Close

Strona 91 z 191 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1907
  1. #901

    Domyślnie

    JED nie panikuj. Pobaw się nim kilka dni a może ci przejdzie. Jeśli nie to do sprzedania z jak najmniejszą stratą. Ja własnie wystawiam do sprzedania mojego Olympusa XZ-2. Świetny aparat ale po obrazkach z D 800 nie widzę kompromisu dla mniejszych zabawek, a mieć "malucha" po to żeby mieć ... bez sensu. Samsung s4 też daje radę.
    Panerai vel Eliot Capone

  2. #902

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Co to jest lampa w AUTO? Że sama wyskakuje jak jest ciemno? Nic nie rozumiem.
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    JED,
    Nie bardzo rozumiem Twoje żale. To jest normalne, że niektóre ustawienia nie są dostępne w poszczególnych trybach.
    No widzisz, a ja nie rozumiem - chocby wspomniana lampa - moze potrafisz to wytlumaczyc?

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    A czy w D800 możesz przypisać różne ustawienia do pokręteł? Po kiego grzyba Ci lampa w trybie "auto"? Na czym polega dramat?
    A czy w 5mk3 mozesz? Co to za argument w ogole?
    Dla Ciebie to cos dziwnego w kompakcie, lampa w trybie "auto"?

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    JED nie panikuj. Pobaw się nim kilka dni a może ci przejdzie. Jeśli nie to do sprzedania z jak najmniejszą stratą. Ja własnie wystawiam do sprzedania mojego Olympusa XZ-2. Świetny aparat ale po obrazkach z D 800 nie widzę kompromisu dla mniejszych zabawek, a mieć "malucha" po to żeby mieć ... bez sensu. Samsung s4 też daje radę.
    Nie panikuje, po prostu jestem mega zawiedziony tym, jak to wyglada w praktyce - nie widze sensu podawania kolejnych przykladow, skoro ludzie nie pojmuja, po co moze byc automatycznie uruchamiana lampa blyskowa.
    U mnie maluchy czasem sie przydaja - ale, faktycznie, bardzo rzadko...
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  3. #903

    Domyślnie

    JED,

    Każdy producent ma swoją "filozofię" zaprojektowania różnych funkcji, ale np. lampa błyskowa przeważnie projektowana jest tak, że sama wyskakuje w trybach "pełne auto / zielonym / trybach tematycznych", natomiast w trybach P/S/A/M trzeba włączyć ją ręcznie. Ale konkretny producent w konkretnym modelu może rozwiązać to inaczej.
    Dlatego dobrze jest przed zakupem sprzętu ściągnąć sobie jego instrukcję obsługi i starannie przeczytać, to potem nie ma nieprzyjemnych niespodzianek.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #904
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    A czy w 5mk3 mozesz? Co to za argument w ogole?
    Argument jest taki, że w D800 nie płaczesz z tego powodu, znaczy się nie jest to specjalnie istotne.

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    Dla Ciebie to cos dziwnego w kompakcie, lampa w trybie "auto"?
    Nigdy tego badziewia nie używałem, nawet robiąc zdjęcia komórką. To przecież dla kompletnych laików. Błysk lampy ma ogromny wpływ na wygląd zdjęcia, a nawet mało rozgarnięty fotograf wie przecież kiedy chce błyskać, a kiedy nie. Dla tych co nie wiedzą, lub mają gdzieś co im aparat wypluwa jest tryb pełnego auto. Naprawdę nie rozumiem po co auto lampa maiłaby być dostępna w trybie preselekcji przysłony.

  5. #905

    Domyślnie

    Mały offtop: koleżanka, którą przysposobiałem wstępnie do X-M1 i którym świadomie fotografowała jakiś miesiąc, po ostatecznym kupieniu nikonowskiej lustrzanki mało nie złamała lampy wbudowanej próbując zadrzeć ją do góry... wyrobiła sobie już wystarczającą świadomość wpływu pewnych rzeczy na rezultat finalny, że nie mieściło się jej w głowie że firma, która mieni się profesjonalną w dziedzinie narzędzi fotograficznych może wypuścić taką kaszanę

    Ad rem: jest sporo niedoróbek softowych w RX100, choćby zmarnowany przycisk "?" czy brak półautomatu z ISO. Ale kukułki automatycznej w A zrozumieć, jako i Łukasz, chyba nie jestem w stanie

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Argument jest taki, że w D800 nie płaczesz z tego powodu, znaczy się nie jest to specjalnie istotne.



    Nigdy tego badziewia nie używałem, nawet robiąc zdjęcia komórką. To przecież dla kompletnych laików. Błysk lampy ma ogromny wpływ na wygląd zdjęcia, a nawet mało rozgarnięty fotograf wie przecież kiedy chce błyskać, a kiedy nie. Dla tych co nie wiedzą, lub mają gdzieś co im aparat wypluwa jest tryb pełnego auto. Naprawdę nie rozumiem po co auto lampa maiłaby być dostępna w trybie preselekcji przysłony.
    Ale D800, to D800, a nie kieszonkowy kompakcik, wiec JA nadal nie widze sensu porownywania tych 2 urzadzen.
    To moze latwiejszy przyklad?
    Prosze.
    Obrotowy pierscien.
    Chcialbym, aby zmienial ISO - prosze, da sie. Ale bedzie to mozliwe tylko w wybranych trybach pracy, w pozostalych przycisk pozostanie bezuzyteczny.
    Tak, w D800 nie placze z tego powodu!
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  7. #907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Argument jest taki, że w D800 nie płaczesz z tego powodu, znaczy się nie jest to specjalnie istotne.



    Nigdy tego badziewia nie używałem, nawet robiąc zdjęcia komórką. To przecież dla kompletnych laików. Błysk lampy ma ogromny wpływ na wygląd zdjęcia, a nawet mało rozgarnięty fotograf wie przecież kiedy chce błyskać, a kiedy nie. Dla tych co nie wiedzą, lub mają gdzieś co im aparat wypluwa jest tryb pełnego auto. Naprawdę nie rozumiem po co auto lampa maiłaby być dostępna w trybie preselekcji przysłony.
    Ja akurat widzialbym zastosowanie lampy w trybie A - kontrola glebi ostrosci przeslona i lampa do doswietlenia.
    Mysle, ze nie chodzilo o to czy lampa sama wyskakuje w trybie "auto" tylko o to ze w trym trybie nie da sie wymusic uzycia lampy. W starenkim Canonie Powershocie A610 byly Tryby PASM, ale lampe dalo sie wymusic w kazdym; w Sony niekoniecznie. Niestety automat (zielony czy tez zloty tryb) ciagnie ISO bardzo wysoko zanim uzyje lampy.

    I naprawde - dajcie uzytkownikom prawo krytyki, toz to fajny aparat, ale nie Swiety Graal.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  8. #908

    Domyślnie

    Oj tam, nie musisz mnie bronic - wszak to nie moja wina, ze ludzie nie rozumieja podstawowych problemow, a, jak widac, mozna - chocby Ty.
    Tylko ja nie rozumiem, dlaczego trzeba to az napisac?
    A uscislajac, lampe da sie wymusic - ale bedzie wowczas doswietlac kazde zdjecie bez wyjatku.

    Aha, a co w naszym slynnym D800?
    Bywa, ze uzyje lampy w D800 (w trybie A).
    Ale ja jestem absolutny amator i nie wiedzialem, ze zle czynie...
    Ostatnio edytowane przez JED ; 02-06-2014 o 18:47
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  9. #909

    Domyślnie

    Aż z ciekawości postanowiłem sprawdzić, co w trawie piszczy:
    - RX100 (Mk. I): w trybie A (M,S, P) nie można ustawić trybu Auto flash, ale za to mozna zupełnie wyłączyć flash.
    - A6000 (Mk. I ) w trybach AMSP rownież nie mozna ustawić trybu Auto flash. Co wiecej, nie mozna również wyłączyć lampy na stałe.

    Nie rozumiem tych rozbieżności, ale nie będąc zagorzałym fanatykiem (ani znawcą...) używania flasha, nie przeszkadza mi to zbytnio. Rozumiem potrzebę użycia lampy błyskowej w trybach AMSP, choć nieco mnie, żeby nie powiedzieć w ogóle jej automatycznego uruchamiania się. Ale w końcu dlaczego nie, Sony może dodać opcję p.t. Zezwolenie na uruchamianie trybu Auto flash w trybach ASMP (Tak; Nie)
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #910

    Domyślnie

    Jestem daleko od mojego MkI - czy moglbys sprawdzic czy da sie wymusic uzycie lampy w tych trybach? O ile pamietam to tez nie - to jest to co mnie wkurza. Brak Auto Flash mniej mi przeszkadza, ale chcialbym miec kontrole w obie strony: wlaczenie wylaczenie lampy w kazdym trybie.
    >JED: nie zebym byl takim altruista - tez mnie wkurza oprogramowanie tego malucha.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

Strona 91 z 191 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  2. Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II
    By mswilk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •