Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie NikonAF-S 70-200mmf/2.8G VR II+TC-20E III czy AF-S300f/4.0 D IF-ED+TC-14EII

    Lubię fotografować krajobrazy i coraz bardziej wciąga mnie przyroda.

    Posiadam Nikon D300s + Nikon 70-300 f/4.5-5.6 VR + AF NIKKOR 300mm 1:4.

    Ostatnio coś się stało z VR w 70-300, dlatego skupiłem się na ptakach. Tylko 300 jest bez napędu, przy brodzących dawał radę. Przy poruszających się obiektach, niestety gubi się, długo ostrzy. Dlatego zastanawiam się nad zmianą. I tu prośba o poradę.

    Co lepiej wybrać ?

    1. Nikkor AF-S 70-200 mm f/2.8G VR II plus Nikon TC-20E III. 90 % zdjęć krajobrazu robiłem 70-300, nie używając najwyższych ogniskowych. Dlatego 70- 200 byłby sądzę dobry. Do ptaków z Nikon TC-20E III dawałby podobną ogniskową co N 300 z Kenko 1.4x.

    2. Czy lepiej zamienić AF NIKKOR 300mm f/4.0 z kenko 1,4x na Nikon AF-S 300 f/4.0 D IF-ED plus Nikon TC-14E II i zostawić 70-300 VR.

    Za pierwszym rozwiązaniem przemawia dla mnie:

    - uniwersalność, sprzęt wożę ciągle ze sobą, więc byłby tylko jeden obiektyw do dwóch zastosowań (70-200 krajobrazy, z TC ptaki). Wiem do ptaków krótko, ale i tak trzeba robić to z czatowni. Bardzo dobry VR, a nie lubię nosić statywu.

    - wątpliwości to jak taki zestaw będzie szybki, jak będzie radził sobie z ostrością i jakie daje rozmycie tła.

    Za drugim rozwiązanie przemawia cena, stałka i AF-S który powinien sobie radzić w trudnych warunkach.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Finansowo więcej niż na pierwszy zestaw nie podołam. Używanego sprzętu nie biorę pod uwagę. Tym bardziej, że 70-200 mogę wrzucić w koszty.

    Pozdrawiam Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmc Zobacz posta
    Lubię fotografować krajobrazy i coraz bardziej wciąga mnie przyroda.

    Posiadam Nikon D300s + Nikon 70-300 f/4.5-5.6 VR + AF NIKKOR 300mm 1:4.

    Ostatnio coś się stało z VR w 70-300, dlatego skupiłem się na ptakach. Tylko 300 jest bez napędu, przy brodzących dawał radę. Przy poruszających się obiektach, niestety gubi się, długo ostrzy. Dlatego zastanawiam się nad zmianą. I tu prośba o poradę.

    Co lepiej wybrać ?

    1. Nikkor AF-S 70-200 mm f/2.8G VR II plus Nikon TC-20E III. 90 % zdjęć krajobrazu robiłem 70-300, nie używając najwyższych ogniskowych. Dlatego 70- 200 byłby sądzę dobry. Do ptaków z Nikon TC-20E III dawałby podobną ogniskową co N 300 z Kenko 1.4x.

    2. Czy lepiej zamienić AF NIKKOR 300mm f/4.0 z kenko 1,4x na Nikon AF-S 300 f/4.0 D IF-ED plus Nikon TC-14E II i zostawić 70-300 VR.

    Za pierwszym rozwiązaniem przemawia dla mnie:

    - uniwersalność, sprzęt wożę ciągle ze sobą, więc byłby tylko jeden obiektyw do dwóch zastosowań (70-200 krajobrazy, z TC ptaki). Wiem do ptaków krótko, ale i tak trzeba robić to z czatowni. Bardzo dobry VR, a nie lubię nosić statywu.

    - wątpliwości to jak taki zestaw będzie szybki, jak będzie radził sobie z ostrością i jakie daje rozmycie tła.

    Za drugim rozwiązanie przemawia cena, stałka i AF-S który powinien sobie radzić w trudnych warunkach.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Finansowo więcej niż na pierwszy zestaw nie podołam. Używanego sprzętu nie biorę pod uwagę. Tym bardziej, że 70-200 mogę wrzucić w koszty.

    Pozdrawiam Tomek

    Na tematy które Cię interesują napisano już bardzo dużo, użyj szukajki a znajdziesz naprawdę sporo łącznie z samplami.
    Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie.

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem tylko tyle - kup 300/4 AF-S z TC14EII.
    NIKON SYSTEM

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej móc pożyczyć i zrobić parę fot chociaż. Ja niedawno "oblatałem" 70-200 VR (1) z TC17EII i zrobiło to na mnie bardzo dobre wrażenie. VRII i TC20EIII podobno hula jeszcze lepiej. Co tam - nawet sample z VR1 + nowy TC20 robily na mnie bardzo dobre wrażenie.

    Bez testowania powiedziałbym, że zestaw z zoomem jest ciekawszy, bo daje więcej możliwości. 300/4 + x1.4 mógłby mnie skusić jedynie o wiele (podkreślam: o wiele!) lepszą jakością, a tak pewnie nie jest.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Najlepiej móc pożyczyć i zrobić parę fot chociaż. Ja niedawno "oblatałem" 70-200 VR (1) z TC17EII i zrobiło to na mnie bardzo dobre wrażenie. VRII i TC20EIII podobno hula jeszcze lepiej. Co tam - nawet sample z VR1 + nowy TC20 robily na mnie bardzo dobre wrażenie.
    Bez testowania powiedziałbym, że zestaw z zoomem jest ciekawszy, bo daje więcej możliwości. 300/4 + x1.4 mógłby mnie skusić jedynie o wiele (podkreślam: o wiele!) lepszą jakością, a tak pewnie nie jest.
    Właśnie podpięcie 1-wszego zestawu zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Szczególnie na max. ogniskowej 200 plus TC20III czas 1/20 i zdjęcie ostre. Tylko było to w galerii bez możliwości wyjścia na zewnątrz.

    300/4 + x1.4 skusiłby mnie nie tylko jakością, ale i szybkością w trudnych warunkach(np. przed wschodem słońca).
    Ale niestety nie mam możliwości wypróbowania go.

  6. #6

    Domyślnie

    Przy statycznych motywach z 70-200 plus TC20 powinieneś być zadowolony (pomijając drobny szczegół, że obiektyw sam w sobie jest rewelacyjny). Inaczej sprawa wygląda przy motywach dynamicznych, sam robię samoloty na takim zestawie i nie jestem niestety zadowolony, sporo już traci obrazek na jakości.
    Sporo klocków spod znaku N

    http://larky.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •