Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2012
    Miasto
    Stalowa Wola
    Posty
    3

    Unhappy Problem z czytnikiem kart - slotem kart w Nikonie D5000

    Witam Was wszystkich. Jeśli się powtarzam - przepraszam. Mam problem z moim nikonem. Robiłam rano zdjęcia, wyciągnęłam kartę z aparatu, wrzuciłam zdjęcia do komputera i włożyłam kartę do aparatu. Pojawił się komunikat - format karty niemożliwy. Krata może być wadliwa itd. Wyciągnęłam włożyłam ponownie i zauważyłam, że nie ma przy tym tego charakterystycznego "klik". Zaglądnęłam do środka i zorientowałam się, że na dole utkwił fragment mojej karty - plastik. Oglądnęłam kartę i faktycznie jej lewy róg był ułamany. Plastik utknął na dole, a że dziś miałam po południu robić relacje z dwóch imprez uznałam, że muszę się tego jakoś pozbyć. No i udało się... Ale niestety... Tej karty już nie wkładam - boję się. Wkładałam inne - sprawne, różnych firm w sumie trzy i nic. Ciągle ten sam komunikat. Macie pomysł co to może być? Jak to naprawić? Ile może kosztować wymiana czytnika? Czy można to zrobić poza serwisem?

    Mam wrażenie, że jeden z tych drucików, które są w środku trochę się obluzował. Da się z tym coś zrobić?

    Dziękuję Wam za pomoc z góry.

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj wyjąć akumulator na chwilę, następnie włóż go, włącz aparat przywróć ustawienia domyślne (2 przyciski z zieloną kropką) i dopiero po tym wyłącz go włóż dobrą kartę i włącz. Jak nie pomoże to nie widzę innego wyjścia jak serwis...
    Ostatnio edytowane przez Bengi ; 26-05-2012 o 18:58
    fotohobbysta

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2012
    Miasto
    Stalowa Wola
    Posty
    3

    Unhappy

    Wyprobowałam co radziłeś - dzięki. Ale niestety nic to nie dało. Wciąż jest komunikat: "Nie można sformatować karty pamięci. Karta może być wadliwa. Włóż inną kartę". Jeszcze jakieś pomysły ktoś ma? Albo podobne doświadczenie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •