Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Mały laptop - jaki polecacie?

    Szanowni Forumowicze!
    Proszę o pomoc w wyborze małego, mobilnego laptopa dla córki. Niestety nie znam się w tym segmencie rynku i trudno mi się połapać. Oto wymagania:

    - monitor 11,6 cali, matowy
    - w miarę przyzwoity czas pracy (5h lub więcej)
    - przyzwoicie wykonana obudowa i klawiatura, dobra ogólna jakość i żywotność
    - nie za ciężki
    - zastosowanie: internet, office
    - mile widziana nagrywarka CD-ROM
    - HDD: min. 200 GB
    - cena: max. 500 EUR

    Co moglibyście polecić? Na co zważać przy wyborze?
    Dzięki z góry za pomoc!
    D700 / f4 16-35 / f4 24-120 / 75-300 / SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Zakładam że dostępność w DE?

    http://www.amazon.de/Lenovo-ThinkPad...7069711&sr=8-1
    to chyba jedyne wyjście które połączy wymiar, z matową matrycą, czasem pracy i ceną
    D300s, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, N18-70, N70-300VR, SB600/800 + trochę gratów / Sony HX5V

  3. #3

    Domyślnie

    Jakas pokrecona ta specyfikacja. W tytule napisane AMD E-450, tymczasem X121e ma procek Intela. Na dole w specyfikacji napisane, ze jest to proc 1 rdzeniowy. W rzeczywistosci powinien miec 2 jajka.
    D7000 | S 18-35 1.8 | N 60 2.8 G | M 48 AF-1 | N SB-600

  4. #4

    Domyślnie

    Za 3 tys. kupisz Lenovo X201, ale może zagranicą będzie taniej? Większa bateria wystaje z obudowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Zobacz sony serii YB3 - choć ciężko już chyba z ich dostępnością - ponoć za miesiąc ma być następca.
    2 rdzeniowy AMD.
    //brak jakiegokolwiek napędu, i matryca HD błyszcząca.
    D800/Sigma 50mm 1,4 / Nikkor 35 1,8 /Tokina 11-16 2,8 / Tami 90 2,8/ Ciamciang 8mm / Sb900/ Tamron 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Poszukaj Samsung'a NP350 - bardzo fajne sprzęty w tej klasie. Występowały bodajże w 3 konfiguracjach: 12,5" (w obudowie 11,6 z uwagi na bardzo cienkie ramki) z prockami i5 albo i3, i wersja 11,5" z prockiem i3 (wg mnie 12,5 zdecydowanie lepsze, cenowo tylko minimalnie droższe).

    Piszę w czasie przeszłym, bo model mimo że tegoroczny, to Samsung wrzucił go jako "starszy model" - i jest dość ciężko dostępny. Choć bardziej obstawiam że wstrzymali produkcję, żeby nie blokować sprzedaży nowej serii 530, ale tam minimum 13,3" i cenowo ~650€.

    Aha, w tej wielkości nb z tego przedziału cenowego, zapomnij raczej o wbudowanym napędzie, mocno ogranicza też matowa matryca - bo to też niewiele modeli będzie miało (w/w Samsung ma). Też nie nastawiałbym się na "ogólnie dobrą jakość i żywotność" - dziś już chyba nie ma klarownej sytuacji "firma A-dobra, firma B-zła", bardziej kwestia egzemplarza na jaki trafimy. Dzisiejsze sprzęty psują się zdecydowanie częściej niż starsze, więc niemiarodajne jest "a bo mój komputer marki X działa od 8 lat" - super, ale nie ma już chyba nic wspólnego z obecnie produkowanym sprzętem.
    Ostatnio edytowane przez Azazel85 ; 15-05-2012 o 14:57
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za porady i wskazanie Thinkpada x121e. Na niego padł wybór. Z procesorem AMD, Win7, z czerwoną klapą (dla młodej jest cool) nówka za 399 euro.
    Wspomniany w poprzednim wątku samsung E-350 niestety jest już w DE niedostępny.
    D700 / f4 16-35 / f4 24-120 / 75-300 / SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Szukam małego mobilnego laptopa, który służyłby mi do pomniejszej obróbki zdjęć i ogólnej pracy w terenie. Zdjęcia głównie dalej będę obrabiał na stacjonarnym, ale na tym małym chciałbym również móc odpalić lightrooma, photoshopa w celu przygotowania albumu, przygotowania zdjęć w formie kolażu na bloga, do tego robiłbym na nim może selekcję zdjęć i przede wszystkim byłby to komp, który zabierałbym na spotkania z klientami czyli prezentacja zdjęć też ważna.

    Wymagania to 11" ekran, dysk co najmniej 200GB, co najmniej 4GB ramu i kilka wejść USB + HDMI.
    Po wstępnej analizie w moim budżecie (do ok. 2000zł) pozostały mi na polu bitwy dwa modele:

    Sony Vaio SVE1111m1ew z AMD
    http://allegro.pl/sony-vaio-sve1111m...755954414.html

    i

    ASUS X202E z i3
    http://allegro.pl/dotykowy-asus-x202...755378541.html

    Za Asusem przemawia wnetrze czyli i3 z 3MB cache i dotykowy ekran z Windows 8.
    Za Sonym przemawia jak dla mnie design i chyba jakość wykonania. No i jest troszkę tańszy.

    Czy do wyżej wymienionych celów różnica między tym AMD a Intelem będzie znaczna i jednak warto brać ASUSa ?

    ASUS z dotykowym ma 'bajerancka' przewage, z wygladu ladniejszy jest Sony i tez jakosc materialow wyglada lepiej w Sony. Wnetrze na plus ASUSa ale czy roznica bedzie zauwazalna? No ogolnie mam lekki dylemat i nie wiem z ktorego bede bardziej zadowolony. Prosilbym o rade.
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coin Zobacz posta
    Podepnę się pod temat.
    Szukam małego mobilnego laptopa, który służyłby mi do pomniejszej obróbki zdjęć i ogólnej pracy w terenie. Zdjęcia głównie dalej będę obrabiał na stacjonarnym, ale na tym małym chciałbym również móc odpalić lightrooma, photoshopa w celu przygotowania albumu, przygotowania zdjęć w formie kolażu na bloga, do tego robiłbym na nim może selekcję zdjęć i przede wszystkim byłby to komp, który zabierałbym na spotkania z klientami czyli prezentacja zdjęć też ważna.

    Wymagania to 11" ekran, dysk co najmniej 200GB, co najmniej 4GB ramu i kilka wejść USB + HDMI.
    Po wstępnej analizie w moim budżecie (do ok. 2000zł) pozostały mi na polu bitwy dwa modele:

    Sony Vaio SVE1111m1ew z AMD
    http://allegro.pl/sony-vaio-sve1111m...755954414.html

    i

    ASUS X202E z i3
    http://allegro.pl/dotykowy-asus-x202...755378541.html

    Za Asusem przemawia wnetrze czyli i3 z 3MB cache i dotykowy ekran z Windows 8.
    Za Sonym przemawia jak dla mnie design i chyba jakość wykonania. No i jest troszkę tańszy.

    Czy do wyżej wymienionych celów różnica między tym AMD a Intelem będzie znaczna i jednak warto brać ASUSa ?

    ASUS z dotykowym ma 'bajerancka' przewage, z wygladu ladniejszy jest Sony i tez jakosc materialow wyglada lepiej w Sony. Wnetrze na plus ASUSa ale czy roznica bedzie zauwazalna? No ogolnie mam lekki dylemat i nie wiem z ktorego bede bardziej zadowolony. Prosilbym o rade.
    Oba linki nie działają.
    Ponadto, osobiście odkąd naczytałem się o serwisie Sony w PL to nie chce miec z tą firmą nic wspólnego.
    D300s, N35/1.8, N50/1.8, N85/1.8, N18-70, N70-300VR, SB600/800 + trochę gratów / Sony HX5V

  10. #10
    Ostatnio edytowane przez Coin ; 13-11-2012 o 11:58
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •