Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dirtyfrank Zobacz posta
    trochę blade, mi się wydaje.
    taką wersję w domu też posiadam do odbitek.
    czyli niby wszytko oki?? otoczenie robi swoje ??
    mz szkło i otoczenie
    ff

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Kolorki na monitorach to jedno, a wywołanie to drugie. Masz przećwiczone laby? Jeśli nie, to możesz się mocno zdziwić.
    odbitki robię w agfie we Wrocławiu.
    jak do tej pory byłem zadowolony.
    tym razem może niepotrzebnie sprawdzam na różnych monitorach i spanikowałem.
    muszę sporo tego wywołać formatu 20x30 i nie chciałbym tego poprawiać.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    trochę bardziej "kolorowsza"
    mz może być

    czyli u mnie jest oki, mniej więcej w tych klimatach się obracałem.
    ten pierwszy jpg, który pokazałem to był jeden z wielu. jak już zacząłem kombinować.

    dzięki

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dirtyfrank Zobacz posta
    odbitki robię w agfie we Wrocławiu.
    jak do tej pory byłem zadowolony.
    tym razem może niepotrzebnie sprawdzam na różnych monitorach i spanikowałem.
    muszę sporo tego wywołać formatu 20x30 i nie chciałbym tego poprawiać.
    Jeśli dajesz opcję "ichniej obróbki", to i tak zrobią po swojemu

    Zdecydowanie radziłbym zrobić odbitkę na próbę.

    Opcja odbitek bez ingerencji też nie gwarantuje zawsze powtarzalności kolorystyki - mam na myśli odbitki robione np. w różne dni.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  5. #35

    Domyślnie

    do koloru do wyboru chociaż cały czas wydaję mi się, że u źródła - tamronik za ciepły

    ff

  6. #36

    Domyślnie

    Dobrze, że nie muszę takich zdjęć obrabiać na co dzień. Ja bym dodał trochę radosnego i słonecznego, żółtego charakteru. Szczególnie jeżeli zdjęcie będzie drukowane. Barwy bardziej naturalne wydają mi się ciut pogrzebowe, smutne.

    Może coś takiego?


    PS. Ja wywołałem w LR 4, ale wydaje mi się, że tego typu zdjęcia o wiele lepiej wywoływać w nikonowskim NX2 lub w DxO. Adobe średnio radzi sobie z uzyskaniem dobrego balansu kolorów z kombinacji Nikon plus Tamron plus twarz plus zieleń. Ciężko wyczyścić biel, a w każdy kanał trzeba ingerować z osobna.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 23-05-2012 o 15:54

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Może coś takiego?
    Na chwilę obecną, w mojej ocenie kandydat nr 1
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  8. #38

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Dobrze, że nie muszę takich zdjęć obrabiać na co dzień. Ja bym dodał trochę radosnego i słonecznego, żółtego charakteru. Szczególnie jeżeli zdjęcie będzie drukowane. Barwy bardziej naturalne wydają mi się ciut pogrzebowe, smutne.

    Może coś takiego?


    PS. Ja wywołałem w LR 4, ale wydaje mi się, że tego typu zdjęcia o wiele lepiej wywoływać w nikonowskim NX2 lub w DxO. Adobe średnio radzi sobie z uzyskaniem dobrego balansu kolorów z kombinacji Nikon plus Tamron plus twarz plus zieleń. Ciężko wyczyścić biel, a w każdy kanał trzeba ingerować z osobna.
    barwy naturalne zbyt stonowane jak na dzieciaczki.
    myślę, że się na Twojej obróbce będę wzorował, kolory wydają się bardzo nasycone, ale WB jest poprawny. "biele" są białe.
    no to muszę powalczyć.
    dzięki

  10. #40

    Domyślnie

    Kombinuj. Podpowiem tylko, że by ciut zmienić balans kolorów przykryłem całe zdjęcie warstwą z delikatnym jakimś żółtawym (czy może cytrynowo-seledynowym) odcieniem, gdyż samym balansem bieli i pozostałymi suwakami nie udawało mi się osiągnąć tego, co chciałem. Prawdopodobnie poszedłbym jeszcze bardziej w stronę żółci, przy kolejnym podejściu, ale już się nie będę babrał więcej. Wbrew pozorom nie było prosto osiągnąć choćby taki efekt jak powyżej. Dokładniejsza edycja zabrałaby jeszcze więcej czasu. Głównie na porównywanie wersji i decydowanie co wygląda lepiej. To wcale niełatwe momentami.
    Biel na strojach można uzyskać zdejmując nasycenie z kanału niebieskiego.
    Zieleń i pomarańcze regulowane osobno, tak by i jedne i drugie były w miarę takie, jakie mi się widziały. Zielenie regulowane za pomocą suwaka Hue dla zielonego kanału. Bardzo podniesiona jasność zieleni, ingerencje lokalne w cienie pod krzewami.
    Niektóre twarze przyciemnione.
    Chodnik przyciemniony.
    Tło z bardzo podniesionym kontrastem.
    Poprawiona geometria obrazu w oparciu o profil dla tego obiektywu.
    Poprawiona perspektywa - obniżony punkt widzenia, by się mury nie przewaliły na dzieci (choć bardzo z grubsza, więc tu można się przyjrzeć).
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 23-05-2012 o 17:19

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •