Close

Strona 554 z 582 PierwszyPierwszy ... 54454504544552553554555556564 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 531 do 5 540 z 5814
  1. #5531

    Domyślnie

    Ja kupiłem używany NEC EA244WMi 24' za 4 stówki i jest spoko

  2. #5532

    Domyślnie

    Dzisiaj gadałem z Wojtkiem Pietrusiewiczem o wszystkim co związane z nowym Makiem Mini:



    Po tej rozmowie ostatecznie zamówiłem i7, 8GB, 256GB, 1GbE i dokupiłem 32GB, a na dane jeszcze nie wiem co. Ciągle mnie kusi 2TB NVMe z jego absurdalnie wielkimi transferami, ale chyba faktycznie byłoby to przegięcie.

    Jak znacie jakieś dobre obudowy thunderbolt NVMe, które nie mają czterocyfrowych cen, to zlinkujcie.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 15-11-2018 o 16:21

  3. #5533

    Domyślnie

    1. Kwestie prawne; wg licencji appla nie można instalować macOS na sprzęcie innym niż ich sprzęt. Nie ma wyjątków. Żyjemy jednak w PL i jesteśmy w UE, a prawo UE pozwala instalować legalnie nabyty system na dowolnym komputerze. To jest furtka, którą wykorzystują użyszkodniki hacków aby legalnie mieć ten system na zwykłych pecetach/laptopach, bo prawo UE w UE jest ponad zasadami licencji i apple na terenie UE musiało się z tym pogodzić. Jedyny wymóg to posiadanie legalnego systemu. Jako że wszystkie ostatnie wersje są darmowe dla użytkowników maków i możliwe tylko do pobrania z app stora aby mieć legalnie nabyty system bez maka trzeba kupić ostatnią wersję retail sprzedawaną na płycie po dziś dzień za 19 dolców czyli snow leopard. Płytka jest cały czas do zamówienia nawet na stronie appla. Kupujesz płytkę, wkładasz ją z fakturą do szuflady a na hacku instalujesz dowolny nowszy system. Używać tego systemu można zarówno prywatnie jak i komercyjnie, czyli zainstalować na firmowym kompie i pracować na tym systemie w PS/Lr/PPro czy innym programie.

    2. Zewnętrzny SSD; pytania mam: po co kupować 2TB T5 samsunga za 2500 skoro 980zł kosztuje 1TB T5 więc można kupić 2 i wychodzi taniej? Kilkaset zł za wygodę jednego dysku. I pytanie zasadnicze; po co kupować gotowy samsung T5 jak można wsadzić zwykły pecetowy ssd 2.5" do obudowy USB3.0 gdzie zarówno dysk ma 550MB/s transfer jak i usb 3.0 na taki pozwala, więc wolniej nie będzie, a znacznie taniej? Osobiście będę teraz kupował ssdka 2.5" i wkładał go do obudowy usb 3.0, za 1TB zapłacę ok 700zł łącznie z obudową. Co by mnie musiało podkusić aby kupić 2TB gotowca za 2500zł?

    3. NVME zewnętrzny; podobnie jak Twój kolega nie widzę kompletnie żadnej potrzeby przy montażu filmów inwestować 2.5k pln za dysk do którego jeszcze trzeba dopłacić 1200zł za obudowę TB aby mieć transfery po 2.5GB/s bo program tego w zauważalny dla Ciebie sposób nie wykorzysta. Przy zdjęciach SSD wystarczy, wątpię żebyś zobaczył różnicę w PS/Lr między ssd sata na usb3.0 a nvme po TB.

    4. Magazyn; magazyn stoi w domu, ma magazynować. Dysk do pracy to pkt 2. Po co droga obudowa TB na magazyn? Obudowa USB3 czy z dyskami HDD czy SSD 2.5" w zupełności wystarcza do magazynowania, chyba że faktycznie chcesz magazynować w moment wielkie projekty, ale biorąc pod uwagę jak często się magazynu używa (zgrać nowy projekt, zgrać gotowy projekt z dysku do pracy) to wydasz kasę na cos czego znowu nie odczujesz.

    Osobiście w kompie i laptopie mam szybki ssd na system i programy. Do tego zewnętrzny SSD na USB 3.0 1TB na aktualne projekty które robię. 4xHDD na magazyn, 3TB zdjęcia + 3TB kopia, 3TB filmy + 3TB kopia. Przychodzę, zgrywam materiał na hdd i ssd, pracuję tylko na ssd, niezależnie od tego na którym kompie pracuję jeśli potrzebuję przepinam dysk ssd do drugiego i kontynuuję pracę. Nie odczuwam spowolnień przez dyski podczas pracy, a zgrywanie kilkanaście minut raz na parę dni na hdd to małe piwo. Jeśli potrzebujesz mieć zawsze wszystko przy sobie na 1 dysku kupuj 2TB sdd nawet nvme, jeśli nie, szkoda przepłacać.
    ;]

  4. #5534

    Domyślnie Wątek dla użytkowników Apple'a

    Zgadza się, już trochę o tym na Twitterze pisałem po tamtej rozmowie (tzn o macu, nie hackintoshu). Dodam jeszcze, że Youtube jednak wspiera H.265, co przy komputerach z T2 bez dedykowanej grafiki jest świetną wiadomością.

    Obudowa TB to przy założeniu, że na tym dysku będzie praca, a nie sam magazyn. Ale podobno są komplikacje z systemem na takim dysku, więc ostatecznie nie ma sensu.

    2x1TB są zazwyczaj tańsze, ale zależy mi żeby mieć wszystko razem i ostatecznie padnie chyba na 2TB m.2 (nie nvme), które można wyrwać prosto od Amazona w podobnej cenie jak to o czym piszesz. Nie wiem czy to nie promocja na czarny piątek, w każdym razie są taniej niż zwykle (samsungi 860 evo i odpowiednik od WD). Prawdopodobnie skończy się na którymś z nich, bo cena dobra, a szybkość pewnie w zupełności wystarczy. W każdym razie ostatecznie prawie na pewno dysk taki jak ten w obudowie usb 3.1 https://www.amazon.com/dp/B073SBW3VD..._0AR7Bb92147ZZ
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 16-11-2018 o 14:32

  5. #5535

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Zgadza się, już trochę o tym na Twitterze pisałem po tamtej rozmowie (tzn o macu, nie hackintoshu). Dodam jeszcze, że Youtube jednak wspiera H.265, co przy komputerach z T2 bez dedykowanej grafiki jest świetną wiadomością.

    Obudowa TB to przy założeniu, że na tym dysku będzie praca, a nie sam magazyn. Ale podobno są komplikacje z systemem na takim dysku, więc ostatecznie nie ma sensu.

    2x1TB są zazwyczaj tańsze, ale zależy mi żeby mieć wszystko razem i ostatecznie padnie chyba na 2TB m.2 (nie nvme), które można wyrwać prosto od Amazona w podobnej cenie jak to o czym piszesz. Nie wiem czy to nie promocja na czarny piątek, w każdym razie są taniej niż zwykle (samsungi 860 evo i odpowiednik od WD). Prawdopodobnie skończy się na którymś z nich, bo cena dobra, a szybkość pewnie w zupełności wystarczy. W każdym razie ostatecznie prawie na pewno dysk taki jak ten w obudowie usb 3.1 https://www.amazon.com/dp/B073SBW3VD..._0AR7Bb92147ZZ
    No ale to co podałeś to dysk SATA podpięty pod M.2. Ma prędkości maksymalnie SATA: Sequential read speeds up to 560MB/s and sequential write speeds up to 530MB/s.
    EDIT: A ok, doczytałem, że to pod USB. ;D
    Ostatnio edytowane przez jazco ; 16-11-2018 o 16:47

  6. #5536

    Domyślnie

    Żeby dostać się do ramu trzeba posiadać zestaw torx-ów applowych

  7. #5537

    Domyślnie

    Z tego co wiem są tam zwykłe torxy z dziurką, jakie stosuje się byle gdzie. Nie ma tam żadnych Applowych.

  8. #5538

    Domyślnie

    Jest tak jak napisałem.

    „All you need are size 5,6 and 10 security torx drivers, and maybe a credit card or guitar pick to get the plastic cover off.” https://reddit.com/r/macmini/comment...amy/?context=1

  9. #5539

    Domyślnie

    Są jakieś SODIMM DDR4 w modułach po 32GB poza absurdalnie drogimi OWC?
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 18-11-2018 o 18:18

  10. #5540

    Domyślnie

    Wszystkie 32GB mają chore ceny. Jedynie 16 GB są za normalne pieniądze.

Strona 554 z 582 PierwszyPierwszy ... 54454504544552553554555556564 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •