Close

Strona 549 z 582 PierwszyPierwszy ... 49449499539547548549550551559 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 481 do 5 490 z 5814
  1. #5481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Huskacz Zobacz posta
    Napisałam już wcześniej, że SDD to konieczność obecnie mam już SDD w swoim komputerze, co pozwala mi w ogóle cokolwiek zdziałać. Niestety swoje latka ma i o ile cokolwiek da się na nim zrobić to już jest to mniejszą lub większą udręką, koniecznie czas na coś nowszego!
    SSD to teraz podstawa, znajomy mi zarekomendował wymianę i skusiłam się. Ledwo poznaje prędkość tego sprzętu

  2. #5482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Huskacz Zobacz posta
    Napisałam już wcześniej, że SDD to konieczność obecnie mam już SDD w swoim komputerze, co pozwala mi w ogóle cokolwiek zdziałać. Niestety swoje latka ma i o ile cokolwiek da się na nim zrobić to już jest to mniejszą lub większą udręką, koniecznie czas na coś nowszego!
    SSD to teraz podstawa, znajomy mi zarekomendował wymianę i skusiłam się. Ledwo poznaje prędkość tego sprzętu

  3. #5483

    Domyślnie

    A tutaj co tak cicho? Event na mieście, nowy iPad, MacBook Air, Mac Mini...

    Serce mi mocniej zabiło jak poczytałem o Mini, pytanie czy da się samodzielnie rozszerzyć pamięć, jeśli nie, to chyba odpuszczę, 540 banknotów z królową dopłaty za 32GB pamięci...
    FujiLove again and again...

  4. #5484

    Domyślnie

    Ja coś tam u siebie popisałem:

    Oglądaliście konferencję Apple? Po 6 latach od wyjścia legendarnej wersji Maca Mini (tej z 4 rdzeniami), w końcu doczekaliśmy się godnego następcę.

    Dostaliśmy bardzo szybki, desktopowy procesor zamiast mobilnego. Do wyboru 4 lub 6 rdzeniowy. Wymienialny RAM z opcją rozbudowy do 64 GB. Można podpiąć do niego w 60Hz 3 monitory 4K jednocześnie lub jeden 5K plus jeden 4K w 60 Hz. Zasilacz jest prawie dwukrotnie mocniejszy niż dawniej. Bardzo cieszy mnie też chip T2, bo to oznacza bezpieczeństwo i szyfrowanie bez dodatkowego obciążania komputera.

    Jest moc.

    Do samego retuszu niemałych plików wystarczy już wersja z podstawowym procesorem, tyle że z rozbudowanym RAMem. Także świetną konfigurację pewnie będzie się dało złożyć za połowę ceny Macbooka Pro albo i jeszcze taniej. Muszę sprawdzić czy tam siedzi zwykły SSD czy jakiś blade. Niestety karta graficzna jest tylko ta z procesora (Intel UHD 630). Można podpiąć inną, ale przez Thundelbolt więc byłaby to droga zabawa

    https://www.apple.com/pl/mac-mini/specs/

  5. #5485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Ja coś tam u siebie popisałem:
    Ok, spoko. W jakim to wątku było?

    Na razie mam sprzeczne informacje o możliwości samodzielnej rozbudowy pamięci. Jeśli jest możliwa, to ciekawe jak wpłynie na gwarancję.
    Ten najniższy procek ma benchmarkową wydajność na poziomie tego i7, który miał Mini w 2012
    FujiLove again and again...

  6. #5486

    Domyślnie

    Ja przegapiłem stream na żywo, ale jutro pooglądam. Małżonka potrzebuje nowego lapka, zoabczymy co się pokazało...
    Na pierwszy rzut oka Mini wygląda dobrze
    Pozdrawiam, Kuba

  7. #5487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Ok, spoko. W jakim to wątku było?

    Na razie mam sprzeczne informacje o możliwości samodzielnej rozbudowy pamięci. Jeśli jest możliwa, to ciekawe jak wpłynie na gwarancję.
    Ten najniższy procek ma benchmarkową wydajność na poziomie tego i7, który miał Mini w 2012
    Na fanpage https://m.facebook.com/story.php?sto...23454411056412

    Skąd info, że ram jest wlutowany? Na zdjęciach widać, że kości są w zwykłych slotach jak w 2012 roku. Z tego też wynika, że to sodimm https://www.zdnet.com/article/the-ne...-tiny-package/

    W jakim benchmarku te procesory mają taką samą wydajność?

  8. #5488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Na fanpage https://m.facebook.com/story.php?sto...23454411056412

    Skąd info, że ram jest wlutowany? Na zdjęciach widać, że kości są w zwykłych slotach jak w 2012 roku. Z tego też wynika, że to sodimm https://www.zdnet.com/article/the-ne...-tiny-package/

    W jakim benchmarku te procesory mają taką samą wydajność?
    Techradar napisał w wadach: „impossible to upgrade”, wziąłem za pewnik wlutowany wzorem Mini 2014 RAM. Tomshardware znowu zaprzecza moim domysłom, pisząc ze pamięć można rozszerzyć standardowymi modułami.

    Benchmark procesorów:

    https://www.cpubenchmark.net/compare...8100/895vs3103
    FujiLove again and again...

  9. #5489

    Domyślnie

    Mac mini zapowiada się świetnie. Za 5500zł można dostać model z i5 8500 który jest mocniejszy od i7 6700K czy 4790K, 256GB szybkiej pamięci styknie na system + programy, reszta na dyskach USB-C może leżeć, można podpiąć eGPU do poważniejszych zadań, a ramu dołożyć później jak stanieją żeby nie siedzieć na 8GB. W końcu mini dobrze zastępujący model z 2012r. Nawet opcja z i3 styknie do obróbki w ACR/Lr bo to wydajność i7 z 2012r jak ktoś wyżej zauważył. Air - cena raczej zaporowa jak za podstawowego lapka, nie lepiej dołożyć do pro 13"? 500zł różnicy, a w pro będzie 700MHz szybszy dwurdzeniowy i5.
    ;]

  10. #5490

    Domyślnie

    Wyniki tego CPU benchmarka są dziwne. W Geekbenchu to i3 jest wyraźnie szybsze w single core i to by dużo bardziej pasowało biorąc pod uwagę że to taktowanie ma bez turbo, i że kiedyś używano monilnego i7, a teraz desktopowego i3 kilka generacji nowszego.

    Wg. Geekbencha nowy i3 | stary i7
    single core: 4380 vs. 3295 (w macu mini max 3489, ale to wyjątek, generalnie bardzo często poniżej 3000)
    multi core: 12542 vs. 10520 (w mini są jakieś wyniki ponad 13000 co mnie zaskoczyło, ale też bardzo dużo niższych)

    Bardzo czekam na pierwsze testy nowego mini. Myślałem że ten i3 będzie bardzo wyraźnie odstawał od starego mobilnego i7, różnica zapowiada się mniejsza niż się spodziewałem.

Strona 549 z 582 PierwszyPierwszy ... 49449499539547548549550551559 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •