Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wakacyjny dylemat - Coolpix P7100 czy Finepix X10

    Witajcie,

    Jest coraz cieplej, więc coraz częściej wybieram się na spacery czy krótkie wypady za miasto i nie zawsze mam ochotę nosić lustrzankę. Postanowiłem więc kupić kompakt. Po krótkim namyśle uznałem, że mogę na to wydać 2 kPLN max.

    Po obejrzeniu paru modeli ostatecznie waham się między Nikonem Coolpixem P7100 a Fuji Finepixem X10.

    Na pierwszy rzut oka (i ogląd w sklepie) Fuji wydaje się ciekawszy, ponieważ:
    - ma jaśniejsze szkło (2.0 - 2.,
    - ma wiekszą matrycę (2/3 cala),
    - ma manualnie sterowany zoom (pierścień),
    - zapisuje filmy HD,
    - design jest bardziej retro (ale to kwestia gustu co się komu podoba).

    Wybór nie jest jednak prosty, ponieważ:
    - Nikon pozwala korzystać z lamp serii SB, które już mam,
    - Nikon ma odchylany ekran,
    - Nikon kosztuje 300 - 400 PLN mniej,
    - Fuji ma problem z matrycą (punktowe źródła światła odwzorowuje jako białe koliste plamy), co podlega wymianie, ale Fuji nie chce określić od jakiego numeru seryjnego matryce są poprawione, więc istnieje ryzyko wysyłki nowego sprzętu do serwisu "na dzień dobry".

    Jeśli ktoś ma doświadczenie z jednym lub drugim aparatem (a najlepiej jeśli z oboma), proszę o rzeczową poradę.

    Pozdrawiam
    Fuji S5Pro, D80, N50/1.8, SB-600, Manfrotto 055Pro, AW100

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam p7100. Ogólnie fajny. Wadą jest jakość jpg na wyższym iso. Z rawa wyciągam cuda a jpg to porażka. Na dworze spisuje się super. W pomieszczeniach jednak wolę lustro.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie martwi mnie zupełnie wysokie ISO, bo zamierzam z niego korzystać na przykład na jednodniowych wyjazdach i wypadach na rowerze lub moto i raczej w dobrym świetle. Moje obawy dotyczą zbyt dużej głębi ostrości i płaskich zdjęć, gdzie Fuji wydaje się nieco lepsze z uwagi na zakres jasności [2.0 - 2.8] i ma odrobinę większą matrycę.

    A jak jest z szybkością działania i szybkością zdjęć seryjnych?

    Czy możesz podesłać link do jakichś przykładowych zdjęć (krajobraz/street/portret) albo podesłać mi fotki na maila?
    Fuji S5Pro, D80, N50/1.8, SB-600, Manfrotto 055Pro, AW100

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym brał X10, jaśniejszy obiektyw, wieksza matryca, więcej przycisków na korpusie, dużo fajnych udogodnień, mi bardzo do gustu przypadła np elektroniczna poziomica.

  5. #5
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Popieram Lucas Z . Miałem P7100 trzy miesiące. Poszedł do ludzi. Skusiły mnie dwie rzeczy. Odchylany LCD i zoom 28-200 mm. Ale to kloc- cięzki i taki jakis nieforemny. AF znów nie taki szybki jak opisuje producent. Mniejsze i lżejsze kompakty potrafia to samo. Ekran jak ekran - stwierdziłem ,że bez odchylania mozna zyc. Zoom chodzi bardzo powoli. Moze to takie skrzywienie przy przejsciu z zoomowania poprzez obrót obiektywu? Potwierdza sie w 100% stwierdzenie , że Nikon potrafi wszystko ale nie produkować dobre kompakty.
    Natomiast X10 to sam miód - mimo tego nagłosnionego bloomingu. Zreszta mam go na wymianie matrycy w ramach gwarancji i mam nadzieje ,ze problem ten raz na zawsze zniknie. Lepiej dołozyc 200-300 zł i wziąć X10 - mozna kupic teraz już za około 1800-1900 zł.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o mnie, przy podobnym dylemacie, zdecydowanie brałbym Fuji X10. Lista plusów jest jak dla mnie bardziej znacząca, niż podane minusy. Lampy - to jest kompakt i raczej będziesz go używać tam gdzie nie będzie Ci się chciało tachać lustra i lamp. Odchylany wyświetlacz jest fajny, ale nie traktowałbym go jako argument, który przeważa szalę na korzyść Nikona. Problem z matrycą możesz załatwić w sklepie - po prostu zrobić zdjęcie testowe danym egzemplarzem i sprawdzić czy akurat ten aparat jest wadą obarczony. Jeżeli tak, po prostu wziąć inny. Kwestia kasy, to już sprawa indywidualna... Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    A od kiedy matryca 1/2.3 jest większa niż 1/1.7 ?!

  8. #8

    Domyślnie

    Matryca w x10 ma rozmiar 2/3 cala.

  9. #9

    Domyślnie

    Fujii X10 ma większą matrycę niż P7100
    Ostatnio edytowane przez pacyf ; 09-07-2012 o 20:21
    [F100] [D3]

  10. #10

    Domyślnie

    No własnie baaardzo się zastanawiam czy nie poświęcić trochę grosza i nie kupić jutro Fujifilm X 10 ... cena przystępna, sample obiecujące ... Ktoś z Was go ma ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •