Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2012
    Miasto
    Stalowa Wola
    Posty
    3

    Lightbulb Karta pamięci Nikon d5000

    Witam,

    miałam ostatnio przejścia z moją lustrzanką w związku z ułamaniem się karty pamięci w czytniku. 200 zł nie moje - koszt wymiany czytnika i teraz... Mam obawy związane z wyborem nowej karty pamięci. Mam ich kilka w domu - różnych firm, ale .... Wolę teraz się doradzić. Jaką kartę kupić? Moja w domu największa, którą wykorzystuję w kompakcie to 1 GB Panasonic, a chciałabym jednak większą. Znalazłam LEXAR 8 GB SDHC 100 x 6 - co o niej myślicie? Albo SANDISK ULTRA 8GB 20mbs SDHC 20 mb./ s "6"?

    Boję się teraz bez konsultacji z bardziej doświadczonymi cokolwiek wkładać do aparatu, więc będę wdzięczna za podpowiedź i opinie. Sugestie też

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ann_Te Zobacz posta
    Witam,
    Znalazłam LEXAR 8 GB SDHC 100 x 6 - co o niej myślicie? Albo SANDISK ULTRA 8GB 20mbs SDHC 20 mb./ s
    Używam tych które wymieniłeś, zwracaj uwagę na obudowę karty przy wkładaniu, ostatnio zauważyłem że mój SANDISK pęka w jednym rogu, tym ściętym, wycofałem kartę z użytku aby uniknąć takich konsekwencji jak Ciebie dopadły.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli idzie o stronę mechaniczną to nie polecam kart EMTEC, mnie dwie z używanych EMTECów rozkleiły się na grubości. Sporą winę za to ponosi etui, to duże przeźroczyste jakie dodawali do tych kart. Są tak zrobione że karta mocno się w nich zatrzaskuje i żeby ją wyjąć trzeba paznokciem mocno podważać. Przy takim siłowym wyciąganiu dwie karty "rozłupałem. Ja zaryzykowałem i używając "kropelki" delikatnie, żeby nie nalać kleju do wewnątrz karty, skleiłem je. oczyściłem pilniczkiem do paznokci wypływki kleju i po przeżegnaniu się sprawdziłem. Obie działają bez problemu. Żeby nie ryzykować obie używa żona w "małpce".
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zaryzykowałem i używając "kropelki" delikatnie, żeby nie nalać kleju do wewnątrz karty, skleiłem je.
    Nie bój, nie bój. Nawet mogłeś tam do środka nalać - najwyżej byś już nie rozebrał ale działały by na pewno.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    Poogladaj karty sdhc Samsunga. Te karty maja calkowicie inna obudowe. Wodoszczelne takze sa. Moim zdaniem niezniszczalne... Jak chcesz cos "solidnego" smialo bierz samsunga!
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam taki problem. Wczoraj robiłem zdjęcia na 32 gb karcie sandisk. Dziś włożyłem kartę do komputera, skopiowała się połowa zdjęć i wyskoczył błąd odczytu karty. Teraz jak wkładam kartę do komputera wyskakuje komunikat "czy sformatować kartę". Czy ktoś się spotkał z takim problemem? W Ontrack easy recovery widzi kartę jako 1 GB, nic nie odzyskał? Proszę o pomoc.

  7. #7

    Domyślnie

    Wkładałeś do aparatu? Aparat ją widzi?
    Zobacz jeszcze sandiskowym Rescue PRO. Oby się udało...powodzenia!
    analog,analog,cyfra,szkła,lampy & dobre rady

  8. #8

    Domyślnie

    Już spróbuje, ps: windows 7 nie chce jej sformatować. Nie, aparat jej nie widzi teraz. Sandisk Recovery nie nie znajduje, karta jest teraz wyświetlana, że niby ma 1 gb pojemności.
    Ostatnio edytowane przez michalnsm ; 24-06-2012 o 15:15

  9. #9

    Domyślnie

    Nie kombinuj bo jeszcze się ...(pukam w niemalowane...) najprawdopodobniej masz podróbę Sandiska, oryginalne raczej takich wałów nie robią. Nie dawno tu na forum ktoś podawał linka do strony gdzie było łopatologicznie opisane/pokazane czym się różni oryginał od podróby. Poszukaj, sprawdź i bez żalu wyrzuć tego badziewia.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  10. #10

    Domyślnie

    Mojej żonie rozwaliła się karta noname w czytniku w panasie TZ9. Ale sobie poradziła, wycinając pasek szerokości karty z plastiku z butelki po wodzie mineralnej 0.5l. Ten pasek wciśnęła obok karty i zaczęp puścił. Karta oczywiście nie nadawała się do użycia, była całkiem połamana. Ale czytnik przeżył ten zabieg i działa prawidłowo.
    W tej chwili używa Sandisków i z nimi nie ma problemów.
    Galeria: www.artifoto.ksu.pl

    D5000, S150, N60, N17-55, N16-85, Metz 48AF, pierścienie, sanki, Velbon Ultra Lux-i L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •