Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Bonifacio

  1. #1

    Domyślnie Bonifacio

    Pamiątka z rejsu Pogorią, o którym pisałem kiedyśtam.

    Chyba jednak warto było zabrać aparat (chyba, że lepiej Was spytać o zdanie :P)


    Zapraszam do komentowania!

  2. #2

    Domyślnie

    Fajne miejsce Ci dali na tej "Pogorii", bocianie gniazdo zapewnia najlepszą perspektywę.
    Nieba trochę bym przyciął bo tam nic ciekawego się nie dzieje, horyzont do wyprostowania, ostrość też nie jest najlepsza. Poza tym coś tam wystaje w LD.
    LED ZEPPELIN

  3. #3

    Domyślnie

    Szkoda że tak zasłoniłeś miasto w oddali.

  4. #4

    Domyślnie

    Ustosunkowałem się (mam nadzieję, że dobrze) do rad Kolegów z góry i paru PW :P

    Natomiast jeżeli chodzi o miasto - postanowiłem zrobić taki zabieg, gdyż inną opcją (stałem na grani) byloby odsłonięcie kawałka zaledwie ściany, ale tym samym betonowego, pomazanego muru i metalowej poręczy. Natomiast kadrowałem z myślą Miasta w 1/3, aczkolwiek to kolejny przykład na to, że nie warto się trzymać reguł, a przynajmniej warto było skupić się na samej ścianie.

    Spróbówałem trochę poprawić zdjęcie, uciekając tym samym od nauki.

    Uciąłem tylko trochę, bo gdy przesunąłem się kilkadziesią pikseli dalej, miałem wrażenie jakieś ciasnoty.

    efekty:


    Mam nadzieję, że teraz lepiej (tu wychodzi na jaw ile człowiek jeszcze musi ćwiczyć)

    Pozdrawiam!

    PS Nie wiem naprawdę, jak bardzo agresywną obróbkę trzeba stosowac, aby zauważyć różnice w przeglądarce. Polecam użycie programów przeznaczonych do zdjęć do poglądu.
    Ostatnio edytowane przez _Ocean_ ; 16-05-2012 o 19:27

  5. #5

    Domyślnie

    Poniżej moja propozycja obróbkowa - tak na szybko:
    - lekkie kadrowanie pustej przestrzeni po lewej i u góry
    - przyciemnione i skontrastowane niebo
    - przyciemniony i skontrastowany jasny obszar morza
    - rozjaśniony i skontrastowany obszar zieleni na szczycie klifu i miasta:

    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •