Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Dioda wspomagająca AF w SB900 cały czas świeci

    Mam pytanie: czy ktoś się spotkał z przypadkiem że dioda wspomagająca w SB-900 cały czas się świeci a nie wyzwala błysku? Lampa zapięta na d700, łapanie ostrości, klap lustro i na zdjęciu widać ciemność i czerwoną kratownicę Po wyłączeniu lampy i ponownym włączeniu wraca powiedzmy do normy ale co jakiś czas to się pojawia jak również nie chce się czasami wyzwalać.

    Przeczyściłem styki i lampy i aparatu ale wczoraj pojawiło mi się to dwa razy Imprezka rodzinna ale jakby to było w reportażu zleconym to nie byłbym zadowolony
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem to samo. Podkładki z zapałek, papierków tylko na chwile pomagały. Skończyło się serwisem i stopką do wymiany w body. Teraz śmiga jak ta lala. Poszukaj na forum ktoś chyba rozkręcał D700, żeby naprawić.
    Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem to serwis. Od razu przeczyszczą i gumy wymienią.

    Dodam tylko, że oprócz wymienionych dolegliwości lampa sam z siebie błyskała kiedy chciała.
    Ostatnio edytowane przez Marek Bielski ; 21-05-2012 o 15:08

  3. #3

    Domyślnie

    Marek dzięki za info. Niestety chyba faktycznie to z tymi sankami bo na drugiej lampie tez mi się to przydarzyło - ech... oby na weselu w sobotę nie było takich jaj
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  4. #4

    Domyślnie

    mam podobnie, lampa działa ok ale przy przechyłach w tył/przód dioda wspomagania zaczyna wariować i lampa się nie wyzwala, to pewne początki tej przypadłości?
    1500/100/900

  5. #5

    Domyślnie

    powiem szczerze, że po serwisie moja lampa jakby dalej latała w przód i w tył na sankach ale więcej nie zrobiłem fotki z czerwonym paskiem od diody AF i ani razu mi nie zaspawała. Wcześniej straciłem wiele kadrów przez zachowanie sabiny. Teraz każdy to pewnik.
    może ten post pomoże trochę:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=203229
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=156298&page=9

  6. #6

    Domyślnie

    Sorry za odkopywanie, ale nie będę zakładać nowego tematu, bo mam taki sam problem, tylko że... zupełnie odwrotny :P
    Z dnia na dzień przestała mi działać dioda wspomagania AF w SB-900 (podpinam ją do D700). Zauważyłam to przypadkiem, na koncercie robiłam zdjęcia bez lampy, a gdy chciałam popstrykać coś w ciemniejszych salach - nie łapałam ostrości i zorientowałam się, że coś jest nie tak. Sprawdziłam ustawienia - wszystko ok. Dla pewności wyłączyłam diodę i włączyłam ponownie. Dalej nic. Czy problem również może być w stykach? Czyt w takim wypadku lepiej skorzystać z serwisu stricte lamp błyskowych czy aparatów?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    Marek dzięki za info. Niestety chyba faktycznie to z tymi sankami bo na drugiej lampie tez mi się to przydarzyło - ech... oby na weselu w sobotę nie było takich jaj
    Temat o sankach w D700 http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...203229&page=10
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •