Close

Strona 1 z 582 1231151101501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 5814
  1. #1

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    Na początek mam prośbę, czy wręcz apel... Do tych, co nie są użytkownikami/sympatykami/zwolennikami/miłośnikami/fanboyami/cokolwiek (niepotrzebne skreślić). Dajcie sobie na wstrzymanie. Już tyle było wątków o jabolach, każdy jedn został zamknięty. Jak tylko gdziekolwiek pojawia się hasło Apple, zaraz zbiegają się jego przeciwnicy i zaczyna się flame. Ja rozumiem, że można czegoś nie lubić, ale po prostu olejcie to. Nie zaglądajcie tu, dajcie wątek do ignorowanych i pozwólcie po ludzku podyskutować, popytać, powymieniać się informacjami.

    Moderatorów prosiłbym o przypilnowanie porządku...

    Do czego zmierzam... Są wątki o Androidach, Windowsach, gdzie można pogadać o sprzęcie, oprogramowaniu itd...

    Do założenia tego tematu skłoniła mnie jedna rzecz... Otoż szukam pewnego rodzaju aplikacji na jajpada. Może ktoś ma, zetknął się, używa...

    Szukam notatnika, do robienia odręcznych notatek, ale takiego, w którym na tło można położyc jakiś gotowy dokument w postaci pdfa, czy jpga. Wiecie, dostaję mailem zeskanowany dokument, otwieram sobie go w swoim "notatniku", nanoszę swoje odręczne notatki, zapisuję znowu w postaci pdfa lub jpga i odsyłam z powrotem. Notatników odręcznych jest sporo, ale czy któryś ma opcję wrzucenia sobie czegoś jako tła?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Zacznę od tego, że Ci narażę, bo nie uważam, że taki wątek jest potrzebny, jest temat o urządzeniach mobilnych w Cafe, jest o tabletach (w tytule że tanich), ale spokojnie można tam zadać było pytanie.

    Ale zarazem postaram Ci się odpowiedzieć na pytanie. Spróbuj Skitch od Evernote. Ja używam tego połączenia na tablecie (nie iPadzie) Evernote + Skitch. I ten drugi własnie daje mi możliwość edytowania notatek z tłem (wiem na pewno, że działają jpg i Mapy google, niestety nie jestem pewien jak z PDF), a ten pierwszy trzyma mi to wszystko w chmurze, że mam dostęp na telefonie i tablecie (z Androidem) i komputerze (z Windowsem).

  3. #3

    Domyślnie

    A czy np. iMac to wg Ciebie urządzenie mobilne, czy może tani tablet? Zacząłem akurat od pipada, bo tak się złożyło... I pominę kwestię, że jak kolega zaczął w tamtym wątku o tanich tabletach wypytywać o soft na iOS, zaraz ktoś go obsobaczył. Jak napisałem na wstępie, jeżeli temat z jakiegoś powodu Ci nie leży, dodaj go do listy ignorowanych i po sprawie. A o jego przydatności zadecydują użytkownicy i/lub administracja forum. Dżizas, zaczyna się...


    A wracając do meritum. Dzięki za sugestię, sprawdzę sobie tego Skitcha.

  4. #4

    Domyślnie

    podobny watek juz tu byl, i dobrze sie to nie skonczylo

  5. #5

    Domyślnie

    Dajcie bana na wątek Tomowi01 a nie będzie wojny
    Wyznawcą nie jestem. Mało tego - widzę doskonale i irytują mnie durne ograniczenia tych urządzeń ale postanowiłem wypróbować Ipada i zapoznać się z tymi urządzeniami bliżej.
    Tez chętnie posłucham rad bardziej doświadczonych użytkowników, jakie apk warto zainstalować i na co zwrócić uwagę bez zagłębiania się w dedykowane fora temu poświęcone.
    Ja z kolei spytał o jakąś funkcjonalną przeglądarkę do zdjęć.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Dajcie bana na wątek Tomowi01 a nie będzie wojny
    :P

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ja z kolei spytał o jakąś funkcjonalną przeglądarkę do zdjęć.
    A czego brakuje systemowej? Niech Pan sprecyzuje wymagania, to się pomoże.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    A no właśnie, czego brakuje systemowej? Pytam z ciekawości. Mnie jedynie brakowało możliwości wrzucenia zdjęć bez używania iTunes. Ale na to też jest rada. Wystarczy zainstalować aplikację, która umożliwi przechowywanie w urządzeniu dowolnych danych. Sam używam Phone Drive. Mogę dowolne pliki wrzucać do iPhone'a/iPada przez Wi-Fi, a następnie umieszczać je stosownej bibliotece. Jedyne, czego się nie da w ten sposób zrobić, to zarządzać muzyką tak, żeby pliki zagnieździły sie w bibliotece muzycznej. Ale to jest związane z tym, że Apple dba o respektowanie praw autorskich, dlatego tutaj są pewne restrykcje. Acz plik muzyczny wgrany w ten sposób można normalnie odtworzyć.

    Jak jesteśmy przy muzyce, to mam pytanie. Kupiłem utwór w sklepie iTunes w iPhonie. Chciałbym ten sam utwór miec w iPadzie. Oczywiście można to bez problemu zrobic przez komputer, ale załóżmy, że nie mam pod ręką komputera. Mam kawałek kupiony w telefonie, wchodze do sklepu w iPadzie i ten sam utwór jest już oznaczony jako zakupiony, ale nie mam możliwości pobrać go ponownie. Z aplikacjami jest tak, że jak kupię raz na jednym urządzeniu, to w momencie gdy chcę pobrać go na drugim, po prostu wchodzę do App Store i go pobieram. Też jest oznaczony, jako zakupiony, ale mam możliwość pobrać go ponownie na innym sprzęcie. Chyba, że coś przeoczyłem...

    I ja koniec sprawa z pierwszego mojego posta... Program Skitch jest na iOS niedostępny. Więc nadal szuka aplikacji, która pozwoli mi nanosić oderęczne notatki na istniejące dokumenty.

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    I ja koniec sprawa z pierwszego mojego posta... Program Skitch jest na iOS niedostępny. Więc nadal szuka aplikacji, która pozwoli mi nanosić oderęczne notatki na istniejące dokumenty.
    Eeee...
    Cytat Zamieszczone przez itunes
    Requirements: Compatible with iPad.Requires iOS 5.0 or later.
    O co chosi? Przeciez dostales linka na gorze, to czemu twierdzisz, ze jest niedostepny na iOS?

    Dzisiaj znalazlem pierwszego buga w iOS5.1.1 -> byl problem z wprowadzaniem chinskiego znaku 门... co jest troche glupie, bo to jeden z najczesciej uzywanych znakow w jezyku kitajskim Zarowno pisanie reczne jak i pisanie pinyin pokazywalo inny znak, ktorego nawet nie ma w chinskim jezyku ale po przelaczeniu pare razy klawiatur i jezyka systemu wrocilo do normy wiec mam nadzieje, ze teraz bedzie ok.

    Reszta smiga poki co appsow juz sie troche nazbieralo, szkoda ze rachunki przychodza

  9. #9

    Domyślnie

    O Ty popatrz... Nie zauważyłem, że to jest link...
    A jak wpisywałem nazwę Skitch w szukajkę App Srore, to nie znajdywało z jakiegoś powodu... No ale nic, dzięki.

  10. #10

    Domyślnie

    Rozumiem, że to wątek nie tylko o urządzeniach mobilnych od Apple, ale też i normalnych kompach?

    Jeśli chodzi o apki na iOS to polecam AppZapp HD - codziennie dostajemy świeżo aktualizowaną liste aplikacji które są danego dnia przecenione np z 5euro do 0.79 albo w ogóle za darmo. Bardzo dużo normalnie płatnych rzeczy w ten sposób ściągnąłem kompletnie za free. Warto sobie wieczorkiem poświęcić 5 minut na przejrzenie co się w ciągu dnia pojawiło.

Strona 1 z 582 1231151101501 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •