Close

Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 317
  1. #11
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Zarowno SB600 jak i SB800 obslugują tryb FP..tyle ze D70 nie Moze w D75 i nowym D100 dołożą...bo poki co only D2x/D2h/D2Hs

  2. #12
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Liczna przewodnia (czytaj power błyskograta)
    SB600 - 30 (ISO 100), 42 (ISO 200) [przy ogniskowej obiektywu 35 mm].
    SB800 - 38/53 (ISO 100/200 dla filmu 35
    Jako, że nasz aparat nie ma ISO 100, spokojnie możemy przyjąć, że wartość użytkowa liczby przewdoniej dla sb600 jest 42. A to naprawdę dużo, zważywszy na fakt, że zależnie od warunków mozemy w dowolnej chwili zmienić czułość "filmu".

    Milk - kwestia czerwonych oczu. Nic tutaj nie ma do tego lampa (chyba nic...) to kwestia kątu pomiędzy osią obiektywu i osią palnika lampy. Wystaryczy podnieść minimalnie głowicę flesza w gorę i problem przy dlugim obiektywie znika.

    Inne bajery w komplecie z sb800 - spokojnie można bez nich żyć. W razie potrzeby pudełko po małej śmietanie sprawdza się znakomicie. Równie swietne są dolne części butelki od chemii ilforda. Trzeba odciąć. Moim zdaniem różnice te nie są warte dopłacenia 500-600 zł. Lepiej te kasę przeznaczyć na jakieś szkiełko.

    Pozdrawiam
    DB

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dziad Borowinowy
    Jako, że nasz aparat nie ma ISO 100, spokojnie możemy przyjąć, że wartość użytkowa liczby przewdoniej dla sb600 jest 42. A to naprawdę dużo, zważywszy na fakt, że zależnie od warunków mozemy w dowolnej chwili zmienić czułość "filmu".
    Napisałem różnice, a nie co lepsze do naszego/waszego aparatu
    Przez około 1/2 roku użytkowałem SB800 tylko z FG i F90, a tam robiłem nawet na ISO 25.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #14

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem, czy moge o to pytac w tym watku. Ryzyk, fizyk.
    Wkrotce dostane SB-800 z USA (dobrze miec tam kolegow na wyjazdach ). Wiadomo, cena na poziomie 300$, czyli znacznie taniej niz u nas.
    Czy jest jakas roznica miedzy amerykanska a europejska SB-800? Pytam, bo wiadomo ze amerykanie nie sa zasilani cywilizowanym pradem 220V Paluszki AA maja takie same. Moga byc jakies problemy we wspolpracy SB-800 from USA z D-70 (kupiony w Polsce) i F100 (from USA)?

  5. #15

    Domyślnie

    co do lampy to zadnej roznicy nie ma..., przeciez w zestawie nie ma ladowarki...tylko sama lampa, akumulatorki i ladowarke musisz sobie dokupic oddzielnie
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  6. #16

    Domyślnie

    Dzieki!

  7. #17

    Domyślnie

    Czy SB800 i D70 maja mozliwosc przelaczenia sie w tyb HS (krotkie czasy naswietlania) i synchronizacje z czasami krotszymi niz standardowe 1/500?

    Mowie o jednoczesnej obslusze pelnej automatyki iTTL, bo po zaklejeniu pinów pewnie tego nie ma?

    Pytam, bo uzywam Canona G5 i 420EX i tam mozliwa jest synchronizacja z czasami do 1/4000s, ale z jednoczesnym spadkiem LP lampy.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL
    Czy SB800 i D70 maja mozliwosc przelaczenia sie w tyb HS (krotkie czasy naswietlania) i synchronizacje z czasami krotszymi niz standardowe 1/500?
    Nie, nie ma takiej możliwości. Sb800 obsługuje tryb FP, ale D70 już niestety nie.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #19

    Domyślnie

    Bardzo niedobrze. W ostrym sloncu czesto sobie dopalalem lampa przy czasach krotszych nawet od 1/1000 ...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #20

    Domyślnie

    Czy istnieje jakiś sposób, żeby użyć lampki wbudowanej jednocześnie z SB-600 (AWL) do oświetlenia, a nie tylko sterowania? O ile uważnie przejrzałem angielski manual do 600-tki, to o takiej możliwości nie wspomniano...
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •