Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez noritsu-koki Zobacz posta
    Kwas octowy w C41 da radę, czy trzeba się w jakieś wymyślniejsze wynalazki uzbroić?
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....3&postcount=33 to masz link do instrukcji. piszą albo indicet, albo 3% r-r kwasu octowego. czas przerywania 20s.

  2. #42

    Domyślnie

    A jak radzicie sobie z przechowywaniem chemii w takie upały, bo chyba takie temperatury nie są przyjemne dla roztworów.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszxxx123 Zobacz posta
    A jak radzicie sobie z przechowywaniem chemii w takie upały, bo chyba takie temperatury nie są przyjemne dla roztworów.
    Ja trzymam w szafce obok ubrań, jeszcze mi się nic nie spsuło :P Mają ciemno i względnie niegorąco. Rodinal trzymałem tak całe zeszłe lato i ciągle korzystam z tej samej butelki. Raczej bez zmian :P Utrwalacze też mi raczej w takich warunkach nie padały.

    Generalnie są dwie szkoły, tacy, co trzymają wszystko co chemiczne i fotograficzne w lodówce i tacy co mają to w bardzo głębokim i poważnym poważaniu.

  4. #44

    Domyślnie

    ja wszystko trzymam w ściemni na półce. jedyne co mi skisło przez lata, to niezabezpieczony hydrofen i rapid fixer w bańce 5l.

    wczoraj w ściemni miałem ca. 27°C -- mieszkam na ostatnim piętrze i się trochę grzeje od dachu.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •