Close

Strona 455 z 582 PierwszyPierwszy ... 355405445453454455456457465505555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 541 do 4 550 z 5814
  1. #4541

    Domyślnie

    Musisz zacząć od drugiej strony, najpierw wybierasz to, co chcesz wysłać, a potem piszesz e-mail.
    Be obscure clearly...

  2. #4542

    Domyślnie

    Hej, mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy na Maca da się zgrywać RAWy z Nikona D700 bezpośrednio po kablu? Co podpinam aparat do Maca po kablu to wyskakuje mi opcja zgrywania zdjęć do albumów poprzez aplikację o nazwie "Zdjęcia". Niestety zgrane zdjęcia są w formacie JPG. Póki co kombinuję zgrywając zdjęcia na Windowsa, z Windowsa na pendriva i potem dopiero z pendriva na Maca z systemem OS X El Capitan. Jak Wy zgrywacie zdjęcia na swoje Macbooki? Potrzebne są do tego jakieś sterowniki/programy? Czy może jedyna opcja to zgrywanie przez jakiś czytnik kart? Jeśli było już to poruszane w jakimś wątku to przepraszam ale niestety nic nie znalazłem na frazy: zgrywanie, kopiowanie, zrzucanie, przenoszenie...

  3. #4543

    Domyślnie

    Chciałbym na iPhone nagrywać rozmowy tak jak to jest możliwe w Andku. Czy znacie jakaś aplikację która to umożliwia ?

  4. #4544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wampirns Zobacz posta
    Jak Wy zgrywacie zdjęcia na swoje Macbooki? Potrzebne są do tego jakieś sterowniki/programy? Czy może jedyna opcja to zgrywanie przez jakiś czytnik kart?
    Czytniki kart zewnętrzne lub wbudowane w maca. Wgrywam zawsze przez program Zdjęcia ( dawniej iPhoto ), zapisuje mi foldery z RAWami. Zero problemów. W "Zdjęciach" szybko robię selekcję, z danego folderu usuwa od razu ( z pominięciem kosza ) niechciane RAWy. Mi taka praca odpowiada. W razie obróbki robię folder i wrzucam do niego potrzebne foty, które importuję do Lr. W ten sam sposób traktowałem RAWy z nikonów, leik, fuji i canonów.
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  5. #4545
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus Zobacz posta
    Może mniejszy prąd potrzebuje, dlatego się ładuje. Szkoda energii na szukanie przyczyny, iPada ładuje się rzadko więc nie będzie to dla Ciebie problem, jak go naładujesz w dedykowanej ładowarce.
    Niestety, ale będzie. Używam iPada w pracy ok. 6 godzin dziennie podpiętego do PCta (i koniecznie musi być cały podpięty, bo robię na nim testy oprogramowania). Opcja ładowania przez noc odpada, bo sprzęt musi być zamykany w szufladzie na klucz, a takiej z gniazdem ładowania/USB wewnątrz nie posiadam, dlatego szukam przyczyny.

    Cytat Zamieszczone przez witus Zobacz posta
    Do iPada mini jest ładowarka taka jak do iPhona. Do iPada mini retina ładowarka jest 2x większa.
    Hm... Ale oba mają Retinę: http://www.apple.com/ipad/compare/ więc jakim cudem nowszy, z tym samym ekranem, ale mocniejszym procesorem daję radę na zasilaniu przez USB, a starszy nie? Właściwie pytanie sprowadza się do: "czy takie zachowanie może być podstawą do naprawy gwarancyjnej?"

  6. #4546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Czytniki kart zewnętrzne lub wbudowane w maca. Wgrywam zawsze przez program Zdjęcia ( dawniej iPhoto ), zapisuje mi foldery z RAWami. Zero problemów. W "Zdjęciach" szybko robię selekcję, z danego folderu usuwa od razu ( z pominięciem kosza ) niechciane RAWy. Mi taka praca odpowiada. W razie obróbki robię folder i wrzucam do niego potrzebne foty, które importuję do Lr. W ten sam sposób traktowałem RAWy z nikonów, leik, fuji i canonów.
    Ależ kombinujesz, to że D700 jest wykastrowany z trybu pamięci masowej (jak dowolny pendrive na USB) wiadomo od początku jego istnienia. Pod Winodowsem aparat wogóle nie jest widziany w systemie i tylko soft Nikona może pomóc. W OSX sprawa jest banalnie prosta, podłączasz aparat bezpośrednio do makówki, system otwiera aplikację Zdjęcia(iPhoto), zamykasz ją. Z Aplikacji wybierasz Image Capture, aparat jest widziany jako źródło obrazów, tak samo jak skaner. Klikasz na D700 i masz podgłąd zawartości karty. Możesz usuwać, wybierać pliki do skopiowania/zaimportowania do wskazanego katalogu.

    Już parę razy pisałem współpracy D700 -> OS X/Windows.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Hm... Ale oba mają Retinę: http://www.apple.com/ipad/compare/ więc jakim cudem nowszy, z tym samym ekranem, ale mocniejszym procesorem daję radę na zasilaniu przez USB, a starszy nie? Właściwie pytanie sprowadza się do: "czy takie zachowanie może być podstawą do naprawy gwarancyjnej?"
    Pamiętaj, że nowsze urządzenia mogą być wydajnościowo lepsze ale również mniej energożerne. Apple poszedł w stronę zmniejszenia poboru energii przez nowe urządzenia niż w stronę wydajności (np. nowy MB"12 czy nowe mini).

  7. #4547

    Domyślnie

    Gall dodaj że normalnie można skopiować rawy z d700 na win7 po kablu bo jeszcze ktos pomysli ze sie nie da. Problem jest taki ze idzie to jak krew z nosa, ale normalnie jest ikonka aparatu w moj komputer po podlaczeniu d700 do peceta.
    ;]

  8. #4548

    Domyślnie

    Czyli jakby nie dało się Pod Win7 pierwsze podłączenie apartatu może trwać wiek,i a pod Win10 tez jest nie-halo. Problem znany wśród użytkowników D700. Jest to cho... wada D700, z którą borykam się od paru lat. Nikon coś przedobrzył i ma w nosie użytkowników.

  9. #4549

    Domyślnie

    Mi to nie przeszkadzało bo biorąc pod uwagę że gumy od 700setki lubią odłazić to żeby zapobiec wiszeniu spuchniętej zaślepki od portów w aparacie używam raczej czytnika. Tym bardziej że nawet jak by D700 chodziło jak należy to nie ma USB3.0 więc kopiowanie czytnikiem tak czy siak byłoby znacznie szybsze.
    ;]

  10. #4550

    Domyślnie

    Mini pierwszej generacji nie ma retiny. No to chyba Ci zakup huba USB z własnym zasilaczem.
    Nikon

Strona 455 z 582 PierwszyPierwszy ... 355405445453454455456457465505555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •