Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Obsługa F Frontier, jak wyłączyć...

    Zacznę od końca: jak w interfejsie labu Frontier wyłączyć "automatyczną korektę barw"?

    Dlaczego pytam?:
    Mam w swoim mieście tani lab z taką maszyną. Często robię odbitki z białą ramką. Oddaje, mówię "bez korekty". Odbieram, rozsuwam plik odbitek i widzę, że niektóre ramki nie są białe, mają wyraźny zafarb. Szczególnie daje się to zaobserwować na obrazkach, które celowo i świadomie zrobiłem np w przesadnie ciepłych lub zimnych barwach. Sympatyczna Pani mów, że było bez korekty, tzn. nic nie dotykała... czyli maszyna sama wprowadza korekty. Niestety, wspomniana sympatyczna Pani nic o tym nie wie. Została odpowiednio przeszkolona, pokazywała mi nawet jak wygląda interfejs obsługi Frontier ale sam szybko nie znalazłem takiej opcji a nie mogę zajmować jej czasu i siedzieć tam testując różne ustawienia.

    Wiem, że można to wyłączyć bo dla testu zaniosłem te same pliki do innego labu z tą samą maszyną. Tam, po moim wstępie, tym razem Pan wyłączył/włączył co trzeba i było ok, tzn wszystkie ramki były jednolicie białe, nieważne jakie barwy były w kadrze. Niestety, ten drugi lab jest 2x droższy a Pan, który to obsługuje nie chce podzielić się wiedzą.

    Pytanie: jak to wyłączyć, co podpowiedzieć w tańszym labie? Maszyna to Fuji Frontier, chyba 500 (niestety nie zapisałem, nie jestem pewien, oczywiście jeżeli ma to znaczenie sprawdzę i dopiszę).

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli jest to 330 to mogę pomóc ale jezeli wyzszy model to nie obsługiwałem mogą byc zmiany oprogramowania,pisz do mnie na fotosopot@wp.pl

    pozdrawiam
    D700 i kilka szkiełek
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    W moim frontierze w robocie, przy załadowaniu zdjęć jet taka opcja w lewym dolnym rogu, gdzie mozna włączyć/wyłączyć korektę

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli niektóre ramki nie są białe, albo lekko zażółcone to jest to wina tylko i wyłącznie brudu (lub co gorsza chemii) ale w labie, w sekcji printera jest za dużo syfu i zdjęcia to po prostu zbierają korekcje do zdjęć nawet te automatyczne nie mają prawa wyjść na ramce... (która dodawana jest po korekcji kolorystycznej)
    sporo gratów

  5. #5

    Domyślnie

    Upewniłem się; chodzi o model Frontier 500

    @Lucas: właśnie o taką podpowiedź mi chodzi: czy ta opcja w lewym dolnym rogu jakoś się nazywa? Czy wyłącza/włącza korektę dla pojedynczej klatki czy całej serii?

    @piom: nie chodzi o ramki dodawane przez maszynę, ramki dodaję sam, są już w pliku źródłowym. I nie jest to efekt brudu bo zafarby bywają różne na sąsiednich odbitkach: sine, żółtawe i inne. Nie jest to efekt masowy, na większości odbitek z "przeciętnym balansem kolorów" ramki są białe, tzn na oko nie widać zafarbu. Efekt jest widoczny na niektórych, mniej typowych odbitkach, szczególnie tych gdzie dominuje jakiś kolor - wtedy maszyna pewnie uznaje, że jest to zafarb i stara się to zniwelować.

    Najbardziej pomógłby mi zrzut ekranu. Czy w sieci gdzieś jest dostępny jakiś manual dla operatora FFrontier 500? Szukałem ale znalazłem tylko pdf z instrukcją dla serwisantów.

  6. #6

    Domyślnie

    raczej manuala nie znajdziesz, a ktoś kto obsługuje taką maszinę to powinien wiedzieć o co biega!
    sporo gratów

  7. #7

    Domyślnie

    Przyczyną jeszcze może być nieskalibrowanie maszyny ale jeżeli to jest w serii zdjęć jednego formatu to nie bardzo. Nie wiem jak ma 500 ale 330 miała tak, że przy ładowaniu jpgów czasami sama włączała autokorekcję dla niektórych zdjęć i może tutaj jest problem. Jeżeli pani nic nie rusza, to może równie dobrze tej autokorekcji nie wyłączyć przy danym zdjęciu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •