Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie robienie zdjec na weselu

    niedawno kupilem sobie nikona d90 z obiektywem tamron 17-50 2,8. glownie robilem zdjecia na dworze ale ostatnio poszedlem na wesele pozyczylem lampe sb-900 i zrobilem pare zdjec. w kosciele sie nie krecilem ale na sali wyszly mi zdjecia dosc kiebskie. robilem na trybie A z ustawiona przyslona na 2,8 lampa w ttl iso 640 i pomiar matrycowy. chodzi mi glownie co zrobic by zdjecia byly jasne nie tylko na pierwszym planie ale tez z tylu. widzialem zdjecia zawodowych fotografow i sa one jasne na pierwszym jak i na drugim planie. czy moze mi ktos wytlumaczyc jak ustawic aparat na sali? we wrzesniu ide na kolejne wesele i chcialbym sie do tego czasu podszkolic. moze bym pare zdjec zrobil tez w kosciele

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    W trybie A lampa synchronizuje dal czasów 1/30 lub 1/60s (zależy jak ustawisz), resztę ekspozycji przejmuje TTL i skutki są "nieprzewidywalne".
    By mieć prawidłowo doświetlony pierwszy i drugi plan musisz zmierzyć światło zastane, ustawic aparat w trybie M i tylko delikatnie dopalić pierwszy plan z korektą błysku (oczywiście na lampie) na minus.
    Warto też zwrócić uwagę na oświetlenie wnętrza, byc może trzeba będzie zastosować filtry korekcyjne na lampę (barwne).
    Tyle teorii, reszta to praktyka.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #3

    Domyślnie

    rozumiem za jak w trybie A bez lampy np przy iso 640 wyswietli mi czas 1/20 to mam taki ustawic w trybie M lampe w ttl z korekta np -1ev? ale czy przy tancach niebeda poruszone osoby? moze wieksze iso ustawic np 1000

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie waliłeś lampą na wprost,dlatego drugi plan był ciemny,jeśli chcesz aby pierwszy i drugi plan był jasny,no to ISO musisz potkręcić tak na minimum 2000 lampa do góry na minus i pracuj na M a nie na A,rezultaty będziesz miał lepsze.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    1/20 to możesz nie utrzymać, a nawet jeśli to wystarczy, że model się poruszy i będzie "kosz".
    ISO 1000 powinien D90 jeszcze zdzierżyć, jak nie to zrobisz B&W i "artystyczne" ziarno
    Na sali możesz błyskać na drugą kurtynę i też będzie fajnie, byle nie wszystko w ten sposób.
    Generalnie wysokie ISO (FX) do tego typu rzeczy jest bardzo potrzebne.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  6. #6

    Domyślnie

    na fx to mnie niestac. co innego jak sie na tym zarabia. iso 2000 to dla tej puszki chyba za duzo. lampe mialem pod katem 45 stopni z wyciagnietym odblysnikiem

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Kup 35/1,8 będziesz miał 1EV lepiej względem Tamrona i piękny obrazek ( opss, coś czytałem że 35-tka ma humory z d90, ale pewnie można coś dobrać).
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #8

    Domyślnie

    za każdym razem, kiedy pojawiają się pytania o pracę z lampą błyskową pojawia się link do tej strony:
    http://foto.jasiu.pl/
    przepracuj solidnie wiadomości, które tam znajdziesz, bo pytania które zadajesz są z zakresu przedszkola "flaszografa" To żaden grzech nie wiedzieć, i pytać, ale odpowiadanie na wyrywkowe pytania jest wg. mnie stratą czasu. Za chwilę będziesz chciał zrobić zdjęcie z lampą w ostrym słońcu, znów zwiedzie cię automatyka aparatu i kolejny wątek itd. Tam znajdziesz kompleksową wiedzę na temat aparat + lampa.
    Udanych i owocnych studiów.
    myślę co piszę

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki za strone napewno poczytam. mam nadzieje ze znacznie poprawie swoje umiejetnosci

  10. #10

    Domyślnie

    Witam podłącze się do tematu od jakiegoś czasu mam lampę SB-700 na D5100 już ją trochę ogarnąłem, wiem co to błyskanie na 1 czy 2 kortynę wiem jakie są tego efekty oczywiście tylko z teorii, ale jak to ustawić na mojej puszce i lampie, czy to te ustawienie lampy SLOW i REAR - czy tylko dotyczy to lampy wbudowanej
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •