Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Usunięcie paprocha z wielu zdjęć

    Witam,
    przygotowałem serię zdjęć do timelapsa, ale okazało się, że mam paprocha przy jednej z krawędzi. Szukam sposobu na usunięcie go z 400 zdjęć. Stempel albo crop?. Możecie coś poradzić? Używam PS:L 2.0
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,
    Z tego co wiem możesz w Lightroom'ie użyć stempla (spot removal) aby zlikwidować paprocha, a następnie zaznaczyć wszystkie zdjęcia i użyć synchronizacji (settings>sync settings). Zaznacz że chcesz kopiować tylko stempel i finito ... stempel "skopiuje się" do każdego zdjęcia
    możesz też zrobić cropa ... i również użyć synchronizacji dla wszystkich zdjęć ...
    pozdrawiam
    D90+grip
    | S10-20 | N35G/1.8 | N50D/1.8 | N18-105 |Nissin Di622 II, triopo i takie tam

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie tego oczekiwałem. Dzięki. Sprawdzę w domu.
    Domyślam się, że taką samą synchronizację mogę zastosować na wybranym presecie?
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  4. #4

    Domyślnie

    tak, możesz stosować na każdym presecie...synchronizacja to nic innego jak kopiowanie ustawień ze "wzorca" ... czyli jeśli np chcesz zmienić balans bieli na wszystkich zdjęciach to robisz to na pierwszym a po czym synchronizujesz z resztą (z zaznaczonym balansem bieli) ... w tym przypadku balans bieli zostanie ustawiony na taki jaki był w pierwszym zdjęciu.
    D90+grip
    | S10-20 | N35G/1.8 | N50D/1.8 | N18-105 |Nissin Di622 II, triopo i takie tam

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście wówczas dane będą kopiowane z tego samego miejsca, na każdym kolejnym ujęciu. To może być czasem niekorzystne. Kojarzę taką funkcję w korpusie jak wykonanie zdjęcia wzorcowego do redukcji zabrudzonej matrycy. Wówczas korekta polegała na odjęciu ekspozycji chyba bardziej, niż na sklonowaniu obszaru obok. Zatem można ten przepis spróbować zastosować do tych bardziej wrednych plam i zamiast narzędziem do retuszu, skorygować je pędzlem, znieniając ekspozycję oraz ewentualnie nasycenie, czy kontrast. W przypadku skomplikowanych motywów może się ten wysiłek opłacić. W przypdku prostych i jednolitego tła - zdecydownie nie warto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •