nic co utwierdziłoby mnie we właściwej decyzji zakupu body. Jeżeli ktoś ma wolną chwilkę to może zapozna się z tekstem poniżej i coś poradzi. Z góry dziękuję.
    ....................
    BODY
    Planuję zakup body, budżet to ok.2.700zł i dla większości z którymi rozmawiałem wybór powinien być oczywisty - nowy Nikon D90 (do wyjęcia za 2600zł). Ja jednak zastanawiam się czy wybór np. używany D300 nie byłby lepszym rozwiązaniem? Trzyletnie body z przebiegiem blisko 50tys. nie powinno kosztować więcej jak 3.000zł. Większość osób odradza mi zakup używanego aparatu. Nie wiem czy słusznie, czytałem na forum, że są sklepy, które trudnią się odsprzedażą sprzętu fotograficznego. Do zestawu planuję zakup szkła SIGMA 18-50 F2.8 MACRO, chciałem 17-50 f2.8, ale inna kasa i nie wiem czy różnica jest tak duża jak użytkownicy piszą.
    Pozdrawiam,
    Bruff

  2. #2

    Domyślnie

    jak chcesz porady to napsiz co bedziesz glownie fotografowal, i czy zamierzasz powazniej zajac sie fotografia to duzo zmienia
    D600 + Nikon AF-S 35 f/1.8G + Nikon AF-S 50 f/1.4G + Nikon AF-S 85 f/1.8G + Nikon AF-S 18-105 f/3.5-5.6 + Sigma 70-300 f/4.0-5.6 APO DG + Sigma 10-20 f/3.5 EX DC HSM + SB-700

  3. #3

    Domyślnie

    A ja napiszę tak. Moim zdaniem różnice jakości i przeznaczenia między szkłami mają dużo większy wpływ na zdjęcia niż różnice między body. Kupujesz nowego Nikona za 2600 (a używki chodzą po 2000), mam nadzieję, że do tego planujesz zakupić szkła za co najmniej drugie tyle. Tamron 17-50/2.8 to bardzo fajne szkło na początek, pozwala się wiele nauczyć, a potem bardziej określić co do zakupu dalszych szkieł. Ja używam tego szkła na Soniaczku (mam w planach przesiadkę na N, zresztą stąd moja obecność na tym forum), ale po cichu marzę o szkiełku 10-20 mm. Oczywiście dla miłośników ptaków czy twórców portretów żadne z tych szkieł nie ma sensu...

  4. #4

    Domyślnie

    Na poważnie nie zamierzam zajmować się fotografią, potrzebuję do fotografowania życia rodzinnego dwójki wspaniałych dzieciaków. Główne przeznaczenie spacery, wyjazdy plenerowe, kajaki (dlatego wybór aparatu z uszczelnieniem), imprezy domowe okolicznościowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Tamron czy Sigma? też o tym sporo myślałem...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    (dlatego wybór aparatu z uszczelnieniem)
    No to D90 odpada, pozostaje D300.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za info, ale czy uważasz że używany jest ok?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    dzięki za info, ale czy uważasz że używany jest ok?
    To zależy od kogo i w jakim stanie kupisz, pytaj na forum w dziale ogłoszenia (kupię), może ktoś chce sprzedać.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    ok, tak zrobię ...

  10. #10

    Domyślnie

    Znalazłem w dziale sprzedam: zobacz tutaj oraz tu D300s
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •