Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Kombinuj. Podpowiem tylko, że by ciut zmienić balans kolorów przykryłem całe zdjęcie warstwą z delikatnym jakimś żółtawym (czy może cytrynowo-seledynowym) odcieniem, gdyż samym balansem bieli i pozostałymi suwakami nie udawało mi się osiągnąć tego, co chciałem. Prawdopodobnie poszedłbym jeszcze bardziej w stronę żółci, przy kolejnym podejściu, ale już się nie będę babrał więcej. Wbrew pozorom nie było prosto osiągnąć choćby taki efekt jak powyżej. Dokładniejsza edycja zabrałaby jeszcze więcej czasu. Głównie na porównywanie wersji i decydowanie co wygląda lepiej. To wcale niełatwe momentami.
    Biel na strojach można uzyskać zdejmując nasycenie z kanału niebieskiego.
    Zieleń i pomarańcze regulowane osobno, tak by i jedne i drugie były w miarę takie, jakie mi się widziały. Zielenie regulowane za pomocą suwaka Hue dla zielonego kanału. Bardzo podniesiona jasność zieleni, ingerencje lokalne w cienie pod krzewami.
    Niektóre twarze przyciemnione.
    Chodnik przyciemniony.
    Tło z bardzo podniesionym kontrastem.
    Poprawiona geometria obrazu w oparciu o profil dla tego obiektywu.
    Poprawiona perspektywa - obniżony punkt widzenia, by się mury nie przewaliły na dzieci (choć bardzo z grubsza, więc tu można się przyjrzeć).
    dzięki za gotowy tutek
    nie wiem jak za bardzo się na warstwach pracuje w LR, ale zaraz zagoogluję i wszystko będzie jasne.
    jeszcze raz dzięki.

  2. #42

    Domyślnie

    A może tak


    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  3. #43

    Domyślnie

    Nimnull użył mojego tutka i jak mu ładnie wyszło?!

    Swoja drogą fajnie jest przyrównywać swoją obróbkę do pokazywanych w takich wątkach. Można się sporo dowiedzieć, gdzie coś jeszcze nam umknęło, co zrobiliśmy gorzej, co wydaje się lepsze. Zwykle jest też tak, że każdy coś tam wnosi. Najważniejsze to by umiejętnie wybrać te dobre elementy z każdej obróbki, a nie te złe.

    *Oczywiście pierwsze zdanie to był żart. To zwykle ja gonię obróbkę nimnulla.

  4. #44

    Domyślnie

    mOSAd - ja tylko czekam, aż coś zamieścisz i muszę lepiej - żartuję oczywiście

    W sumie w tym zdjęciu nie robiłem żadnej zaawansowanej obróbki - bo takowej nie znam.
    Podstawowe rzeczy:

    ACR dokładnie nie pamiętam:
    - WB na auto,
    - ekspozycja -1,
    - odtwarzanie 30,
    - wypełnij światło 20,
    - czarne 3,
    - jasność 60,
    - kontrast bez zmian,
    - przejrzystość 30,
    - jaskrawość 20,
    wyostrzenie i delikatne odszumianie
    profil domyślny od Adobe

    w PS'ie:
    - tylko dodge i burn.
    - kopia warstwy z rozmyciem i kryciem na ostre światło - 10 %

    dirtyfrank - jak jesteś zainteresowany to rzucę Ci wieczorem na maila plik z ustawieniami do ACR, jeżeli mam go jeszcze na dysku.

    popracuj jeszcze nad poprawieniem obrazków na których nic nie widać, no i jeden "komunista" nie ma alby
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    mOSAd - ja tylko czekam, aż coś zamieścisz i muszę lepiej - żartuję oczywiście

    W sumie w tym zdjęciu nie robiłem żadnej zaawansowanej obróbki - bo takowej nie znam.
    Podstawowe rzeczy:

    ACR dokładnie nie pamiętam:
    - WB na auto,
    - ekspozycja -1,
    - odtwarzanie 30,
    - wypełnij światło 20,
    - czarne 3,
    - jasność 60,
    - kontrast bez zmian,
    - przejrzystość 30,
    - jaskrawość 20,
    wyostrzenie i delikatne odszumianie
    profil domyślny od Adobe

    w PS'ie:
    - tylko dodge i burn.
    - kopia warstwy z rozmyciem i kryciem na ostre światło - 10 %

    dirtyfrank - jak jesteś zainteresowany to rzucę Ci wieczorem na maila plik z ustawieniami do ACR, jeżeli mam go jeszcze na dysku.

    popracuj jeszcze nad poprawieniem obrazków na których nic nie widać, no i jeden "komunista" nie ma alby
    dzięki bardzo, jak najbardziej jestem zainteresowany. mail wysyłam na PW.
    to zdjęcie w ogóle jest dziwne w odbiorze, tył brązowo-czerwony, przód brązowy, do tego brązowe ramy (bynajmniej teraz na lapku tak wygląda).
    wczoraj wieczorem oglądałem wszystkie zdjęcia na monitorze i zdjęcie mOSAd-a najbardziej mi podchodzi.
    zacząłem od nowa wywoływać wg wskazówek mOSAd-a i jest znacznie lepiej.
    dzisiaj wrzucę gotowy plik do wydruku. zobaczycie na ile Wasze wskazówki mi pomogły .

    tak w ogóle to chcę to sam wydrukować w domu (zakupiłem właśnie epsona 1500w) na A4. chciałbym użyć papieru epson archival matte. czy ktoś miał doświadczenie z tym papierem i tą drukarką.

  6. #46

    Domyślnie

    W kadrze "dużo się dzieje" stąd ciężko dobrać odpowiedni WB tym bardziej że nie każdy z tego co widzę stosuje Wizir

    Poniżej moje spojrzenie na kolory przy czym uprzedzam że nie mam NEC'a.

    Twój jpeg z pierwszego postu z pewnością wpada w gliniasty zafarb.

    http://img824.imageshack.us/img824/112/dsc4464r.jpg


    Ostatnio edytowane przez ZooM ; 27-05-2012 o 01:23
    D800 | D700 | Power Pack MB-D10 | AF-D 20-35 2.8 | AF-D 35 2 | AF-D 50 1.4 | AF-D Micro 60 2.8 | AF-D 85 1.4 | AF-D Micro 105 2.8 | AF-D ED 80-200 2.8 | SB-800 | 2x SB-80DX | Mf 055XproB + Sirui G-20

  7. #47

    Domyślnie

    Dzięki bardzo wszystkim za pomoc.
    Zdjęcia wydrukowałem w domu, jestem mega zadowolony.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dirtyfrank Zobacz posta
    Dzięki bardzo wszystkim za pomoc.
    Zdjęcia wydrukowałem w domu, jestem mega zadowolony.
    No i o to chodziło. Gustów jak widać jest więcej niż komentatorów, zatem najważniejsze, by zadowolony był sam autor. A jak przy okazji opanuje jeszcze sprzęt i trochę warsztat podszkoli, to już w ogóle super. Najważniejsze by wiedzieć jak coś poprawić. Jak nam się potem odwidzi, to przynajmniej samodzielnie skorygujemy.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •