Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Ktory wybrac?!!!!

    Panie i Panowie mam pytanie ktory aparacik zakupic (uzywany ) d60 czy d3000 cena prawie ta sama
    czytalem ze d60 z niekitowym obiektywam jest duzo lepszy niz d3000 mit czy prawda?
    Pomocy!!!!

    Dotychczas uzywalem coolpix p80
    pozdrawiam
    Lubie fotografowac stare Angielskie zamki (czyli ciemne wnetrza) rowniez ptactwo w ruchu (czyli potrzebuje szybka maszyne) finanse mam okrojone.... i co Wy na to?
    Ostatnio edytowane przez esemes ; 06-06-2012 o 23:32

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście używałem d60, ale D3000 wydaje się rozsądniejszy.
    W ABFOTO jest po 1500zl nowy z 18-55, pewnie na rynku światowym poziom podobny.
    D3000 to nowsza konstrukcja i raczej poszedłbym w tę stronę.
    od razu zastzegam, że D60 też robi zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli cena prawie ta sama to D3000 ponieważ jest nowszy.
    Co to wnętrz to musisz mieć jasne szkło hmm.. 35 1.8 ? a może coś szerokiego i statyw ?
    Do ptakow to raczej (najtaniej) Nikkor 70-300 VR
    I jaki masz ten budżet ?
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  4. #4

    Domyślnie

    miałem oba! zdecydowanie D3000 polecam. Sądząc po wyborze sprzętu zaczynasz zabawę z fotografią a D3000 ma funkcję (guide) co pomoże ci się podszkolić w obsłudze lustrzanki. Poza tym 11-polowy AF taki jak w D90. Jeżeli chodzi o ciemne wnętrza te dwa aparaty nie są do tego stworzone bo ISO powyżej 1600 degraduje obrazek masakry-stycznie niestety to matryca CCD. Do tego potrzebujesz jasny obiektyw najlepiej stałka N35/1,8 na początek bo coś szerszego i jasnego kosztuje bardzo dużo np;, N28/1,8. Jak ptactwo to nie puszka tylko obiektyw ma znaczenie, minimum N70-300VR koniec kropka tani sie nie da A za pół roku będziesz szukał D90 bo to co chcesz robić te dwa modele odpadają. W zasadzie rozwinąłem to co kolega desperados już powiedział..... amen.
    D700+50mm f1.8G+Di866

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Desperados Zobacz posta
    Jeśli cena prawie ta sama to D3000 ponieważ jest nowszy.
    Co to wnętrz to musisz mieć jasne szkło hmm.. 35 1.8 ? a może coś szerokiego i statyw ?
    Do ptakow to raczej (najtaniej) Nikkor 70-300 VR
    I jaki masz ten budżet ?
    35 mm na DX do wnętrz?
    Próbowałeś taki zestaw do wnętrz że doradzasz?
    Na DX to ponad 50 mm więc chyba jakieś detale wnętrza da się porobić ale nie zdjęcia wnętrz.
    Ja bym dozbierał na miejscu autora do jakiegoś szerszego kąta bo 35 mm to się w ogóle nie sprawdza.
    Owszem wszyscy doradzają bo to najtańsze z najwęższych i najwęższe z najtańszych, ale nie tędy droga...
    Tu trzeba szukać czegoś od 10 mm raczej, np. Sigma 10-20 czy Tamron 10-24. Tylko że one ciemne są.
    W ostateczności 18-55 i statyw jak już naprawdę nie ma finansów a potrzebne jest na gwałt...

    PS, I żeby nie było, to mam 35 1.8. Używam i wiem że muszę w ściany wchodzić żeby szerzej coś robić. Ale ja szukam 11-16 właśnie z tej o to przyczyny bo odkryłem że 35 1.8 się nie nadaje do wnętrz.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paul.g.85 Zobacz posta
    35 mm na DX do wnętrz?
    Próbowałeś taki zestaw do wnętrz że doradzasz?
    Na DX to ponad 50 mm więc chyba jakieś detale wnętrza da się porobić ale nie zdjęcia wnętrz.
    Ja bym dozbierał na miejscu autora do jakiegoś szerszego kąta bo 35 mm to się w ogóle nie sprawdza.
    Owszem wszyscy doradzają bo to najtańsze z najwęższych i najwęższe z najtańszych, ale nie tędy droga...
    Tu trzeba szukać czegoś od 10 mm raczej, np. Sigma 10-20 czy Tamron 10-24. Tylko że one ciemne są.
    W ostateczności 18-55 i statyw jak już naprawdę nie ma finansów a potrzebne jest na gwałt...

    PS, I żeby nie było, to mam 35 1.8. Używam i wiem że muszę w ściany wchodzić żeby szerzej coś robić. Ale ja szukam 11-16 właśnie z tej o to przyczyny bo odkryłem że 35 1.8 się nie nadaje do wnętrz.
    widzisz kolega zaczyna pyta o 2 puszki za przeproszeniem nie zbyt ********e. Co idzie za tym brak kasy na coś lepszego bądź, kupuje coś taniego na początek, bo nie wie czy za kilka tygodni ten sprzęt nie wyląduje na jakiejś giełdzie bądź na strychu. Więc co ty mu doradzisz do ciemnych wnętrz a no i na ptaki? hy? Proponujesz dozbieranie na coś tam kasy? To napisz najlepiej tak: nie kupuj szajsu tylko zbieraj kasę dziesięć lat i kup D6 + N600/2.8VR5 do ptaków i do ciemnych wnętrz N10-24/1.4VR5 bo może już taki sprzęt będzie dostępny. Na początek proponuje się sprzęt niskobudżetowy a jak (świeżak) poczuje polot to dalej będzie wiedział co robić, nie uważasz? Oczywiście kitowy 18-55VR też należy wziąć pod uwagę jak i 55-200 lub 55-300. Natomiast zgadzam się z kolegą ,desperados' że jasna stałka na początek nauki jest idealna, po pierwsze uczy kadrować i daje piękną GO czego na kitowym obiektywie nie zobaczysz!
    Ogólnie zapytał też o budżet co pomoże skorygować nasze wypowiedzi.
    D700+50mm f1.8G+Di866

  7. #7

    Domyślnie

    z wymienionych zdecydowanie d3000 jednak radzę dozbierać parę stów do d3100 kiedyś to była różnica 400zł teraz nie śledzę rynku , co do wnętrze jak Kolega napisał 35 to słaby wybór detal ok ale jakieś przestrzenie -zapomnij , tutaj najlepiej szukać używki sigmy 10-20 ale starej tej ciemnej z silnikiem i do tego dobry statyw i masz zestaw do wnętrz , no chyba ,że pojęcia wnętrza chodzi Ci o imprezki to tutaj zdecydowanie tamron 17-50 +lampa.
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #8

    Domyślnie

    Z tych dwóch zdecydowanie D3000, a może poszukaj D5000, trochę lepszy od D3000, trzy tygodnie temu sprzedałem roczny D5000 za 1120zł, samo body.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Z tych dwóch zdecydowanie D3000, a może poszukaj D5000, trochę lepszy od D3000, trzy tygodnie temu sprzedałem roczny D5000 za 1120zł, samo body.
    do autora wątku

    pamiętaj że, nie ważne ile będziesz mieć kasy, dużo, mało, zawsze będzie nie wiele brakowało kasy do "lepszego sprzętu" i jeśli będziesz zbierać i zbierać na lepszy sprzęt...toooo poprostu czas leci a zdjęć dalej nie robisz, bo gonisz za lepszością sprzętu kup aparat, a resztę przeznacz na jak najlepszy dobór szkieł... a potem strzelaj w rawach kup d3000 i dobre szkiełko i będziesz zadowolony
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #10

    Domyślnie

    Jak nie ma różnicy w cenie to bierz nowszą. Co do szkła to kit 18-xx albo tamron 17-50 2.8 (sprawdzi się też jako portretówka dla małej go) wszystko zależy od budżetu

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •