Close

Strona 547 z 582 PierwszyPierwszy ... 47447497537545546547548549557 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 461 do 5 470 z 5814
  1. #5461

    Domyślnie

    ATV 1 i 2 na wyjściu mają tylko 720p, dlatego ostatecznie wybiorę ATV3 - szybsze i z 1080p, jednocześnie znacznie tańsze od 4rki. A co do dysku to właśnie od tego chciałbym uciec, nie chcę musieć przegrywać materiałów na hdd urządzenia, chcę je puszczać z imaka gdzie mam wszystko co tylko klient sobie zażyczy do obejrzenia. Mam Xboxa One S, gdybym chciał to na niego wgrał bym część filmów. Kolejna rzecz - szukam sobie interesującego filmu online leżac na kanapie z tabletem w ręce, jak znajdę jednym klikiem puszczam to w tv, co jest dla mnie wygodniejsze niż wykorzystanie do tego celu laptopa podłączonego pod tv. Same korzyści. Na tablecie mam wszystkie subskrypcje tv online zalogowane z jakich korzystam, jadę gdziekolwiek, biorę tylko tablet i ATV, podpinam i mogę oglądać co chcę na dużym ekranie.

    Najważniejsze żeby wifi pociągnęło stream pliku z dysku imaka w rozmiarze 1080p z bitrate 32Mb/s. Reszta będzie miodnym dodatkiem.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 03-10-2018 o 09:57
    ;]

  2. #5462

    Domyślnie

    Hej, jest sprawa, mam płytkę Snow Leopard oryginał ale jest tak zrysowana że już nie pójdzie.. Ma ktoś taką płytkę i mógłby programem ISOBuster zrobić mi jej obraz w formacie .iso i wrzucić na jakiś serwer? Tylko tym programem - windowsowy czy nero nie odczytają systemu HFS i skopiują tylko bootcamp widzialny pod windą, isobuster skopiuje całość.
    ;]

  3. #5463

    Domyślnie

    Z racji tego, że muszę wejść w ekosystem apple poszukuje czegoś, co:
    1.) Będzie miało MacOS.
    2.) Będzie możliwie najtańsze.
    3.) Będzie miało 128-256GB SSD.
    4.) Wydajnościowo... no po prostu żeby nie denerwowało przy obsłudze xcode'a, korzystaniu z internetu, czy okazjonalnej obróbce zdjęć w LR.
    5.) Będzie miało przyzwoity ekran(retinę?) z przekątną w zakresie 12-15' W sumie to przy okazji zobaczyłbym, jak mi się pracuje na tych ekranach.
    Oczywiście zgodnie z punktem 2.) w grę wchodzi sprzęt używany. Co polecacie w takiej sytuacji?

  4. #5464

    Domyślnie

    MacBook 13" 2.7 i5 128ssd 8gb ram 2015 rok. Sprawuje się w xcode i Adobe CC dobrze.
    Ja swojego i tak sprzedaję bo mam dość Apple, można lepiej i taniej i bez idiotycznych ograniczeń/pomysłów Cooka i innych.

  5. #5465

    Domyślnie

    Przesiadłem się na osx (hackintosh) i potrzebuję dobrej alternatywy dla FastStone Photo Resizer oraz Advanced Renamer. O ile w drugim przypadku jeszcze idzie sprawę załatwić finderem i nawet to działa, to tego pierwszego programu bardzo mi brakuje. Potrzebuję coś co zmniejszy kilkaset plików i doda do każdego logo. Co polecacie na maka? Lr odpada, zmniejsza pliki ale logo dodaje... przed zmniejszeniem, co dla mnie jest bezużyteczne.
    ;]

  6. #5466
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Przesiadłem się na osx (hackintosh).....
    Może troszkę nie na temat, możesz podpowiedzieć jak to zrobiłeś? Próbuję od dłuższego czasu, mam części zgodne ale nie chce ani trochę się zainstalować, nawet ruszyć.
    Zależy mi aby spróbować, a jak się przekonam do systemu to pewnie kupię mini lub MBP13.

  7. #5467

    Domyślnie

    Masz poradniki w sieci, np na hamac.pl - to polska strona użytkowników hacków:
    http://hamac.pl/topic/13579-instalac...krok-po-kroku/ - przykładowy jak zainstalować Sierra. Tylko rób krok po kroku, nie omijaj z nadzieją że zatrybi - nie zatrybi ;D

    Ja akurat mam peceta na i7 3770 i chipsecie Z77 więc miałem z ich strony gotowy zbiór plików potrzebnych do odpalenia instalacji, więc wszystko poszło w miarę bezproblemowo. Zainstalowałem High Sierra 10.13.6 bo mam GTX1060 - nie ma sterowników pod te GF na Mojave. Mojave zainstalowałem na lapku Alienware 14 z i7-4700MQ, gotowy katalog EFI pobrałem z reddita od gościa który do tego lapka dostosował clovera i kexty, i tylko dlatego również poszło prawie bezproblemowo. Ogólnie jak chcesz spróbować polecam zacząć od peceta, bo wszystko działa jak należy po dograniu systemu, w lapku postawić OSX jest bardzo ciężko, zniechęcisz się.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tylko nie loguj się na konto apple na hacku zanim nie zrobisz sobie nowych nr smbios, zablokują Ci konto. Instrukcja jak te nr zrobić jest na hamac.pl.
    ;]

  8. #5468
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    20

    Domyślnie

    W takim razie spróbuję jeszcze raz w przyszłym tygodniu się pobawić. Mam PC, I7 4770K, brak karty graficznej, płytę ASRock Z87 Extreme 6/ac. W teorii wszystko powinno się udać. A jednak
    Próbowałem wskazówek z forów zagranicznych. Może tym razem.

    Dziękuję bardzo.

  9. #5469

    Domyślnie

    Jak masz 4770K i Z87 to powinno wszystko pójść, bo w unibootx zapodali na hamac.pl pliki dla płyt z chipsetem Z87 a to dużo daje i niweluje większość błędów jakie mógłbyś mieć na starcie zanim instalka osx w ogóle odpali. Wystarczy pobrać unibootx, zgrać nazwę płyty (jest w instrukcji jak) i ma odpalić, u mnie na Z77 poszło bez żadnego problemu, zarówno El Capitan jak i High Sierra. Na lapku długo się męczyłem i nie poszło dlatego poszukałem gotowego EFI od kogoś kto już osx na takim samym postawił i też w końcu się udało.

    Ba, 4770K ma intela HD 4600 który jest bardzo dobrą integrą pod osx bo ma stery w systemie. Na lapku mam 4700MQ z tą integrą, na Mojave śmiga ok
    ;]

  10. #5470
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    20

    Domyślnie

    Podniosłeś mnie na duchu, bo pół roku temu męczyłem się okrutnie i nic nie wyszło, może teraz się uda...... Na wszelki wypadek dałem w ogłoszeniach "zlecę" instalację, może ktoś się skusi z Krakowa Jeżeli nie, to w przyszłym tygodniu pomęczę się sam.
    W każdym razie dziękuję serdecznie, tym bardziej, że kiedyś mi już pomogłeś w obróbce zdjęć

Strona 547 z 582 PierwszyPierwszy ... 47447497537545546547548549557 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •