Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49
  1. #31

    Domyślnie

    obrazki z S5 są magiczne, mam S3 i D700 - D700 używam do pracy ale S3 nie sprzedam bo go uwielbiam, przydał by się tylko większy bufor. Zaleta S5 jest tez cena. Jest tańszy nie trzeba tak się o niego cackać i może wejść tam gdzie nie wszedł byś z zestawem za 7-10 tysięcy.
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

  2. #32

    Domyślnie

    Śli,

    Jeśli chodzi o tego rodzaju obawy to: S5 używałem z gripem - mam na tyle wielkie łapska, że dużo wygodniej wg mnie trzyma się aprat z gripem. Czasem miałem stracha, że ktoś pomyśli, że "taki duży" aparat to warty jest z 25k

    D700 nauczę się używać bez gripa. Poza tym, jeśli po miesiącu zabawy uznam, że wystarczy mi S5, mniej stracę, tracąc jedynie na aparacie, nie na gripie.

    Jacek_Z, chociażby z powodu braku możliwości stosowania filtrów 16-35 jest konieczny...

  3. #33

    Domyślnie

    Miałem S5, zachwycałem się tym aparatem, fajny mozołek ale nie ma dziś dla mnie nic w nim czego nie mają nowsze konstrukcje np od Nikona. Nawet ten DR mnie już by nie chwycił. Aparat dla koneserów i entuzjastów trochę innego fotografowania.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dziwię się, że kolega pisze o portrecie. Bo wtedy nie ma dylematu - wyjście jest jedno - FX czyli D700.
    Jacku, cenię Twoje wypowiedzi więc chętnie bym przeczytał jakieś rozszerzenie tej myśli. Domyślam się, że nie o samą GO tutaj chodzi :>

  5. #35

    Domyślnie

    Pewno Jacek mial na mysli to, ze FF to mala GO, bedaca srodkiem wyrazu w portrecie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #36
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Tak, chodzi mi jednak o łatwość manipulowania GO, o możliwość lepszego rozmycia tła itd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #37

    Domyślnie

    W takim razie, dla kompletności dyskusji dodam, że bym tego aż tak mocno nie radykalizował. Przecież portret to niesamowicie szeroka dyscyplina, a sieczka w tle nie musi być i nie jest podstawą repertuaru. Aby przytoczyć kogoś, kto się rzeczywiście zna: Joe Mc'Nally, Joey L., David Hobby, Zack Arias ... i te de...

  8. #38
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Nie mówię o sieczce w tle (co to znaczy? - rozedrgany bokeh ? - generalnie nie w nikkorach), ale o rozmyciu tła.
    U autorów których wymieniłeś też bywa nieostre tło. Chodzi o to, by mieć możliwość zrobienia tego co się chce i zrobienia tego w każdej chwili. Gdy ma sie przegadane tło to często wyjściem jest zrobienie go nieostrym.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #39
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    zrobienia tego w każdej chwili. Gdy ma sie przegadane tło to często wyjściem jest zrobienie go nieostrym.
    ale to już zaczyna być nudne
    wolę jak się coś dzieje w tle fajnego...

  10. #40
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Fajnego ostrego w tle w portrecie?
    Generalnie jest zasada, że nie odciąga się uwagi od zasadniczego motywu zdjęcia (ma mieć ono jeden temat), a w portrecie takim motywem jest oczywiście twarz. Dlatego lepiej jak nic oprócz twarzy nie jest ostre. Z tego też powodu unika się np wzorzystych ciuszków, ostrych kolorów w otoczeniu itd.
    Owszem, są zdjęcia gdzie tło pozwala "usytuować" bohatera zdjęcia, ale ... wyjątki potwierdzają reguły
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •