Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Podgląd ekspozycji w trakcie używania lampy błyskowej w aparatach Sony.

    Czy jest jakiś sposób na zmuszenie aparatu by w trybie M pokazywał mi aktualna ekspozycję zastaną pomimo podłączonego flesza?

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzie bym nie sprawdzał, wynika że nie ma takiej możliwości.
    Jak nielogiczne to jest... Podłaczenie lampy powoduje że aparat zachowuje się jak przy pracy w studio.
    BZDURA

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Gdzie bym nie sprawdzał, wynika że nie ma takiej możliwości.
    Jak nielogiczne to jest... Podłaczenie lampy powoduje że aparat zachowuje się jak przy pracy w studio.
    BZDURA
    Oczywiście, że to bzdura. To pozostałość po średniowieczu kiedy błysku używało się tylko w studio gdzie stanowił 100% światła. W Nikonie Z8 ktoś się w końcu opamiętał i dali możliwość wyboru tej opcji.
    Nie mam doświadczenia z Sony, ale w nikonowskich zetkach to jednak nie wszystkie lampy i nadajniki były zablokowane. To co działało to były nadajniki Yongnuo YN560-TX i YN RF603. Z Godoxa wszystkie nadajniki i lampy były blokowane z jednym wyjątkiem czyli Godox TT600, to dlatego że ta lampa posiada tylko jeden styk.
    Na Twoim miejscu spróbowałbym odizolować np. kawałkiem papieru boczne styki w stopce i zostawić tylko ten sterujący wyzwalaniem tak żeby aparat nie dostał informacji o zamontowanej lampie/nadajniku
    Napisz może co chciałbyś osiągnąć bo to może pomóc.

  4. #4

    Domyślnie

    chciałem małą lampkę z jakąkolwiek automatyką do doświetlenia sceny
    Rzadko, bo rzadko, ale używałem kiedyś

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na poziomie wręcz - 1/-2 EV do zastanego

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz ttl to chyba tego nie obejdziesz nawet odizolowaniem styków. Te nadajniki Yongnuo o których pisałem YN560-TX i YN RF603 pozwalały na podgląd aktualnej ekspozycji pomimo tego, że ich stopka posiadała wszystkie styki a nie tylko jeden. Powodem było pewnie to, że one nie obsługiwały ttl.
    Czyli o ile brak podglądu ekspozycji możesz obejść przez odizolowanie styków to już do użycia automatyki lampa potrzebuje te dodatkowe styki niestety.
    Masz dwie możliwości. Albo masz podgląd aktualnej ekspozycji i lampę w manualu, albo brak podglądu ekspozycji i automatykę lampy.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Gdzie bym nie sprawdzał, wynika że nie ma takiej możliwości.
    Jak nielogiczne to jest... Podłaczenie lampy powoduje że aparat zachowuje się jak przy pracy w studio.
    BZDURA
    Chodzi o opcje jak na zdjęciu?
    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Oczywiście, że to bzdura. To pozostałość po średniowieczu kiedy błysku używało się tylko w studio gdzie stanowił 100% światła. W Nikonie Z8 ktoś się w końcu opamiętał i dali możliwość wyboru tej opcji..
    Nie mam Nikona Z8, a mam wybór.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	77976
    Napis na dole nie jest czytelny, to rozszyfrowuję:
    Tylko gdy lampa błyskowa nie jest używana.
    Jeżeli nie ma podłączonej lampy to nie daje wyboru (bo po co). To samo gdy używam uniwersalnych nadajników z jednym pinem centralnym.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-12-2023 o 22:48
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    No ja u siebie nie widzę takiej opcji
    Jak tylko podłączę lampę to aparat przechodzi w tryb "studio"

  8. #8

    Domyślnie

    Są dwie różne sprawy - symulacja ekspozycji na monitorze (włącz/wyłącz) a dobór czasu do światła ambient i dopalanie lampą światłem wypelniajacym (manualnie lub ttl-bl)
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chodzi o opcje jak na zdjęciu?

    Nie mam Nikona Z8, a mam wybór.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	77976
    Napis na dole nie jest czytelny, to rozszyfrowuję:
    Tylko gdy lampa błyskowa nie jest używana.
    Jeżeli nie ma podłączonej lampy to nie daje wyboru (bo po co). To samo gdy używam uniwersalnych nadajników z jednym pinem centralnym.
    Tak to dokładnie ta opcja. W Z7II i Z6II została dodana ostatnią aktualizacją softu.

  10. #10

    Domyślnie

    No to macie gigantyczną przewagę nad systemem sony (chyba że ja nie znam jakis opcji w a6400 i a7III)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw do lampy błyskowej i wyzwalacz do lampy
    By MaikeleleQ in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2023, 18:51
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 19:21
  3. Podgląd na ekranie w trakcie sesji
    By matyjasz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 00:06
  4. Zasilanie lampy błyskowej
    By ropusz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 10:31
  5. sanki do lampy błyskowej
    By kryzys78 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2006, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •