Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Rajd Polski

  1. #1

    Domyślnie Rajd Polski

    Moi drodzy, niczym frank szwajcarski

    pojawił się na plenerze taki oto temat, by wybrać się wspólnie na rajd polski i pofotografować samochody. Gradka w sumie nie mała, bo w tym roku rajd jest jednocześnie etapem rajdu europy, więc gwarantowane najlepsze samochody i czołówka światowej kadry.
    Niestety, nie będzie to tania impreza, wejściówki będą prawdopodobnie kosztować od 100 do 400 zł, ceny noclegów w Mikołajkach są absurdalnie nadmuchane ( np. 135 zł od osoby, gdzie w sezonie 45-65 zł).

    Termin rajdu
    28-30 września, z doświadczenia wiem, że warto być od 27 do 1 października. (4 noce).

    Pytania:
    1. Kto rzeczywiście byłby chętny?
    2. Może ktoś maże wskazać jakieś miejsce warte zakwaterowania z rozsądnymi cenami.
    3. Myślałem, by przenieść bazę z Mikołajek w jakieś mniej znane miejsce, nieodległe zbytnio od terenów rajdu, ale ponieważ to jest poza sezonem, to widzę trudność po pierwsze z dostępem do atrakcji typu knajpa, po drugie konieczność przemieszczania się samochodem nie tylko na os-y, ale również np. na poranne czy też wieczorne atrakcje związane z ME.

    Celowo umieszczam wątek w tym miejscu, bo niejako Wam obiecałem, ze się zajmę tym tematem, ale nie chce tworzyć czegoś na siłę, tym bardziej że mnie bardzo zależy na tym wydarzeniu i nie chciałbym się zaangażować a w efekcie zostać z mało atrakcyjną lokalizacją sam jeden jak palec , więc proszę Piotrusia o wyrozumiałość i nie przenoszenie oraz zabranie głosu.... .

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli pojawią się jakieś deklaracje, spytam znajomych z tamtych okolic o noclegi. Może pomogą...
    Lubię niebieski, ładnie wygląda w podpisie

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak rozmawialiśmy - jestem zdecydowany na 100%. Solo, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też wstępnie byłbym zainteresowany, choć na pewno istotna byłby dla mnie finalny koszt takiej imprezy.

    Jak w necie przeglądałem ceny, to za 60-80zł (ze śniadaniem) od osoby niby można znaleźć, ale jak piszesz - w takim terminie po zadzwonieniu pewnie okazuje się liczyć trzeba cenę razy dwa.
    Jak nie Mikołajki, to może Giżycko, Ryn? Nie wiem, nie znam aż tak dobrze Mazur. Szczególnie że rajd jest "mobilny" - tzn zgodnie z mapą z ub. roku i tak trzeba autami ich ganiać po bliższej i dalszej okolicy

    Na ten rok takich info naleźć nie mogę, ale wg cennika z zeszłego roku, karta kibica była po 69 zł (jednorazowo na całą imprezę), a tylko wersja VIP była po 399zł (umożliwiała dodatkowo wjazd na parkingi VIP przy trasie oraz do strefy specjalnej Gold Pass Area - reszta praktycznie to samo).
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  5. #5

    Domyślnie

    nie mówię nie ale trochę to zależy od innych imprez "okołoterminowych"
    ja w duecie
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  6. #6

    Domyślnie

    No to zaklepuję sobie termin, znaczy byłbym chętny
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  7. #7

    Domyślnie

    mnie we wrześniu z roboty nie puszczą pewnie...
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem na każdym Polskim od 2007 roku, impreza bardzo godna polecenia!

    Warto przyjechać dzień wcześniej i przejechać wszystkie osy rajdu, po pierwsze dla ogromnej przyjemności przejechania całej trasy i zobaczenia, że tam gdzie normalnie strach jest jechać 40kmh czołówka idzie po 160 z nogą w podłodze , po drugie tylko tak da się zobaczyć ciekawe miejsca z ładnymi zakrętami i widokiem na jak największy fragment oesu. Trzeba przyjąć strategię czy zostaje się na odcinku na wszystkie załogi czy ogląda tylko przejazd czołówki. W wariancie pierwszym przy dobrym planowaniu da się obejrzeć 3 przejazdy dziennie, przy drugim trzeba znaleźć na mapie miejscówki do których można blisko podjechać samochodem, wtedy da się bez problemu zobaczyć 4 odcinki. Zdecydowanie nie warto kupować karnetu vip, tor w mikołajkach też zbyt ciekawy do robienia zdjęć nie jest i koniecznie unikać miejsc z przewodników w których są tłumy, miejsca do oglądania daleko i wygrodzone taśmami.

    Ciężko mi w tym momencie polecić jakieś miejsca bo nie wiadomo jaka będzie trasa, mam nadzieję, że dalej będzie jechało jagodne. Są tam 3 piękne hopy, dwie tuż za drogą z kanału kula na paprotki (na których Kuzaj z Kościuszką pourywali zawieszenie i chłodnice), jedna troszkę przed. Dojazd do odcinka rewelacyjny od wsi Rydzewo, tuż przed końcem wsi na drodze w kierunku miłek odbija się w prawo na dukt leśny, potem w lewo i jest parking 300m od hop. Resztę trasy będę mógł polecić jak pojawią się mapki.

    Kilka gniotów ode mnie:

    '09




    '10



    '11




    A tak to wygląda na bardziej profesjonalnych zdjęciach i filmie z ubiegłego roku.

    Z noclegów zdecydowanie polecam namioty jeżeli pogoda dopisze, szczególnie we wspomnianej wsi Rydzewo kemping Echo lub w pensjonacie Gospoda pod Czarnym Łabędziem, jeżeli ktoś woli luksusy Blisko z nich do odcinków, przez wieś przebiegają dojazdówki.
    Ostatnio edytowane przez Paprycjusz ; 15-06-2012 o 00:55

  9. #9

    Domyślnie

    Wstepnie i ja bylbym zainteresowany. Znac musze tylko dokladne koszty wycieczki, bo remont ktory wlasnie u mnie trwa pustoszy moje konto w zastraszajacym tempie.
    Pozdrawiam, Karol.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_G Zobacz posta
    Moi drodzy, niczym frank szwajcarski

    Grzesiu, frank tanieje (dziś)
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •