Close

Strona 538 z 582 PierwszyPierwszy ... 38438488528536537538539540548 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 371 do 5 380 z 5814
  1. #5371

    Domyślnie

    21 cali to troszkę mała wa powierzchnia do pracy. Podeniesz drugi monitor?

  2. #5372

    Domyślnie

    ciekawe co z tego wyjdzie:
    https://techcrunch.com/2018/04/05/ap...-by-workflows/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #5373

    Domyślnie

    Witam

    Panie i Panowie - jak to jest z tymi IPAD PRO? Spoglądam na YT, Affinity Photo robi taką furorę, do tego rysik... Marketingowo bajka

    Ok, może od początku - planowałem jakiś czas temu porzucić (prawie) całkowicie notebooka - mam firmowego Della z serii Vostro na którym pracuje. Na widok IPAD PRO w wersji 12.9 + Pencil ogarniają mnie marzenia - leżenie na sofie, rysik i obróbka zdjęć + konsumpcja treści.
    Pytanie tylko czy faktycznie tak to różowo wygląda - co chcę robić na IPAD:
    - Prosta obróbka zdjęć - nie bawię się w 12 warstw i obróbkę typu beauty,
    - Główne narzędzie do YT + buszowanie po www,
    - Od czasu do czasu jakaś prezentacja,
    - Od biedy coś w excel'u,
    - Może kiedyś jakiś własny blog/stronka ze zdjęciami.

    Główne pytania:
    - Jak wygląda w praktyce - ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania (tablet zamiast notebooka)? Notebooka co prawda mam służbówkę ale chciałbym ograniczyć używanie do pracy - zmienić styl "życia" przed komputerem
    - Jak to wygląda z obróbką RAW? Widziałem wpis na stronie ogryzka który mówi, że praca odbywa się na JPG mimo importu RAW - WTF? (obraz poniżej)
    - Czy można postawić sobie w domu jakąś chmurkę typu WD my Cloud lub inną i tam zgrywać całość z aparatu (RAW), a następnie obrabiać przez Lightroom/Affinity Photo?
    - Jak wygląda użyteczność mobilnych aplikacji Lightroom oraz Affinity Photo? Co np. jest niewykonalne względem "pełnych" odpowiedników?

    Na koniec - IPAD PRO 12.9 w odświeżonej wersji z 256gb + Pencil mogę zakupić za 3 999 zł Do wyboru mam również Surface PRO (2017) ale w biednej specyfikacji - I5/4GB/128GB + klawiatura za to w dobrej cenie 2900 zł.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, opinie, wrażenia z użytkowania itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ipadpro.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	7233

  4. #5374
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Na Macach się nie znam, ale co do tego Surface'a z 4 GB RAMu - odpuść. Moim zdaniem do jakiejkolwiek pracy ze zdjęciami na komputerze z Windowsem 8 GB to absolutne minimum przyzwoitości. 4 GB to będzie samobójstwo.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 08-04-2018 o 23:24

  5. #5375

    Domyślnie

    Mój MacBook Pro Late 2011 zaczyna świrować. Od wczoraj mam restarty, żadnego obciążenia, siedzę i przeglądam neta i słyszę jak wiatraki przyspieszają, temperatura skacze do prawie 70 stopni i restart. Przy restarcie ekran startowy z jabłkiem ma ciemne cienkie poziome paski, czasami ekran robi się niebieski...
    Czyżby padł Radeon? Jakieś sugestie dotyczące możliwości/opłacalności naprawy?

    FujiLove again and again...

  6. #5376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Mój MacBook Pro Late 2011 zaczyna świrować. Od wczoraj mam restarty, żadnego obciążenia, siedzę i przeglądam neta i słyszę jak wiatraki przyspieszają, temperatura skacze do prawie 70 stopni i restart. Przy restarcie ekran startowy z jabłkiem ma ciemne cienkie poziome paski, czasami ekran robi się niebieski...
    Czyżby padł Radeon? Jakieś sugestie dotyczące możliwości/opłacalności naprawy?
    Wygląda na grafikę, niestety. Dla pewności podepnij pod zewnętrzny monitor - jeśli będzie to samo, to masz już jasną sprawę.

    Problem z tego co wiem dosyć typowy:

    http://www.blog.cortland.pl/home/cor...macbookach-pro
    https://myapple.pl/forums/topic/2804...5-po-wymianie/
    https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/

    Nie wiem czy akcja serwisowa jeszcze jest aktualna, ale warto sprawdzić.
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #5377

    Domyślnie

    Używam iPada Pro 12,9 od listopada ub. Roku. Wcześniej używałem iPada Pro 9,7, ale stosowany soft był taki sam w obu przypadkach. Mam Nikona D5300 i do zrzutu zdjęć z aparatu do iPada używam nikonowskiego programu WMU. Faktycznie można przerzucić tez tym programem, zdjęcia w wersji oryginalnej, przynajmniej tak opisuje to jedna z opcji programu WMU. Ale mam wątpliwości co do ich jakości, ponieważ to chyba nie są kompletne RAW-y, ale chyba podrasowane Jpeg. Robię to za pomocą kabla Nikona albo łącza Wi-Fi. Działa idealnie szybko.

    Do obróbki zdjęć tak na szybko używam aplikacji mobilnych Lightrooma lub Adobe Photoshop Express. Oba są darmowe! Początkowo zdjęcia przeglądam w systemowym iOS Photo, a następnie edytuję wybrane zdjęcie w jednym z w/w programów Adobe. Oba są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze. Moim amatorskim zdaniem Zakresy podstawowych funkcji są porównywalne w jakości do słynnego Adobe Camera Raw.
    Kiedy chce obróbki oryginalnego RAW to przesyłam je na starego MacMini z ElCapitanem i używam tam tez darmowych nikonowskich ViewNX-i i Capture NX-D.
    Nie jestem zawodowym fotografikiem. Podobnie jak kolega używam aparatu amatorsko. Wydaje mi się, ze dla początkujących miłośników fotografii, używających sprzętu z logo Apple, te pokazane wyżej powinny wstępnie wystarczyć.
    Co ciekawe, WMU i jego odpowiednik (płatny) Cascable posiadają tez opcje zdalnegoobslugiwania aparatki poprzez łącze Wi-Fi. Jest to ciekawa opcja, którą stosuje najczęściej do zdjęć ptaków okupujących zima karmniki na werandzie mojego domu.

    Co do chmurki to najnowszy iOS, a taki jest w iPad Pro, obsługuje aplikację Files, sprzężoną z chmurą iCloud. Tam możesz sobie exportować swoje zdjęcia czy cokolwiek chcesz i potem obrabiać na sprzęcie mobilnym lub stacjonarnym.
    Affinity Photo nie znam. Pożałowałem stówy, lecz nie żałuje ponieważ to co opisałem w zupełności mi wystarcza do obróbki wstępnej, albo „na szybko”, czy nawet zaawansowanej z RAW.
    A do obsługi takiego dużego tabletu wydaje mi się, ze nie będziesz potrzebował żadnego rysika/ołówka tylko swoje najlepsze narzędzia czyli palce. Oprogramowanie dostosowane jest w sposób idealny do obsługi dotykiem palcami.

  8. #5378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Wygląda na grafikę, niestety. Dla pewności podepnij pod zewnętrzny monitor - jeśli będzie to samo, to masz już jasną sprawę.

    Problem z tego co wiem dosyć typowy:

    http://www.blog.cortland.pl/home/cor...macbookach-pro
    https://myapple.pl/forums/topic/2804...5-po-wymianie/
    https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/

    Nie wiem czy akcja serwisowa jeszcze jest aktualna, ale warto sprawdzić.
    Dzięki. Mail do dwóch różnych serwisów Apple zdaje się potwierdzać moje obawy, przynajmniej są szczerzy i nie naciągają na naprawę. Polecają sprzedać ma ebayu na części
    FujiLove again and again...

  9. #5379

    Domyślnie

    Zafundowałem płycie głównej terapię piekarnikiem i tak jak by lepiej:

    FujiLove again and again...

  10. #5380

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj że odgrzewany kotlet nie jest już tak świeży. Innymi słowy sprzęt ratowany grzaniem nie podziała długo. Jeśli zatrybi po pieczeniu sprzedaj go, żeby być uczciwym napisz że był naprawiany termicznie aby zniwelować zimne luty. I kup coś co piekarnika nie widziało ;D
    ;]

Strona 538 z 582 PierwszyPierwszy ... 38438488528536537538539540548 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •