Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Osłona przeciwsłoneczna

    Witam,
    Szykuję się powoli do kupienia osłony przeciwsłonecznej do mojego Nikona D3100. Obecnie posiadam tylko jeden obiektyw Nikkor AF-S 18-55 (średnica 52mm). Jaką osłonę polecicie? I od czego zależy pasowanie osłony do obiektywu?

  2. #2

    Domyślnie



    No dobra, to na karb braku czasu i spojrzenia w instrukcję albo jakąś inną literaturę.

    Osłony przeciwsłoneczne są najlepsze te (przeważnie), które produkuje producent obiektywu do danego typu obiektywu.
    Sa różne mocowania: bagnet lub gwint --> dla różnych obiektywów są różne osłony.

    Tutaj masz wykaz obiektywów Nikona i są tam wyszczególnione osłony do nich (i o wiele więcej rzeczy) --> jak klikniesz nazwę obiektywu, to ukaże się jego fotka.


    Jak widać do Twojego obiektywu pasuje HB-33, ale możesz też użyć takiej - jest dość wygodna i tańsza.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 02-06-2012 o 19:14
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli tak naprawdę na ten konkretny obiektyw który mam, mogę użyć HB-33 lub dowolnego innego "tulipana" na gwint 52mm? Jak się ma wtedy sprawa z filtrami? I jeszcze ostatnie pytanie. Czy mogę u siebie zastosować taką osłonę?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fenable Zobacz posta
    Czyli tak naprawdę na ten konkretny obiektyw który mam, mogę użyć HB-33 lub dowolnego innego "tulipana" na gwint 52mm? Jak się ma wtedy sprawa z filtrami? I jeszcze ostatnie pytanie. Czy mogę u siebie zastosować taką osłonę?
    Niby możesz, ale efekty mogą być nieoczekiwane: Twój obiektyw 'kręci mordką' (czyli podczas ostrzenia kręci się przednia soczewka i gwint 52mm, w który wkręcasz tę osłonę). Dlatego lepiej stosować osłony okrągłe a nie 'tulipan'.

    W tę gumową możesz wkręcać filtry - jak w obiektyw.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    Kup dedykowaną HB-33 i będziesz miał spokój. Z resztą niewiele ona daje
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fenable Zobacz posta
    Czyli tak naprawdę na ten konkretny obiektyw który mam, mogę użyć HB-33 lub dowolnego innego "tulipana" na gwint 52mm? Jak się ma wtedy sprawa z filtrami? I jeszcze ostatnie pytanie. Czy mogę u siebie zastosować taką osłonę?
    Nie patrz na to jak wygląda osłona, tylko na to czy jest dedykowana do danego obiektywu. 18-55 kręci tzw ryjkiem więc ta, o której piszesz w cytowanym tekście nie sprawdzi się. HB-33 sam kupiłem, dodam, że najpierw zamiennik i czym prędzej ją odesłałem - gdy założyłem na obiektyw to miałem problemy aby ją ściągnąć. I dlatego kupiłem oryginał.
    N

  7. #7

    Domyślnie

    Koledzy, czy taka tania osłona nada się do zrobienia zdjęć w deszczu od czasu do czasu?

    http://allegro.pl/pokrowiec-przeciwd...625082279.html


    Jesień się zbliża i fajnie byłoby móc bezstresowo robić dziecku zdjęcia bez względu na pogodę.

  8. #8

    Domyślnie

    jak z tym wynalazkiem kadrować? wybierać punkt ostrości?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kfz Zobacz posta
    Koledzy, czy taka tania osłona nada się do zrobienia zdjęć w deszczu od czasu do czasu?

    http://allegro.pl/pokrowiec-przeciwd...625082279.html

    (...)

    Jesień się zbliża i fajnie byłoby móc bezstresowo robić dziecku zdjęcia bez względu na pogodę.
    Weź jednorazówkę, jaką gumkę i sobie wymodeluj co tam będzie wygodne. Będzie tanio i wygodnie.

    EDYTA: Oczywiście w przypadku mżawki, lekkiego deszczyku to nie ma sensu się bawić w zabezpieczenia, wystarczy nie wystawiać go na ciągły opad, jak i od czasu do czasu przetrzeć nadmiar wody.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #10

    Domyślnie

    Aparat plus deszcz i dłonie w foliowym worku skończy się zaparowaniem obiektywu i wizjera. Krople wody na obiektywie dadzą rozmycie obrazka. Mały deszcz, to aparat pod kurtkę obiektywem w dół, wystawiać na chwilę do zdjęcia. Ulewa tropikalna załatwi obiektyw choćby zalewając przednią soczewkę, dobre body przetrwa bez problemu.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •