Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie DXO Optics Pro 7

    Witam,

    Używa ktoś DXO czy wszyscy Lightrooma? A jeśli tak to jak wrażenia, ja ściągnąłem jakieś demo i jakoś się nie mogę przekonać choć baza aparatów i obiektywów jest imponująca.

    Wysyłane z mojego GT-P7300 za pomocą Tapatalk 2

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Program działa i bywa przydatny, ale ...

    I tu sięgnij po szukajkę, bo temat już był omawiany.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam i używam od kilku lat. Napisz może co Cię nie przekonuje to łatwiej będzie odpowiedzieć
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  4. #4

    Domyślnie

    W lightroom działanie suwaków daje subtelniejsze zmiany, może ja po prostu zbyt rozmaszyście podchodzę do suwaków w DXO? Nie znalazłem pędzli korygujących drobne mankamenty skóry. Niewątpliwą zaletą jest korekta optyczna? Ale czy innych korekt typu balans bieli, krzywe, szum też w DXO poprawiacie czy jednak w PS? No i z czego wynika mała popularność tego programu?

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Skoro brzydzisz się szukajką, to Ci powiem tyle, że ten program zawiera moduły monitorujące użytkownika, instalowane bez jego zgody, więc gdy używa się DxO, trzeba albo pieczołowicie je unieszkodliwiać, albo pogodzić się z ich istnieniem.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #6

    Domyślnie

    O tych modułach czytałem ale jakoś mnie to nie przeraża, w końcu google nas też monitoruje a kto nie korzysta z google? Ja jako początkujący w obróbce zastanawiam się co lepsze LR czy DXO? Próbowałem jednego i drugiego i w DXO wynikowe obrazki wyglądały trochę sztucznie, jakbym przesadził z obróbką. Pewnie to kwestia braku umiejętności, muszę jeszcze trochę o nim poczytać. Macie jakiś tutorial pokazujący możliwości DXO? Tylko nie chodzi mi o info na stronei producenta tylko taki tutorial krok po kroku.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    W lightroom działanie suwaków daje subtelniejsze zmiany, może ja po prostu zbyt rozmaszyście podchodzę do suwaków w DXO? Nie znalazłem pędzli korygujących drobne mankamenty skóry. Niewątpliwą zaletą jest korekta optyczna? Ale czy innych korekt typu balans bieli, krzywe, szum też w DXO poprawiacie czy jednak w PS? No i z czego wynika mała popularność tego programu?
    W roli pędzla występuje narzędzie do usuwania kurzu ale w życiu z niego nie skorzystałem. Tego typu korekcje wykonuje w PS.
    Natomiast większość operacji przy wywołaniu: naświetlenie, balans, korekcje dystorsji i winiety, szumy, wyostrzanie wykonuje w dxo.

    Mała popularność pewnie wynika z faktu, iż program nie jest tani i nie ma aspiracji (funkcjonalności) do roli edytora.

    A i jak widać upierdliwe zabezpieczenie przed wielokrotnym instalowaniem triali daje się we znaki
    Ostatnio edytowane przez Me_how ; 28-05-2012 o 15:49
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    ...

    A i jak widać upierdliwe zabezpieczenie przed wielokrotnym instalowaniem triali daje się we znaki
    Ba, Kolego, żeby tylko to, to nie byłoby problemu, bo kupić, przynajmniej dla mnie to nie problem, ale toto naprawdę poważnie narusza prywatność użytkownika i ingeruje w system i sprzęt na poziomie rootkitów i wirusów, a to już przekracza granice dobrego smaku.

    Potrzebna jest naprawdę rzetelna wiedza z dziedziny IT, żeby sobie z tym czymś radzić.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Ba, Kolego, żeby tylko to, to nie byłoby problemu, bo kupić, przynajmniej dla mnie to nie problem, ale toto naprawdę poważnie narusza prywatność użytkownika i ingeruje w system i sprzęt na poziomie rootkitów i wirusów, a to już przekracza granice dobrego smaku.

    Potrzebna jest naprawdę rzetelna wiedza z dziedziny IT, żeby sobie z tym czymś radzić.
    A tak z ciekawości czystej: znalazłeś gdzieś informacje o zakresie tegoż naruszania.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  10. #10
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    A tak z ciekawości czystej: znalazłeś gdzieś informacje o zakresie tegoż naruszania.
    Informacji na temat dziadostwa o nazwie Pace Interlok znajdziesz w sieci od metra, więc to sobie darujmy.

    Natomiast dobrze jest zamieścić link do tekstu samego DxO, która to mówi że:

    http://help.dxo.com/faq/index.php?ac...130&artlang=en

    Dla mnie jednak, jeśli jakiś mechanizm działa identycznie jak rootkit, to choćby producent dawał mi słowo honoru, że to zupełnie coś innego, to jest to jedynie zwykłe czcze gadanie.

    Zresztą, spróbuj się skutecznie pozbyć tego świństwa, a zapewniam Cię, że zaczniesz kląć po pewnym czasie nie gorzej niż Pan szewc.

    Pace Interlok zagnieżdża się w jądrze systemu i na twardym dysku, próbuje też nadpisać bios komputera, a to już nie przelewki.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •