Close

Strona 452 z 582 PierwszyPierwszy ... 352402442450451452453454462502552 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 511 do 4 520 z 5814
  1. #4511

    Domyślnie

    W OS X każdy monitor można skalibrować, systemowy CMS działa bez problemów.

    Do LR potrzebujesz jak najszybszego procesora, do PS dużo RAMu, pod PtGui to i to oraz GPU. Najlepiej 4 jajeczny procek i 16GB RAM oraz dodatkowa grafika. Chyba nie masz wyboru i na placu boju został iMac.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 01-02-2016 o 23:48

  2. #4512
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    W OS X każdy monitor można skalibrować, systemowy CMS działa bez problemów.

    Do LR potrzebujesz jak najszybszego procesora, do PS dużo RAMu, pod PtGui to i to oraz GPU. Najlepiej 4 jajeczny procek i 16GB RAM oraz dodatkowa grafika. Chyba nie masz wyboru i na placu boju został iMac.
    iMac ma 8GB (wymienię pewnie na 24GB) i 1TB fusion, procek to i5-6600 Skylake. Natomiast MBP ma 16 GB, 256 SSD i procek i7-4770HQ Haswell. Oba są czterordzeniowe, tylko i7 ma obsługę 8 wątków, a i5 czterech.

    Z jednej strony człowiek się cieszy na nowy sprzęt, ale jak ja nie lubię wybierać zwykle spędzam miesiące nad tym, teraz mam tylko 2-3 dni.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  3. #4513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    To samo miałem napisać. Kiedyś miałem barebone'a do puszczania filmów na TV, stwierdziłem że to przerost formy nad treścią i zamieniłem na raspberry pi, śmiesznie tanie i daje radę nawet z full HD.
    Ponad rok temu przerabiałem podobny temat. Kupiłem smartTV z FreeView oraz z FreeTime (telewizja na rządanie dla 5 standardowych kanałów nadawanych w kraju Albionu). TV ma aplikacje do Netflixa, AmazonPrime, BBCiplayer, YouTube oraz inne. Niby pięknie ładnie, ale brak flasha i nasze stronki z filmami nie działają. Długo myślałem nad szarlotką z malinami (Raspberry Pi) ale jak policzyłem wszystkie koszty, łącznie z obudowa (ładną a nie obrzydliwym pudełkiem po fajkach) już tak kolorowo nie było i ciągle brak odtwarzacza DVD. Na szczęście druga połówka zaczęła marudzić, że lepszy komp przydałby się, więc wysłużone mini z 2006 zostało zdegradowane do roli odtwarzacza multimedialnego. ALE nie zwykłe mini 2006/2007 a mini-monster: procek C2D 2.33GHz, 4GB ram oraz pełna nagrywarka DVD. Tak było do czasu, aż wnerwił mnie wygląd przestarzałego mini w salonie i zapolowałem na coś w obudowie z jednego kawałka metalu, ale z DVD (mini z 2010). Udało się mi upolować, za bardzo małe pieniądze, mini z 2010 z C2D 2.66GHz w stanie rozkładu (obudowa w stanie idealnym, ale bez wiatraka, anteny WiFi, pamięci, osłony na radiatorze, bez wielu śrubek, ale z DVD i HDD). Zwłoki dotarły, chwila na oglądanie w jakim stanie, wsadzenie jednej kości 1GB ram i power ON ... YES! działa, żyje i powitalny dźwięk, szybko power OFF, ebay i polowanie na pozostałe części (wiatrak, dolna pokrywa z Chin), wygrzebanie pamięci w pudle z pozostałości po innych kompach, oraz długie poszukiwania śrubek oraz anteny WiFi. Po 3-4 tygodniach miałem większość części, w miedzy czasie padł mi MBP i ostał się z niego SSD. Rozebrałem mini do ostatniej śrubki, wyczyściłem, złożyłem, odpaliłem i działa do dzisiaj, za cenę połowy tego, co trzeba zapłacić obecnie za ten model z HDD. Obecna konfiguracja (C2D 2.66GHz/4GB RAM/128GB SSD/DVD) i służy też jako maszyna do zabaw z ElCapitanem, czy zabaw w instalację aplikacji. Myślę nad zamiana DVD na Blu-ray'a. Owszem, wiele szczęścia było w tym, iż nie kupiłem totalnych zwłok, ale 50 funtów można było zainwestować na początek.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 02-02-2016 o 00:20

  4. #4514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    LR CC aktualizowany 28 stycznia , El Capitan 10.11.3 , D800e, D600
    tethering zadziałał i jak na razie działa bez problemu. W końcu.
    Dzięki śliczne. Chociaż ja z LR 5.7, kwestia czy to LR poprawili czy osx...

  5. #4515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Dzięki śliczne. Chociaż ja z LR 5.7, kwestia czy to LR poprawili czy osx...
    Nie potrafie na to pytanie odpowiedzieć. Tethering "ożył" po updatowaniu Lightrooma. Cholera, nie pamiętam kiedy updatowałem OSX. Wydaje mi się jednak , że po ostatnim updacie OSX jaki robiłem , tethring był wciąż martwy, więc to chyba LR.
    Ale twoja komsomolska czujność jest zasadna.

  6. #4516
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Takie pytanie. W iMacu mam ram CL13. Czy mogę dołożyć do niego ram CL8/9 czy też musi być 13? BTW, jest tu jakaś wielka różnica w prędkości?
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  7. #4517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Czy możecie mi polecić program który na podstawie jpg zapisanego w danym folderze zrobi ikonę folderu z tym jpg?
    Jakiś czas temu znalazłem taki program, ale ten obrazek na ikonce folderu był bardzo mały.
    ktoś coś ?

  8. #4518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Takie pytanie. W iMacu mam ram CL13. Czy mogę dołożyć do niego ram CL8/9 czy też musi być 13? BTW, jest tu jakaś wielka różnica w prędkości?
    Możesz dołożyć inne ale sprawdź czy przypadkiem nie masz układów niskonapięciowych (1.35V), bo jak wsadzisz te z napięcięm zasilania 1.5V, one nie ruszą. Różnica w prędkości będzie w benczmarku, na codzień nie zauważysz.

  9. #4519
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Mam iP 4S z iOS 7.1.1 i chciałbym zaktualizować go koniecznie do iOS 8. Czy taka ścieżka jest możliwa, czy mogę zrobić tylko aktualizację do iOS 9?

  10. #4520

    Domyślnie

    Tylko do 9.2.1.

Strona 452 z 582 PierwszyPierwszy ... 352402442450451452453454462502552 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •