Close

Strona 13 z 191 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1907
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Tez, tak sadze, nie wielkosc sie liczyc, a umiejetnosc uzycia..
    mogłabyś rozwinąć?

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    mogłabyś rozwinąć?
    Chodzi o to, ze nie wazne czy masz duzy, czy maly.. liczy sie doswiadczenie i praktyka z pelnym wykorzystaniem swoich umiejetnosci.
    Konwersacja pisarza z fotografem: -Jakie piękne zdjecie, jakim aparatem wykonałeś? Fotograf odpowiada: Ładna ksiażka, - jaką maszyną napisałeś? :>
    - Czy aby wartosc ksiazki, - zalezy od maszyny, najlepszej, najdrozszej ktora zostala wydrukowana, by zachwycala wszystkich?
    Tak samo jest w fotografii, zeby zrobic ladne i dobre zdjecie, niepotrzebny Ci duzy, najlepszy aparat, bo umiejetnie uzyty, jakikolwiek.. rowniez da zaskakujace rezultaty, bez wzgledu, czy to maly czy duzy.. drogi czy tani.. Najlepiej jest robic zdjecia, a nie przejmowac sie czym..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  3. #123

    Domyślnie

    pocieszająca wiadomość dla włascicieli sprzętu w typie MAME-CAM

  4. #124

    Domyślnie

    Na DXO przetestowali RX100 - muszę powiedzieć, że nie jest źle, DR na bardzo dobrym poziomie, szumy jak na tej wielkości matrycę też nie dokuczają.
    Link: http://www.dxomark.com/index.php/Pub...shot-DSC-RX100
    Ostatnio edytowane przez mister ; 06-09-2012 o 13:56
    MISTER
    ------------------------------------

  5. #125

    Domyślnie

    trochę dziwi lepsze DR na iso 80 niż na 100 czy 200, ale pewnie to kwestia lepszych, czystszych cieni.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    trochę dziwi lepsze DR na iso 80 niż na 100 czy 200, ale pewnie to kwestia lepszych, czystszych cieni.

    Na Dpreview wyszło im, że DR na ISO 80, 100 jest gorsze niż na 125.
    Wartości 80, 100 są sztuczne tak jak 100 w Nikonie D90.

    Na Fotopolis.pl pojawił się test RX100:

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...dsc-rx100-test

    Jako jedną z większych wad wymienili niedokładny AF
    Są chyba pierwszym portalem na świecie, który taką wadę znalazł.
    Może mieli jakiś walnięty egzemplarz, bo nigdzie nie znalazłem wzmianki o niedokładnym AF, w użytkowaniu RX-a też niczego niepokojącego nie zauważyłem.
    Ciężko jest chyba zrobić niedokładny AF oparty o detekcję kontrastu - może nie jest zbyt szybki, ale na pewno nie można zarzucić mu niedokładność.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-01-2013 o 02:09
    MISTER
    ------------------------------------

  7. #127

    Domyślnie

    No i można polar założyć lub filtr ND, na który tyle narzekania .

  8. #128

    Domyślnie

    są te filtry magnetyczne, ale jest też możliwość zamocowania na 2 stroną taśmę mocowania do filtra 52mm
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    Jako jedną z większych wad wymienili niedokładny AF
    Są chyba pierwszym portalem na świecie, który taką wadę znalazł.
    Może mieli jakiś walnięty egzemplarz, bo nigdzie nie znalazłem wzmianki o niedokładnym AF, w użytkowaniu RX-a też niczego niepokojącego nie zauważyłem.
    Ciężko jest chyba zrobić niedokładny AF oparty o detekcję kontrastu - może nie jest zbyt szybki, ale na pewno nie można zarzucić mu niedokładność.
    Sony potrafi.
    W swoim NEX-3 odkryłem bardzo perfidny błąd AF.
    Mam włączone Face Detect. Scena następująca, twarz zajmująca niedużą część kadru, za postacią mocno kontrastowe tło. Aparat wyłapuje twarz, sygnalizuje, że ustawił na niej ostrość, a w rezultacie ostrość jest ustawiana na tło.
    Chodzi o takie sytuacje:
    http://i.minus.com/i1eZxp7HMklOQ.jpg
    Jeśli ktoś ma aparat Sony i używa funkcji FD, to sam sobie może sprawdzić, jak w takiej sytuacji zachowuje się AF, ja powoli zaczynam mieć nawyk doostrzenia manualnego w takiej sytuacji, tym bardziej że automatycznie powiększonym obszarem jest oko (ale musi być włączony FD).
    Wystarczy ruch pierścieniem ostrości, pojawia się powiększone oko, jest ostre (peaking) to od razu wciskam spust migawki do końca, bo kadr jest niezmieniony. Jeśli jest nieostre to doostrzam i też od razu wciskam spust migawki do końca.

    W identycznej sytuacji LX5 ustawia ostrość prawidłowo, też oczywiście z użyciem funkcji FD.

    Dla NEX'a też można uniknąć tego błędu, ale twarz musi zajmować sporą część kadru.
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 01-10-2012 o 10:27

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    Na Dpreview wyszło im, że DR na ISO 80, 100 jest gorsze niż na 125.
    Wartości 80, 100 są sztuczne tak jak 100 w Nikonie D90.
    dpreview robi testy DR na jpegach, więc tak naprawdę kompletnie nic nie wnoszą

Strona 13 z 191 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  2. Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II
    By mswilk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •