Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Problem z drukarką - drukuje na różowo

    Mam problem: Wczoraj drukowałem dyplomy na drukarce Brother DCP 130C. Wszystko bez problemów. Dzisiaj musiałem poprawić jeden z dyplomów i wydrukować go raz jeszcze i drukarka wypluwa mi wszystkie obrazki na różowo. wszystkie tusze są pełne. Głowice wyczyściłem. od wczoraj nic nie grzebałem w ustawieniach.

    Pierwszy raz coś takiego widzę, przy pełnych zasobnikach...Ktoś ma jakiś pomysł, bo do końca tygodnia muszę mieć ten dyplom

  2. #2

    Domyślnie

    Ty może nie grzebałeś, ale ktoś inny to mógł...

  3. #3

    Domyślnie

    Wydruki próbne też są różowe? Wygląda to na zatkane dysze i brak jednego koloru. Czyszczenie programowe nie musi ich przepchać.
    To, że tusze pełne, to żaden argument.
    Masz pewność, że wszystkie są sprawne?
    Sugerowana kolejność:
    Jeżeli będą zatkane dysze - wyjąć pojemnik z tuszem, nalać letniej! wody do zakrętki od słoika od dżemu, kapnąć kropelkę
    płynu od mycia naczyń, wstawić tusz głowicą do wody, zostawić na noc. Rano tusz zamontować, spróbować wydruku.
    Każda drukarka drukuje test po naciśnięciu kombinacji klawiszy na panelu. Wydruk jest niezależny od komputera i sterowników.
    Tak najłatwiej sprawdzić, czy to wina drukarki czy ustawień w komputerze.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 20-06-2012 o 21:32
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, za każdym razem mocna dominanta różowego.
    tu głowica nie jest zintegrowana z pojemnikiem na tusz. Być może coś przyschło, ale wątpię - czasem nie drukuję 2 miesiące i drukarka ani jęknie, wczoraj drukowałem normalnie, nic nie wskazywało na jakiekolwiek braki (zresztą poziom tuszu widać na zbiorniku)

    Dla mnie też ewidentnie nie podaje prawidłowo żółtego, chociaż jakieś namiastki zieleni się drukują. pomyślałem o profilach barwnych, ale wydaje mi się, ze od wczoraj nic się nie zmieniło w ustawieniach (ingerencje rodziny wykluczyłem po krótkim śledztwie
    Nie uśmiecha mi się rozbieranie ustrojstwa, ale może tylko tak się dostane do dyszek?
    Ostatnio edytowane przez Vinci ; 20-06-2012 o 22:04

  5. #5

    Domyślnie

    A nie masz jakiegoś wydruku testującego wsystkie dysze i na każdym zkolorów? Epsony mają coś takiego w standardowym oprogramowaniu.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, ten testowy nie ma opcji drukowania pojedynczych kolorów.

    Po 20 wydruku i czyszczeniu jest nieco lepiej niż na początku, ale nadal dominanta jest.
    Jutro rozbiorę drukarkę i spróbuję wyczyścić płynem do głowic dysze. Kurcze, dodatkowa robota...

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie tak bylo jak tusz się kończył..

  8. #8

    Domyślnie

    Z pewnością jest to problem z podawaniem jednego koloru - żółtego. Przeczyścić i będzie ok. Niestety drukarki służą do drukowania a nie do stania. Żeby tak się nie robiło to wydrukuj coś na parę dni. Może jakieś mile słówka dla swojej kobiety. Ona będzie wniebowzięta a ty będziesz miał sprawną drukarkę .

    Wysłane z telefonu
    D90 szkiełka i błyskotki

  9. #9

    Domyślnie

    Racja. Tutaj głowica sobie, tusz sobie. Sprawdź w takim razie na początek dopływ powietrza do pojemnika z tuszem /na górze pojemnika jest taki kanalik/. Czasami jest on zatkany i ciśnienie nie pozwala na wypłynięcie tuszu. Po wyjęciu tuszu sprawdź, czy wkłady w głowicy są mokre.
    Zanim zaczniesz rozkręcać
    Jak pukniesz tuszem o blat biurka na kartkę papieru, przy sprawnym pojemniku chlapnie kleksem.
    Niestety, drukarki z oddzielnymi głowicami lubią często drukować.
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki amirez, nie przeczytałem Twojej porady i dzisiaj rozebrałem drukarkę.

    Dla porządku i potomnych więc napiszę, że powodem problemu było powietrze, które dostało się do rurek z tuszem w żółtym i niebieskim tuszu. Nie wiem w jaki sposób się zassało, bo wkładów nie dotykałem, nigdy wcześniej się to nie zdarzało a drukarkę mam już kilka ładnych lat - ale to już nie ważne.

    Powietrze usunąłem wg tej instrukcji i drukarka działa jak trzeba.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •