Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    ... i czy Autofocus 11-polowy w D90, a 51-polowy w D300 nie ma aż tak dużego wpływu, żebym powrócił do rozważania zakupu używanego D300.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    ... i czy Autofocus 11-polowy w D90, a 51-polowy w D300 nie ma aż tak dużego wpływu, żebym powrócił do rozważania zakupu używanego D300.
    Spotkanie rodzinne i wycieczka na kajaki to nie Formuła 1 żeby AF D90 był za słaby
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wanageddon Zobacz posta

    Co do body (d90 i d5100 na stanie) vs d300 ciężko stwierdzić, brak tego ostatniego, ale suche dane przedstawiają się następująco:

    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand2%29/Nikon

    pozdrawiam
    Porównaj teraz: http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand3%29/Nikon

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    ...dobrze daruję sobie uszczelnienie, niezamierzam się kąpać z body u szyji.
    z Waszych postów jak narazie wnioskuję, że wybór D90+Sigma 18-50 f2.8 DC Macro jest OK?
    a jeżeli chodzi o szkło to jeżeli D90 ma wbudowany silnik to warto inwestować w HSM w Sigmie?
    Wybierając sigmę brałbym tylko 17-50 lub 17-70 i to dobierając z kilku sztuk. Ta pierwsza to już niestety kosmiczny wydatek. Aparaty serii D300 są fantastycze lecz idź i weź go sobie do ręki a następnie pomyśl że chciałbyś go mieć zawsze przy sobie. Jak dla mnie to body jest po prostu za duże (już wolałbym d90/d7K+ grip). Aparaty tanieją i jeżeli nie jesteś zdesperowany
    zaczekaj chwilę. Może pojawi się nowy gracz i D300 będą po 2tys dobre używki.
    AMATOR

  5. #25

    Domyślnie

    Nie jestem zdesperowany lecz z takich co wybierają po długiej analizie, obecnie korzystam z kompaktu, a za prawdziwym aparatem rozglądam się od kilku miesięcy. Przeglądam aukcje i forum sprzedam i niejednokrotnie byłem o "włos" no może o kilka sekund od kupna tego wymarzonego sprzętu. Lecz nie było mi widocznie to pisane albo byłem za skąpy?
    Co do szkła, o którym pisałeś (17-50 f2. to ponoć petarda, ale chyba jeszcze poczekam. Choć kusi zestaw używany D300 i używana Sigma 17-50 f2.8, ale jak pisali niektórzy wcześniej czy tak na prawdę jestem w stanie wykorzystać wszystkie atuty tak dobrze dobranego zestawu i czy dostrzegę różnicę? Zestaw D90 i Sigma 18-50 f2.8 i tak jest niektórych ok, a nawet więcej. Chyba marzenia trzeba odłożyć na później i resztę kaski przeznaczyć na kolejny spływ kajakowy lub inne atrakcje rodzinne.
    ____________________________________________
    ...przyszły posiadacz wspaniałego aparatu NIKON!!!
    _

  6. #26

    Domyślnie

    ... czyli ??? ... jak wnioskuję, że brak opinii odnośnie wyboru traktuję jako decyzję na "tak", czyli D90 + Sigma 18-50 f2.8 (opcja dodatkowa jakiś dalszy zoom).
    czy zamawiać?
    Bruff

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    ... czyli ??? ... jak wnioskuję, że brak opinii odnośnie wyboru traktuję jako decyzję na "tak", czyli D90 + Sigma 18-50 f2.8 (opcja dodatkowa jakiś dalszy zoom).
    czy zamawiać?
    Bruff
    A za ile? W obecnych czasach raczej problemowy bywa wybór/dobór obiektywów niż body. Zarówno d90 jak i d300 są ekstra choć ceny używek tego drugiego są za wysokie i wg. mnie w obecnej czasoprzestrzeni nieadekwatne. Wracając do obiektywów to ta sigma jest oczywiście tania lecz skąd się bierze taka cena odpowiedz sobie sam. Ja wybrałbym na twoim miejscu D90+N18-105
    AMATOR

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Gliwice/Zawada Pilicka
    Posty
    85

    Domyślnie

    Opcja dodatkowa zoom to N 70-300 VR, no ale masz dziurę pomiędzy 50-70... to podpowiada, że może jednak S 17-70? (nie jest złym szkłem)
    D7000 S 17-70 f/2.8-4.5 HSM, N 35 f/1.8, SB-800

  9. #29

    Domyślnie

    a jednak Nikkor 18-105, nie będzie za ciemny? i jak większość piszę za "palstikowy"?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michaskro Zobacz posta
    Opcja dodatkowa zoom to N 70-300 VR, no ale masz dziurę pomiędzy 50-70... to podpowiada, że może jednak S 17-70? (nie jest złym szkłem)
    oglądałem 24-70 f 2.8 (jeszcze w przedziale cenowym na jaki mnie stać), ale według opinii wcale nie jest lepszym szkłem

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •