Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    patrzyłem, dowiem się za ile body, bo nie jestem przekonany do szkieł Tamrona, wolałbym Sigmę.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja swoje D50 jak i D90 kupiłem używane (za połowę ceny nowego) z przebiegiem ok.10 tys. i do dzisiaj działają bez zastrzeżeń.W końcu większość samochodów kupowanych jest też jako używane, a jeżdżą jeszcze wiele lat u kolejnych nabywców.
    Za pozostałą kwotę sugeruję zakupić jakiegoś zooma np. 18-70.

  3. #13

    Domyślnie

    co do drugiego D300s to przebieg 128 500 za 3500zł jest trochę duży, z tego co czytałem po niedługim czasie od zakupu będę musiał chyba o nową migawkę zadbać.

  4. #14

    Domyślnie

    zależy mi na jasnym szkle typu f2.8, a jasne zoomy 18-70 to już dla mnie majątek..

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    (...) kajaki (dlatego wybór aparatu z uszczelnieniem)
    Jeśli wpadnie Ci do wody to uszczelnienia nie mają żadnego znaczenia, ani D90, ani D300 nie jest wodoszczelny.

  6. #16

    Domyślnie

    Weź nowy D90, przy zachowaniu ostrożności da radę do tego typu fotografii.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #17

    Domyślnie

    i nie zapomnij, że uszczelniony korpus to jedno, a uszczelnione szkła to drugie.
    400D -> 60D -> D300s -> D50 -> D600

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    Na poważnie nie zamierzam zajmować się fotografią, potrzebuję do fotografowania życia rodzinnego dwójki wspaniałych dzieciaków. Główne przeznaczenie spacery, wyjazdy plenerowe, kajaki (dlatego wybór aparatu z uszczelnieniem), imprezy domowe okolicznościowe.
    Do fotografowania u cioci na imieninach i na wakacjach nie potrzeba pancernego body z uszczelnieniami. Uszczelniony nie równa się wodoszczelny. Jak wypadniesz z kajaka to bez różnicy czy to D90 czy D300
    I tak biedzie po aparacie.

    Cytat Zamieszczone przez mmfoto Zobacz posta
    Za pozostałą kwotę sugeruję zakupić jakiegoś zooma np. 18-70.
    Jeżeli masz na myśli Nikkora 18-70 to tandeta i szkoda na to gówno pieniędzy.

    Miałem ten obiektyw pół roku i nikomu nie polecam. Wykonanie na poziomie kita 18-55, jakość obrazu też niczym się nie rożni od wspomnianego kita. Szybko łapie luzy, zbiera do środka masę syfu.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 28-06-2012 o 22:30
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruff Zobacz posta
    zależy mi na jasnym szkle typu f2.8, a jasne zoomy 18-70 to już dla mnie majątek..
    Z własnego doświadczenia, a raczej użytkowania mogę polecić sigme 17-70 f/2.8 - 4.0. Spisuje się świetnie, a cena nie jest zbyt wygórowana, szczególnie za używkę. Szkło to, wbrew powszechnym opiniom rysuje ładniej niż np. N 18-105 (wiem, bo też mam na stanie).

    Co do body (d90 i d5100 na stanie) vs d300 ciężko stwierdzić, brak tego ostatniego, ale suche dane przedstawiają się następująco:

    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand2%29/Nikon

    pozdrawiam
    N crap

  10. #20

    Domyślnie

    ...dobrze daruję sobie uszczelnienie, niezamierzam się kąpać z body u szyji.
    z Waszych postów jak narazie wnioskuję, że wybór D90+Sigma 18-50 f2.8 DC Macro jest OK?
    a jeżeli chodzi o szkło to jeżeli D90 ma wbudowany silnik to warto inwestować w HSM w Sigmie?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •